Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

República Federativa do Brasil

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "República Federativa do Brasil"— Zapis prezentacji:

1 República Federativa do Brasil
BRAZYLIA República Federativa do Brasil

2 Czy wiecie, że Brazylia:
- Zajmuje ponad 47,5% powierzchni Ameryki Południowej. -Liczy ponad 193 miliony mieszkańców. -Najwyższym szczytem Brazylii jest Pico da Neblina – 2994 m n.p.m. – na Wyżynie Gujańskiej . -Największą rzeką Brazylii jest Amazonka.

3 Zwierzęta Brazylii :

4 Turystyka Ten niezwykle zróżnicowany pod niemal każdym względem kraj jest jednych z najchętniej odwiedzanych przez turystów.  Brazylia kusi baśniowym Rio de Janeiro, ze swymi karnawałami i plażami - Copacabaną i Ipanemą. 

5 Gorąca samba Samba to taniec brazylijski. Prawdopodobnie wywodzi się z tańca "w kółko" afrykańskich ludów Bantu, bowiem samba turniejowa tańczona jest "po kole". Obecnie także jeden z tańców towarzyskich, wchodzący w zestaw pięciu tańców latynoamerykańskich.

6 Klubowa Reprezentacja Brazylii

7 Rośliny w Brazylii kukurydza, fasola, maniok , trzcina cukrowa, soja, ziarno bawełniane , włókno agawy, tytoń , ananasy, banany, cytrusy

8 Peru República del Perú

9 Czy wiecie, że Peru: Jest to trzecie co do wielkości państwo kontynentu po Brazylii i Argentynie oraz drugi co do wielkości kraj andyjski po Argentynie .  Ma stolice o nazwie Lima . Na większości obszaru Peru występuje klimat równikowy: wybitnie wilgotny w Amazonii i suchy górski w Andach . Najznamienitszym przykładem indiańskiej myśli architektonicznej jest Machu Picchu.

10 Machu Picchu stary szczyt– najlepiej zachowane miasto Inków, w odległości 112 km od Cuzco. Położone jest na wysokości m n.p.m., na przełęczy pomiędzy Wayna Picchu i Machu Picchu w Andach Peruwiańskich.

11 Zwierzęta Peru

12 Rośliny Peru  bawełna, cukier i kawa, krzewy kokainowe

13 Prezentację przygotowali:
Mateusz Walczak ;D Mikołaj Patrzała ;) Filip Flieger :P


Pobierz ppt "República Federativa do Brasil"

Podobne prezentacje


Reklamy Google