Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miejsce piękne, ciche, magiczne, miejsce spotkania człowieka z naturą, miejsce na odpoczynek i wytchnienie... Las to również miejsce, dzięki któremu człowiek.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miejsce piękne, ciche, magiczne, miejsce spotkania człowieka z naturą, miejsce na odpoczynek i wytchnienie... Las to również miejsce, dzięki któremu człowiek."— Zapis prezentacji:

1

2 Miejsce piękne, ciche, magiczne, miejsce spotkania człowieka z naturą, miejsce na odpoczynek i wytchnienie... Las to również miejsce, dzięki któremu człowiek żyje, ma czym oddychać, las to zielone płuca człowieka, które produkują niezbędny do życia tlen. Jednak tereny leśne do dobrego rozwoju i dobrej kondycji potrzebują rzeszy przyjaciół, którzy nie tylko z obowiązku, ale przede wszystkim z dobrego serca swoim odpowiedzialnym zachowaniem w tym pomogą.

3

4 Leśnicy – ludzie, którzy z racji wykonywanego zawodu dbają o lasy i ich mieszkańców. Leśnicy czuwają nad tym by nieodpowiedzialni ludzie, którzy kierują się tylko chęcią zarobku, nie wycinali zbyt wielu drzew i nie powodowali tym szkód. To leśnicy i strażnicy leśni czuwają nad porządkiem w lesie, troszczą się i o to, by ludzie poruszali się po lasach jedynie po wyznaczonych szlakach. Leśnicy nie pozwalają na niszczenie lasu przez jeżdżących tam różnego rodzaju pojazdami. To oni czuwają nad dobrym i spokojnym bytem leśnej zwierzyny.

5 Myśliwi – osoby, które polują na dziką zwierzynę, ale poprzez polowanie wpływają na prawidłowy rozwój i ilość tej zwierzyny. Jednak zadaniem myśliwych jest przede wszystkim eliminowanie ze środowiska zwierzyny słabej i chorej, która może rozprzestrzeniać choroby w leśnym środowisku i niejednokrotnie powodować nawet epidemie. Zadaniem myśliwych jest również dokarmianie zwierzyny i dbałość o nią w okresie zimy gdy w lesie panują ciężkie warunki, gdy brakuje naturalnego pożywienia. Dlatego myśliwych też należy uznać za wielkich przyjaciół lasu i jego mieszkańców.

6 Odpowiedzialni ludzie – którzy:  nie zaśmiecają lasu – bo wiedzą, że śmieci niszczą las i pozostają tam przez wiele, wiele lat,  nie niszczą leśnej roślinności,  nie hałasują w lesie, a tym samym nie zakłócają naturalnego środowiska leśnej zwierzyny,  nie jeżdżą po lesie quadami, motocyklami czy innymi pojazdami,  nie schodzą w lesie z wyznaczonych ścieżek i szlaków,  nie kłusują na leśną zwierzynę,  zbierając grzyby i leśne owoce zachowują się odpowiedzialnie

7

8 Mieszkańcy lasu - to też jego wspaniali przyjaciele. Wiele gatunków zwierząt i ptaków potrafi dbać o „interesy” lasu. To właśnie zwierzęta same najlepiej wiedzą jak zadbać o las. Na przykład są wśród nich gatunki, które zwalczają leśne szkodniki, leczą drzewa i wpływają na ich dobry rozwój. Zwierzęta same poprzez polowanie na inne gatunki regulują ich ilość, a także eliminują te słabsze i chore osobniki, które mogą być zagrożeniem dla innych. Natura tak wykształciła zwierzęce zmysły, że one same doskonale wiedzą co dla nich i dla ich otoczenia najlepsze. Dlatego zwierzęta też są prawdziwymi przyjaciółmi lasu.

9

10 Pamiętajmy, że przyjacielem lasu powinien być każdy z nas. Nasze odpowiedzialne zachowania pozwolą na utrzymanie lasu w dobrym stanie, pozwolą nam na korzystanie z lasu i jego dobra. Pamiętajmy, że drzewa produkują niezbędny dla naszego życia tlen i dbajmy o nie każdego dnia. Pamiętajmy, że las to nasze płuca, a bez zdrowych i dobrze działających płuc my ludzie nie będziemy żyć. Kochajmy las i bądźmy jego prawdziwymi przyjaciółmi. Dziękuję za uwagę !!!!


Pobierz ppt "Miejsce piękne, ciche, magiczne, miejsce spotkania człowieka z naturą, miejsce na odpoczynek i wytchnienie... Las to również miejsce, dzięki któremu człowiek."

Podobne prezentacje


Reklamy Google