Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Europa Stary kontynent.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Europa Stary kontynent."— Zapis prezentacji:

1 Europa Stary kontynent

2 Polska Polska leży w środkowej części Europy. Od północy oblewa ją Morze Bałtyckie, a na południu leżą Tatry. Stolicą Polski jest Warszawa. Polska graniczy z siedmioma krajami.

3 FRANCJA Francja jest trzecim co do wielkości krajem Europy- jedną z największą potęg gospodarczych świata. Niekiedy Francuzi nazywają swój kraj Hexagone, czyli sześciokąt.

4 Niemcy Niemcy leżą nad Morzem Bałtyckim. Słyną między innymi z produkcji piwa i wspaniałych samochodów.

5 Hiszpania Hiszpania leży nad Morzem Śródziemnym i Oceanem Atlantyckim. Graniczy z trzema krajami: Francją, Portugalią i Andorą.

6 Włochy Włochy to kraj ludzi o gorących temperamentach. Jego stolicą jest Rzym, a najpiękniejszą wyspą – Sycylia. Miliony turystów przyjeżdża tu by odpocząć.

7 Grecja Blisko 81% powierzchni Grecji zajmują pasma górskie , które przyjmują przebieg południkowy. Obszary nizinne są niewielkie i występują w pobliżu wybrzeży. Półwysep Chalcydycki, tworzy 3 wtórne półwyspy: Athos, Longos i Kasandra.

8 Norwegia Norwegia jest monarchią konstytucyjną. Jest wysoko rozwiniętym krajem przemysłowym. W epoce Wikingów Norwegia przeżywała czasy swojej świetności. Dziś ten barwny świat odżywa podczas zlotów i festiwali.

9 Finlandia Większość powierzchni kraju stanowią niziny z młodą rzeźbą polodowcową. Naturalne zachodnie i południowe granice Finlandii wyznaczają Zatoka Botnicka i Zatoka Fińska, pomiędzy którymi rozciąga się poprzecinane ciągami wzniesień morenowych Pojezierze Fińskie z 60 tys. jezior.

10 Belgia Państwo federacyjne w zachodniej Europie w południowych Niderlandach. Graniczy z Francją , Luksemburgiem , Niemcami i Holandią . Podzielona jest na dwie strefy językowe: francuską i flamandzką. Bruksela, stolica Belgii, jest jednocześnie "stolicą" Unii Europejskiej.


Pobierz ppt "Europa Stary kontynent."

Podobne prezentacje


Reklamy Google