Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szukamy Przyjaciół Lasu..  W przyrodzie jest wiele ptaków „pomagających drzewom”.  Jednym z nich jest dzięcioł, ponieważ wyjada szkodniki niszczące.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szukamy Przyjaciół Lasu..  W przyrodzie jest wiele ptaków „pomagających drzewom”.  Jednym z nich jest dzięcioł, ponieważ wyjada szkodniki niszczące."— Zapis prezentacji:

1 Szukamy Przyjaciół Lasu.

2  W przyrodzie jest wiele ptaków „pomagających drzewom”.  Jednym z nich jest dzięcioł, ponieważ wyjada szkodniki niszczące rośliny.  Zdobywa pokarm, dzięki temu „leczy drzewa”. !

3 W lasach żyją również „sanitariuszki lasu”. Są to zwierzęta, które pomagają roślinom. Jednymi z nich są mrówki. Są bardzo pożyteczne i pracowite. "Budują" mrowiska, zbierają liście. Biorą udział w obiegu materii w przyrodzie. Bardzo pomagają. Są niezastąpione.

4 Niektórzy ludzie są przyjaciółmi lasu, a jednym z nich jest leśniczy: dokarmia w zimie zwierzęta; sadzi drzewka na terenie lasu; pilnuje porządku w lesie, tzn. pilnuje, aby w lesie nie palono traw i nie wycinano drzew; wyznacza obumarłe drzewa to wycięcia; obserwuje stan zdrowotny drzew i krzewów.

5  Niektóre grzyby jak borowik szlachetny jest przyjacielem lasu, ponieważ żyje w symbiozie z drzewem.  Drzewa i grzyby wzajemnie sobie pomagają.

6  W glebach, które znajdują się w lasach żyją dżdżownice. Są one przyjaciółmi lasu, ponieważ spulchniają i użyźniają glebę co pozytywnie sprzyja wzrostowi drzew i innych roślin w lasach.

7  Małe owady także są przyjaciółmi lasu.  Gdy podlatują do pąków kwiatów znajdujących się na drzewie zapylają roślinę. Same o tym nie wiedzą, ponieważ przychodzą one tylko po nektar służący im jako pokarm. Dzięki zapyleniu powstają potem nasiona, a z nich wyrastają drzewa.

8  Człowiek, który dba o porządek w lesie, nie pali ognisk, nie łamie gałęzi dba o zwierzęta – dokarmia je, nie hałasuje jest przyjacielem lasu.  Każdy z nas może zostać przyjacielem lasu.

9  Wiatr też jest przyjacielem lasu, ponieważ dzięki niemu drzewa są zapylane.  Jest to bardzo pożyteczne, bo to dzięki zapyleniu rośliny tworzą nasiona, z których później wyrastają nowe drzewa. Piękny las.

10 To już koniec mojej prezentacji. Marek Matusik kl.5 Szkoła Podstawowa im. Armii Krajowej w Gródku.


Pobierz ppt "Szukamy Przyjaciół Lasu..  W przyrodzie jest wiele ptaków „pomagających drzewom”.  Jednym z nich jest dzięcioł, ponieważ wyjada szkodniki niszczące."

Podobne prezentacje


Reklamy Google