Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu? Przyjaciółmi lasu są jego mieszkańcy czyli zwierzęta. Czy wiecie, że... Przyjaciółmi lasu są jego mieszkańcy czyli zwierzęta.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu? Przyjaciółmi lasu są jego mieszkańcy czyli zwierzęta. Czy wiecie, że... Przyjaciółmi lasu są jego mieszkańcy czyli zwierzęta."— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu? Przyjaciółmi lasu są jego mieszkańcy czyli zwierzęta. Czy wiecie, że... Przyjaciółmi lasu są jego mieszkańcy czyli zwierzęta. Czy wiecie, że... Las to miejsce, gdzie na pewnym terytorium żyje mnóstwo organizmów roślinnych i zwierzęcych bardzo często ściśle od siebie uzależnionych. W Polsce występują trzy rodzaje lasów: -liściaste -iglaste -mieszane

2 Dzięcioł Dzięcioły to lekarze drzew. O tym, że drzewo choruje świadczy obecność dzięcioła. Dziuple pozostawione przez dzięcioły są schronieniem dla ptaków i ssaków.

3 Niedźwiedź To drapieżnik pomagający w rozsiewaniu roślin,a także oczyszcza środowisko żywiąc się padliną.

4 Wywierają wpływ na środowisko poprzez eliminowanie roślin preferowanych jako pokarm i zwiększenie roli roślin omijanych jako żer.

5 Ryś Niszy ekologicznej rysia nie może zastąpić żaden inny drapieżnik. W wypadku wysokiego stanu zwierzyny płowej,zwłaszcza sarn,ryś spełnia ważną rolę w utrzymaniu równowagi tego gatunku.

6 Wilk Jako jedyny z dużych drapieżników zwierzyny płowej i czarnej utrzymuje równowagę biologiczną tych gatunków w przyrodzie.

7 Mrówki Stanowią znaczące źródło pokarmów dla innych zwierząt. Odgrywają rolę w rozsiewaniu nasion roślin. Mrówki to taka,,firma sprzątająca las”.

8 Lis Pełni w lesie funkcje sanitarne. Spośród zwierzyny łownej chwyta bowiem przede wszystkim sztuki chore i słabe.

9 Dzik Dziki poprzez rycie w ziemi spulchniają glebę. Wyjadają szkodliwe owady leśne.

10 Materiał zebrała i opracowała : Aleksandra Bełz ZSP Krasnobród kl. V zdjęcia zostały zrobione w muzeum Roztoczańskiego P.N. w Zwierzyńcu


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu? Przyjaciółmi lasu są jego mieszkańcy czyli zwierzęta. Czy wiecie, że... Przyjaciółmi lasu są jego mieszkańcy czyli zwierzęta."

Podobne prezentacje


Reklamy Google