Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

SPRAWOZDANIE Z VI EDYCJI PIRAMIDY ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA „UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU” Oddział przedszkolny W zespole szkół z oddziałami.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "SPRAWOZDANIE Z VI EDYCJI PIRAMIDY ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA „UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU” Oddział przedszkolny W zespole szkół z oddziałami."— Zapis prezentacji:

1 SPRAWOZDANIE Z VI EDYCJI PIRAMIDY ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA „UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU” Oddział przedszkolny W zespole szkół z oddziałami integracyjnymi Ul. Czarnieckiego 22 43-100 Tychy

2 Część I Co to jest zdrowa żywność Zgodnie z założoną koncepcją VI edycji Akademii Zdrowego Przedszkolaka nasze „Puchatki” w pierwszym tygodniu wysłuchały bajki „Zwierzątka ze Zdrowego Zakątka – Podróż do wnętrza Piramidy. Utrwaliły jak wygląda Piramida Zdrowia i jej poszczególne piętra.

3 Co to jest zdrowa żywność Przypomnienie Piramidy żywienia Nasza piramida żywienia

4 Część II Zdrowa żywność na przykładzie jaj W drugim tygodniu realizacji szóstej edycji Puchatki dowiedziały się z czego składa się jajko, skąd pochodzi oraz wykonały prace plastyczne.Wysłuchały bajki o Zwierzątkach ze Zdrowego Zakątka. Oglądały jajka z ekologicznego sklepu.

5 Budowa jajka Co to za cyferki na jajkach?

6 Czy to jajko jest świeże? Mieszamy wodęChyba świeże

7 Budowa jajka

8 Część III ZDROWA ŻYWNOSĆ NA PRZYKŁADZIE OWOCÓW I WARZYW W tym tygodniu nasze Puchatki rozpoznawały warzywa i owoce za pomocą zmysłów, wykonały szaszłyki owocowe, piły sok marchewkowy oraz sok z pomarańczy.

9 Poznajemy owocowe za pomocą zmysłów

10 Poznawania ciąg dalszy Ale pachną te truskawkiCzy to banan?

11 Owocowe szaszłyki Jakie to dobremniam

12 Podsumowaniem całej akcji były warsztaty kulinarne z rodzicami pod hasłem :”zrób to sam” Puchatki wspólnie z rodzicami przygotowują propozycje na zdrowe śniadanie i podwieczorek

13 Kulinarne warsztaty Robimy koktajl truskawkowyMiksujemy truskawki

14 Robimy sałatkę owocową Robimy sałatkę

15 Robimy zdrowe kanapki

16 Jemy zdrowe śniadanie

17 Robimy sok pomarańczowy

18 Jak robi się sok pomarańczowy? Potrzebne produktyWyciskamy sok

19 Zakładamy kącik zdrowej żywności Siejemy rzeżuchęNasz kącik

20 Kącik zdrowej żywności KiełkownicaPotrzebne rzeczy do siania

21 Sprawozdanie przygotowała : Barbara Durkalec


Pobierz ppt "SPRAWOZDANIE Z VI EDYCJI PIRAMIDY ŻYWIENIA PRZEDSZKOLAKA „UCZYMY SIĘ O JEDZENIU W EKOLOGICZNYM ZNACZENIU” Oddział przedszkolny W zespole szkół z oddziałami."

Podobne prezentacje


Reklamy Google