Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tańce Latynoamerykańskie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tańce Latynoamerykańskie"— Zapis prezentacji:

1 Tańce Latynoamerykańskie
Klaudia Goździuk

2 Tańce Latynoamerykańskie
Tańce latynoamerykańskie – grupa tańców prezentowanych na turniejach tańców towarzyskich, obok tańców standardowych. Do grupy tej zalicza się: Samba Cza-cza Rumba Pasodoble Jive

3 Specyfika Tańca Tańce latynoamerykańskie są najczęściej szybkie, dynamiczne, o wyrazistej muzyce. Ważne w nich są zmysłowe ruchy bioder i całego ciała. W tych tańcach ważna jest izolacja ciała, czyli odizolowanie górnej partii ciała, od dolnej. Do tych tańców ubiór jest inny niż do tańców standardowych. Mężczyzna nie musi zakładać fraka, jednakże kolor jego stroju powinien współgrać z kolorem stroju partnerki. Jeśli chodzi o obuwie, to panie zakładają odkryte buty na obcasie, a panowie buty na obcasie.

4 Samba Samba i Brazylia są nierozłączne jak dym i ogień, grzmot i błyskawica, noc i dzień. Samba jest integralną częścią brazylijskiej kultury - jest to muzyka i taniec narodu. Karnawał i Samba to jeszcze jedno połączenie słów uosabiające nastrój, jaki rozpala ta muzyka w sercach ludzi z Brazylii. Każdego roku w lutym, przez pięć nocy i pięć dni, normalne życie w Rio de Janeiro zamiera - jest to czas Karnawału...

5 Samba

6 CHA-CHA Śmiała, wesoła i beztroska Cha Cha Cha jest tańcem dla wszystkich - można ją tańczyć z matką lub siostrą, jak również ze swoją sympatią. Nie tak bardzo intymna jak Tango czy Rumba, jest jednocześnie jednym z łatwiejszych tańców do nauczenia się. Początkujący, zarówno mężczyzna jak i kobieta, nie będą mieli kłopotów z jej łacińskim rytmem, ponieważ wyraźnie zaznaczone uderzenia można łatwo rozliczyć z muzyką. Była ona zawsze lubiana wśród tancerzy towarzyskich na całym świecie.

7 Cza-cza

8 Rumba Rumba, a bardziej prawidłowo Rumba Kubańska. Jest bez wątpienia najpopularniejszym tańcem wśród większości tancerzy Łaciny. Zasady na jakich oparty jest taniec są dziecinnie proste, ale oddanie charakteru i osiągnięcie doskonałości wymaga wielu lat pracy. Rumba jest tańcem względnie prostym dla początkujących i można dość szybko osiągnąć znaczne sukcesy. Zarazem taniec ten jest odzwierciedleniem ogromu czasu i wysiłku, jaki poświęcił w czasie swojej kariery każdy wysokiej klasy tancerz turniejowy. Tańczyć dobrze Rumbę to cel wszystkich miłośników Łaciny.

9 Rubmba

10 Pasodoble Paso Doble to hiszpański taniec oddający atmosferę areny i walki byków - corridę. Partner występuje w roli toreadora (torero), który trzyma partnerkę zastępującą czerwone sukno (capa). Obydwoje poruszają się wokół wyimaginowanego byka.

11 Pasodoble

12 JIVE Jive to młody taniec powstały w okresie tzw. rewolucji tanecznej po 1910 roku w wyniku stylizacji swingowych i jazzowych, bogatych w wiele pomysłów ruchowych. Jako jitlerburg został przywieziony do Europy w roku 1940 przez amerykańskich żołnierzy. Później znany jako boigie-woogie.

13

14 KONIEC :*


Pobierz ppt "Tańce Latynoamerykańskie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google