Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Prawdziwy przyjaciel lasu: Poznaje las – jako „Wielki Organizm”. Nie pozostawia po sobie odpadków. Nie rozpala w lesie ogniska. Zachowuje się cicho, aby.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Prawdziwy przyjaciel lasu: Poznaje las – jako „Wielki Organizm”. Nie pozostawia po sobie odpadków. Nie rozpala w lesie ogniska. Zachowuje się cicho, aby."— Zapis prezentacji:

1

2 Prawdziwy przyjaciel lasu: Poznaje las – jako „Wielki Organizm”. Nie pozostawia po sobie odpadków. Nie rozpala w lesie ogniska. Zachowuje się cicho, aby nie spłoszyć zwierząt. Nie wyrywa i nie niszczy drzew, ani innych roślin.

3  Przede wszystkim sadzić nowe rośliny i drzewa.  Możemy zbierać makulaturę, dzięki czemu zapobiegniemy wycinania drzew.  Przestrzegać zasad właściwego zachowania się w lesie, a szczególnie – nie zostawiać tam śmieci.

4  Leśniczy to taki człowiek, który bardzo troszczy się o las.

5  Bycie leśniczym nie jest tak łatwe, jak by się zdawało. Człowiek ten musi między innymi:  Wykonać pułapki na niektóre owady.  Wiosną sprawdzić, czy zostały namalowane pasy przeciwpożarowe.  Latem i jesienią sprawdzić, czy posadzone wcześniej drzewa i rośliny się przyjęły.  Czuwać nad „bezpieczeństwem” lasu.  Wykonać też wiele innych prac.

6 Dobry przyjaciel lasu nigdy nie zapomina o swoich,,przyjaciołach’’.  Zwierzęta leśne nie są tak zdolne, aby same wyżywić się zimą, dlatego często w szkołach organizowane są zbiórki żywności dla tych zwierząt.

7  Dostarcza nam wiele świeżego powietrza i tlenu.  Jest domem różnych zwierząt.  Uzyskujemy z niego drewno np. na książki i meble.  Rosną w nim min. jagody, grzyby i borówki, które stanowią dla nas pożywienie.

8

9

10


Pobierz ppt "Prawdziwy przyjaciel lasu: Poznaje las – jako „Wielki Organizm”. Nie pozostawia po sobie odpadków. Nie rozpala w lesie ogniska. Zachowuje się cicho, aby."

Podobne prezentacje


Reklamy Google