Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEWODNIK TURYSTYCZNY ULUBIONE MIEJSCA ANI SHIRLEY

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEWODNIK TURYSTYCZNY ULUBIONE MIEJSCA ANI SHIRLEY"— Zapis prezentacji:

1 PRZEWODNIK TURYSTYCZNY ULUBIONE MIEJSCA ANI SHIRLEY

2 Biała Droga Rozkoszy Na Zielone Wzgórze prowadzi jedna aleja, którą Ania nazwała Białą Drogą Rozkoszy. Dziewczynka nadała jej taką nazwę, ponieważ rosły tam dwa rzędy wielkich jabłoni, a wiosną drzewa te miały piękne, białe kwiaty.

3 Jezioro Lśniących wód To staw państwa Barrych. Kształtem przypomina rzeczkę, gdyż jest długi i kręty. Woda mieni się przepiękną i niezliczoną ilością barw. Na tym jeziorze dziewczynki odgrywały scenę z przedstawienia, Ania wpadła wtedy do wody, a Gilbert ją uratował.

4 Aleja Zakochanych Droga, którą Ania i Diana chodziły do szkoły, była prześliczna. Bohaterka nawet w swojej wyobraźni nie potrafiłaby stworzyć piękniejszej drogi. Aleja Zakochanych zaczynała się sadem Zielonego Wzgórza i wiła się poprzez las tak daleko, jak sięgała posiadłość Cuthbertów. Dziewczynka zaczerpnęła tę nazwę z jednej z książek, którą kiedyś czytała.

5 Zielone Wzgórze Położone jest w niewielkiej miejscowości Avonlea na Wyspie Księcia Edwarda w Kanadzie. Ania codziennie obserwowała ze swojego okna wielkie wiśniowe drzewo. Po obu stronach podwórka znajdowały się sady. W jednym z nich rosły jabłonie, a w drugim wiśnie. Za budynkiem mieścił się ogród pełen krzewów bzu. Z okna dziewczynki było widać dużą część okolicy.

6 Las Duchów To las sosnowy, przez który bohaterka musiała przejść, aby spotkać się z Dianą. Dziewczynki nazwały go Lasem Duchów. Wyobrażały sobie, że w tym miejscu straszy i mieszkają w nim różne potwory.

7 Dolina Fiołków Jest to miejsce, gdzie Ania i Diana lubiły spędzać czas. Jest ona maleńka w porównaniu do wielkiego lasu pana Bella. Wiosną zakwitają tu miliony delikatnych fiołków.

8 Ścieżka Brzóz To wąska dróżka, która wije się wokół pagórka. Jak sama nazwa wskazuje, rosną tu duże ilości smukłych brzóz. Wśród nich widnieją paprocie i cudownie pachnące konwalie.

9 Zacisze Słowika Znajduje się pomiędzy łąkami Cuthbertów i Barrych. Ania i Diana spotykały się tam najczęściej i bez wątpienia było to ich ulubione miejsce zabaw. Dziewczynki urządziły tam swój własny domek. Z niepotrzebnych rzeczy wykonały meble. Na przykład z kamieni, które były pokryte mchem, zrobiły fotele, a z potłuczonego serwisu – talerze.

10 Zachęcam do podróżowania z naszą firmą
Zachęcam do podróżowania z naszą firmą. Zielone Wzgórze i jego okolice są wyjątkowe. Każdego uczestnika podróży zachwycą wyjątkowe krajobrazy i dozna niezapomnianych wrażeń.


Pobierz ppt "PRZEWODNIK TURYSTYCZNY ULUBIONE MIEJSCA ANI SHIRLEY"

Podobne prezentacje


Reklamy Google