Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

República Federativa do Brasil. - Zajmuje ponad 47,5% powierzchni Ameryki Południowej. -Liczy ponad 193 miliony mieszkańców. -Najwyższym szczytem Brazylii.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "República Federativa do Brasil. - Zajmuje ponad 47,5% powierzchni Ameryki Południowej. -Liczy ponad 193 miliony mieszkańców. -Najwyższym szczytem Brazylii."— Zapis prezentacji:

1 República Federativa do Brasil

2 - Zajmuje ponad 47,5% powierzchni Ameryki Południowej. -Liczy ponad 193 miliony mieszkańców. -Najwyższym szczytem Brazylii jest Pico da Neblina – 2994 m n.p.m. – na Wyżynie Gujańskiej. -Największą rzeką Brazylii jest Amazonka.

3

4 Ten niezwykle zróżnicowany pod niemal każdym względem kraj jest jednych z najchętniej odwiedzanych przez turystów. Brazylia kusi baśniowym Rio de Janeiro, ze swymi karnawałami i plażami - Copacabaną i Ipanemą.

5 Samba to taniec brazylijski. Prawdopodobnie wywodzi się z tańca "w kółko" afrykańskich ludów Bantu, bowiem samba turniejowa tańczona jest "po kole". Obecnie także jeden z tańców towarzyskich, wchodzący w zestaw pięciu tańców latynoamerykańskich.

6

7 kukurydza, fasola, maniok, trzcina cukrowa, soja, ziarno bawełniane, włókno agawy, tytoń, ananasy, banany, cytrusy

8

9 Jest to trzecie co do wielkości państwo kontynentu po Brazylii i Argentynie oraz drugi co do wielkości kraj andyjski po Argentynie. Ma stolice o nazwie Lima. Na większości obszaru Peru występuje klimat równikowy: wybitnie wilgotny w Amazonii i suchy górski w Andach. Najznamienitszym przykładem indiańskiej myśli architektonicznej jest Machu Picchu.

10 stary szczyt– najlepiej zachowane miasto Inków, w odległości 112 km od Cuzco. Położone jest na wysokości 2090-2400 m n.p.m., na przełęczy pomiędzy Wayna Picchu i Machu Picchu w Andach Peruwiańskich.

11

12 bawełna, cukier i kawa, krzewy kokainowe

13 Prezentację przygotowali: Mateusz Walczak ;D Mikołaj Patrzała ;) Filip Flieger :P


Pobierz ppt "República Federativa do Brasil. - Zajmuje ponad 47,5% powierzchni Ameryki Południowej. -Liczy ponad 193 miliony mieszkańców. -Najwyższym szczytem Brazylii."

Podobne prezentacje


Reklamy Google