Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kto jest przyjacielem lasu?

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kto jest przyjacielem lasu?"— Zapis prezentacji:

1 Kto jest przyjacielem lasu?
Autor: Marta Czaplińska 6a SP 199

2 Kto jest przyjacielem lasu?
Ja jestem przyjacielem lasu. Przyjaciółmi lasu są leśniczy i zwierzęta. Kto jest przyjacielem lasu? Przyjaciółmi lasu są osoby, które go szanują, nie zaśmiecają, nie hałasują, i zachowują się tak, jak należy. Nie wycinają drzew, lecz wręcz przeciwnie, dbają o nie.  Przyjacielem lasu jest ten, kto szanuje przyrodę, nie niszczy zieleni.

3 Dlaczego warto szanować las?
Las to zielone płuca przyrody, Dostarczają nam tlenu i zabierają z atmosfery najgorsze zanieczyszczenia. W pewnym sensie las to rzeczywiście fabryka, wytwarza przecież drewno i dziesiątki innych użytecznych dla człowieka produktów. Można śmiało powiedzieć, że jest to najczystsza i najbardziej przyjazna środowisku fabryka na świecie. Las to dom i naturalne środowisko wielu zwierząt. W lesie rośnie wiele pysznych owoców. Niektóre posiadają właściwości lecznicze. Cisza, świeże powietrze i piękno leśnych ostępów łagodzą nerwy skołatane coraz szybszym tempem życia i pozwala odpocząć. Można zatem powiedzieć, że lasy spełniają także funkcję rekreacyjną i turystyczną.

4 Zasady zachowywania się w lesie. Kilka prostych zasad dla każdego:
1.   Szanuj przyrodę ! 2.   Nie zaśmiecaj lasu ! 3.   Nie niszcz zieleni ! 4.   Nie hałasuj i nie płosz zwierząt ! 5.   Przez las wędruj ścieżkami ! 6.   Nie zaprószaj ognia w lesie ! 7.   Nie wypalaj traw ! 8.   Nie zabieraj skarbów przyrody, żebyś miał do czego wrócić ! 9.   Kieruj się dobrem mieszkańców lasu ! 10. Zwracaj uwagę nawet na tych najmniejszych ! 11. Dbaj o wszystkie gatunki roślin i zwierząt, zwłaszcza te chronione ! 12.  Nie dokarmiaj dzików w pobliżu aglomeracji miejskich – zajmują się tym leśnicy oraz myśliwi!

5 Co można robić w lesie?- aktywności w naturze.
W lesie można fotografować i filmować. W lesie można zbierać jagody, poziomki, grzyby, orzechy… W lesie można spacerować. W lesie można wsłuchiwać się w szum drzew. W lesie można spotykać się z przyjaciółmi. W lesie można spacerować w tych fragmentach lasu, które nie są objęte zakazem wstępu. W lesie można rozpalać ognisko w wyznaczonym miejscu. W lesie można podpatrywać naturę. W lesie można pomagać zwierzętom (np. dokarmiając je zimą). W lesie można uczestniczyć w zajęciach terenowych. W lesie można słuchać śpiewu ptaków. W lesie można biwakować w wyznaczonych miejscach. W lesie można podziwiać kwitnące rośliny.

6 Aktywności w naturze: Oglądnie, dokarmianie zwierząt!
Jazda na rowerze. Zbieranie grzybów! Długie spacery i obserwacje przyrody wokół siebie. UWAGA! Wszystko należy robić zgodnie z zasadami obowiązującymi w lasach!

7 ŹRÓDŁA INFORMACJI: INTERNET: ZDJĘCIA: KSIĄŻKI:
ZDJĘCIA: Autor: Marta Czaplińska 6a SP199 KSIĄŻKI: Encyklopedia małego odkrywcy Eugeniusz Kowalski

8 Pamiętajcie bądźcie przyjaciółmi lasu!!!!!!!
KONIEC: Pamiętajcie bądźcie przyjaciółmi lasu!!!!!!!


Pobierz ppt "Kto jest przyjacielem lasu?"

Podobne prezentacje


Reklamy Google