Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Autor: Marta Czaplińska 6a SP 199. Przyjacielem lasu jest ten, kto szanuje przyrodę, nie niszczy zieleni. Przyjaciółmi lasu są osoby, które go szanują,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Autor: Marta Czaplińska 6a SP 199. Przyjacielem lasu jest ten, kto szanuje przyrodę, nie niszczy zieleni. Przyjaciółmi lasu są osoby, które go szanują,"— Zapis prezentacji:

1 Autor: Marta Czaplińska 6a SP 199

2 Przyjacielem lasu jest ten, kto szanuje przyrodę, nie niszczy zieleni. Przyjaciółmi lasu są osoby, które go szanują, nie zaśmiecają, nie hałasują, i zachowują się tak, jak należy. Nie wycinają drzew, lecz wręcz przeciwnie, dbają o nie. Przyjaciółmi lasu są leśniczy i zwierzęta. Ja jestem przyjacielem lasu.

3 Las to zielone płuca przyrody, Dostarczają nam tlenu i zabierają z atmosfery najgorsze zanieczyszczenia. W pewnym sensie las to rzeczywiście fabryka, wytwarza przecież drewno i dziesiątki innych użytecznych dla człowieka produktów. Można śmiało powiedzieć, że jest to najczystsza i najbardziej przyjazna środowisku fabryka na świecie. Las to dom i naturalne środowisko wielu zwierząt. W lesie rośnie wiele pysznych owoców. Niektóre posiadają właściwości lecznicze. Cisza, świeże powietrze i piękno leśnych ostępów łagodzą nerwy skołatane coraz szybszym tempem życia i pozwala odpocząć. Można zatem powiedzieć, że lasy spełniają także funkcję rekreacyjną i turystyczną.

4 Kilka prostych zasad dla każdego: 1. Szanuj przyrodę ! 2. Nie zaśmiecaj lasu ! 3. Nie niszcz zieleni ! 4. Nie hałasuj i nie płosz zwierząt ! 5. Przez las wędruj ścieżkami ! 6. Nie zaprószaj ognia w lesie ! 7. Nie wypalaj traw ! 8. Nie zabieraj skarbów przyrody, żebyś miał do czego wrócić ! 9. Kieruj się dobrem mieszkańców lasu ! 10. Zwracaj uwagę nawet na tych najmniejszych ! 11. Dbaj o wszystkie gatunki roślin i zwierząt, zwłaszcza te chronione ! 12. Nie dokarmiaj dzików w pobliżu aglomeracji miejskich – zajmują się tym leśnicy oraz myśliwi!

5 W lesie można fotografować i filmować. W lesie można zbierać jagody, poziomki, grzyby, orzechy… W lesie można spacerować. W lesie można wsłuchiwać się w szum drzew. W lesie można spotykać się z przyjaciółmi. W lesie można spacerować w tych fragmentach lasu, które nie są objęte zakazem wstępu. W lesie można rozpalać ognisko w wyznaczonym miejscu. W lesie można podpatrywać naturę. W lesie można pomagać zwierzętom (np. dokarmiając je zimą). W lesie można uczestniczyć w zajęciach terenowych. W lesie można słuchać śpiewu ptaków. W lesie można biwakować w wyznaczonych miejscach. W lesie można podziwiać kwitnące rośliny.

6 Zbieranie grzybów! Oglądnie, dokarmianie zwierząt! Jazda na rowerze. Długie spacery i obserwacje przyrody wokół siebie. UWAGA! Wszystko należy robić zgodnie z zasadami obowiązującymi w lasach!

7 WWW.Zapytajonet.com WWW.Zasadywlesie.pl WWW.Blogolesie.com WWW.Blogspot.lasy.Polski WWW.ochronalasówwpolscecentraln ej INTERNET: KSIĄŻKI: Encyklopedia małego odkrywcy Eugeniusz Kowalski ZDJĘCIA: Autor: Marta Czaplińska 6a SP199

8


Pobierz ppt "Autor: Marta Czaplińska 6a SP 199. Przyjacielem lasu jest ten, kto szanuje przyrodę, nie niszczy zieleni. Przyjaciółmi lasu są osoby, które go szanują,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google