Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nasza Błękitna Planeta

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nasza Błękitna Planeta"— Zapis prezentacji:

1 Nasza Błękitna Planeta
Jak mamy chronić Ziemię ? Jakie są zagrożenia ? Ta prezentacja rozwieje Twoje wątpliwości ! Autor: Zuzanna Stępień VIb

2 Spis treści Fotki nie z tej Ziemi Fauna i flora Zagrożenia dla Planety
Kodeks i ciekawostki

3 Fotki nie z tej Ziemi

4 Nasze piękne krajobrazy

5

6

7

8

9

10

11

12 Ziemia jest piękna także oglądając ją z góry.

13

14

15 Fauna I Flora

16 Przyroda na Ziemi Ziemia jest także miejscem, w którym mieszkają liczne gatunki zwierząt. Żyją tu one w morzach, oceanach, lasach, na pustyniach sawannach oraz w wielu innych miejscach. Gdzie się nie spojrzysz tam masz przyjaciół ! Oto fotki naszych niekoniecznie milusińskich 

17 Roślinność Na naszej ukochanej planecie nie brakuje także roślin. Żyją one głównie w lasach, w miastach, a także w naszych domach. Przypominam, że rośliny są nam bardzo potrzebne, gdyż pobierają wydychane przez nas powietrze. Jednak nie można przesadzać z ich ilością szczególnie w sypialni, bo potem nie będziemy mogli spać :].

18 Zagrożenia dla Planety Ziemi

19 Główni mieszkańcy planety
Główni mieszkańcy planety, czyli ludzie. Nie wiem czy chciałabym być taką Ziemią. Wszyscy ją niszczą i w ogóle nie zwracają uwagi na żadne ostrzeżenia. Planeta powinna być dla nas jak najlepszy przyjaciel, a my traktujemy ją gorzej niż papierek po batoniku ! Nikt chyba nie zdaje sobie sprawy z tego, że niszczy przyszłość swoich dzieci niszcząc Ziemię. Ciekawa jestem, czy siebie samego też tak niszczycie ?! Oczywiście nikt święty nie jest, ale chyba można się troszeczkę postarać dla ogólnego dobra. Przecież lepiej późno niż wcale !!!

20 Zagrożenia- Efekt Cieplarniany

21 Zagrożenia- Kwaśne Deszcze
Skutki:

22 Zagrożenia- Smog ???Smog???- jest to mieszanina pyłów i dymu unosząca się nad miastami w postaci olbrzymiej, szarej chmury.

23 Zagrożenia- Efekt Cieplarniany

24 Żywioły (skutki) Kolejno zdjęcia żywiołów od lewej: tajfun, powódź, pożar, trzęsienie Ziemi, śnieżyca, susza.

25 Ciekawostki I Kodeks

26 Informacje dla ciekawskich
Czy wiesz, że: 1 plastikowa butelka po napoju, rozkłada się ponad 1000 lat 1 plastikowa torba, w którą codziennie pakujesz zakupy, rozkłada się ponad 100 lat 1 metalowa puszka ulega rozkładowi w ciągu kilkunastu lat, a aluminiowa 1000 razy dłużej Kawałki szkła pozostawione przez nas w lesie są najczęstszą przyczyną wypadków ludzi i pożarów... Na Ziemi, żyje około 6,5 miliarda ludzi. Ekumena, czyli obszary na kuli ziemskiej stale zamieszkane i wykorzystywane gospodarczo przez człowieka, to obecnie 91% powierzchni kuli ziemskiej. Wyobraź sobie, że większość z nas na co dzień używa plastikowych, szklanych, papierowych i metalowych pojemników! Jeśli chcemy, żeby nasza planeta posłużyła następnym pokoleniom musimy o niej myśleć jak o przyjacielu, który potrzebuje naszej pomocy. Możesz pomagać codziennie! Bądź odpowiedzialny za siebie, innych oraz dbaj o środowisko - naszą planetę, która Ciebie żywi i chroni.

27 Chrońmy naszą planetę na wszystkie możliwe sposoby !!!
Kodeks Ziemianina Jeśli to nie jest konieczne, to zamiast używania pojazdów napędzanych olejem, benzyną lub gazem wybierz się w drogę rowerem, hulajnogą lub pieszo. Gdy wychodzisz z pokoju gaś światło. Kiedy myjesz zęby zakręcaj wodę. Segreguj śmieci. Nie wycinaj drzew i nie zabijaj zwierząt Chroń zwierzęta Podlewaj rośliny tylko ekologicznymi nawozami Chrońmy naszą planetę na wszystkie możliwe sposoby !!!

28  Dziękuję za obejrzenie mojej prezentacji  Zuzanna Stępień
Klasa VIb


Pobierz ppt "Nasza Błękitna Planeta"

Podobne prezentacje


Reklamy Google