Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Natalia Szczepańska- klasa V Szkoła Podstawowa w Syberii „Kto jest przyjacielem lasu” Uważam, że największymi przyjaciółmi lasu są zwierzęta, które w tym.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Natalia Szczepańska- klasa V Szkoła Podstawowa w Syberii „Kto jest przyjacielem lasu” Uważam, że największymi przyjaciółmi lasu są zwierzęta, które w tym."— Zapis prezentacji:

1 Natalia Szczepańska- klasa V Szkoła Podstawowa w Syberii „Kto jest przyjacielem lasu” Uważam, że największymi przyjaciółmi lasu są zwierzęta, które w tym lesie żyją. To one przede wszystkim są naturalnym ogniwem łańcucha, które napędza życie w lesie. W dalszej części zobaczymy przedstawicieli kilku gatunków, które udało mi się sfotografować w lasach w mojej okolicy. Zdjęcia zrobiłam w okolicznych lasach podczas spaceru z moim tatą.

2 Na zdjęciu widzimy jelenia. Jest to gatunek dużego ssaka lądowego z rodziny jeleniowatych.. Jeleń jest przyjacielem lasu, chociażby dlatego, że użyźnia runo leśne i jest naturalną ozdobą lasu.

3 Dzik- gatunek dużego lądowego ssaka, podobnie, jak jeleń z rzędu parzystokopytnych. Chociaż dzik nie sprzyja rolnikom, bo wyrządza dużo szkód, to myślę, że dla lasu robi dużo korzyści. Użyźnia runo leśne, ryjąc w nim, ale żywiąc się padliną, naturalnie oczyszcza las

4 Mrówki uważane są za budowniczych lasu. Mówi się o nich „sanitariuszki”, które sprawnie potrafią obrać z tkanek martwe zwierzę i skutecznie oczyścić las np. z martwych pni. Tam, gdzie jest dużo mrówek, rośnie zdrowy las. To one też poprzez przenoszenie nasion rozsiewają las. Są prawdziwymi przyjaciółmi lasu.

5 Wielkimi przyjaciółmi lasu są leśnicy. Dbają oni o porządek i bezpieczeństwo w lasach, które im podlegają. To właśnie oni dokarmiają zwierzęta, stawiają znaki ostrzegawcze i informacyjne, co przedstawię w dalszej części prezentacji.

6 Leśnicy określają gdzie postawić znaki, dzięki którym dowiadujemy się o istnieniu rezerwatu przyrody, o zagrożeniu pożarem, zwłaszcza w okresie letnim, a gdy zauważymy coś niepokojącego mamy informację pod jaki numer dzwonić.

7 Działanie wspomnianych już przyjaciół, to też ustawianie znaków informujących o miejscu parkingowym podczas grzybobrania. Sama bardzo lubię zbierać grzyby, ale do lasu mam bardzo blisko, więc chodzę tam pieszo. Niektórzy jednak są zmuszeni dojechać samochodem. Aby nie zakłócać spokoju w lesie, parkują samochód w wyznaczonym miejscu. Są to również przyjaciele lasu.

8 Kolejnymi przyjaciółmi lasu są według mnie ludzie, którzy ten las samodzielnie sadzą i go pielęgnują.

9 Sama także uważam się za przyjaciela lasu. Wielokrotnie uczestniczyłam w sadzeniu lasu i jego pielęgnacji. Nie śmiecę w lesie, nie hałasuję, nie zbieram chronionych roślin. Biorę również w akcjach sprzątania lasu. A przede wszystkim – kocham lasy w mojej okolicy.


Pobierz ppt "Natalia Szczepańska- klasa V Szkoła Podstawowa w Syberii „Kto jest przyjacielem lasu” Uważam, że największymi przyjaciółmi lasu są zwierzęta, które w tym."

Podobne prezentacje


Reklamy Google