Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Zapraszam do wspólnej wycieczki po lesie w Sobiatynie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Zapraszam do wspólnej wycieczki po lesie w Sobiatynie"— Zapis prezentacji:

1 Zapraszam do wspólnej wycieczki po lesie w Sobiatynie
Lasy w mojej okolicy Zapraszam do wspólnej wycieczki po lesie w Sobiatynie

2 Sobiatyno – rodzaje lasów
W miejscowości, w której mieszkam – w województwie podlaskim -głównie występują lasy iglaste np.: sosny, jodły i świerki. Lasy te zamieszkuje duża ilość zwierzyny leśnej, która szuka tam pożywienia i schronienia. W tym celu zwierzęta kopią nory, w których mogą przetrwać srogą zimę lub są w stanie uchronić się przed drapieżnikami. Kiedy zima ustąpi i zrobi się ciepło z lasów korzystają ludzie, gdyż są one bogate w grzyby i jagody. Na tereny te przyjeżdżają także mieszkańcy województwa mazowieckiego.

3 Na grzyby Las jest domem zwierząt, źródłem ich pożywienia, a także schronienia. Człowiek może tam poszerzyć swoją wiedzę z zakresu przyrody i wybrać się na grzybobranie. Przyglądając się bliżej ściółce leśnej można w niej odnaleźć wiele ciekawych organizmów. Oprócz nich są też obumarłe liście, które nieustannie spadają z gałęzi wysokich drzew.

4 Pomagam i obserwuję Człowiek kocha przyrodę i dlatego stara się jej pomóc, jak tylko potrafi. W tym celu buduje karmniki lub domki dla ptaszków, umieszczając je na drzewach, wśród liści. Dzięki temu ptaki mogą zaufać ludziom i poczuć się bezpieczne. W lesie, obok którego mieszkam, często wybieram się na obserwacje ornitologiczne.

5 Śmieci w lesie Wśród nas są również tacy ludzie, których nie obchodzi dobro przyrody. Wyrzucają śmieci do lasu, nie zdając sobie sprawy z tego, że niszczą naszą planetę – Ziemię. Przez karygodne zachowanie człowieka natura bardzo cierpi. Razem z koleżankami chodzimy na akcje oczyszczania naszych lasów. Pomagają nam w tym leśnicy.

6 Zagrożenia leśne dla człowieka
Kiedy chcemy wyjść na spacer do lasu lub na grzybobranie warto ubrać się w odpowiednią odzież. W ten sposób uchronimy siebie przed przeniesieniem się na nasze ciało takich organizmów jak pająki, mrówki czy kleszcze – których nie brakuje w lasach w mojej okolicy. Ich długotrwała obecność na naszym ciele może wywołać groźne choroby zagrażające naszemu życiu lub zdrowiu. Warto o tym pamiętać!

7 Zapraszamy do podlaskich lasów
Przygotowała: Aneta Łobodzińska ZS Milejczyce


Pobierz ppt "Zapraszam do wspólnej wycieczki po lesie w Sobiatynie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google