Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

N A J P I Ę K N I E J S Z E M I E J S C A Ś W I A T A … Klaudia Tomczyk Klaudia Zyznawska Justyna Rozpędzik Gabriela Bartyzel.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "N A J P I Ę K N I E J S Z E M I E J S C A Ś W I A T A … Klaudia Tomczyk Klaudia Zyznawska Justyna Rozpędzik Gabriela Bartyzel."— Zapis prezentacji:

1 N A J P I Ę K N I E J S Z E M I E J S C A Ś W I A T A … Klaudia Tomczyk Klaudia Zyznawska Justyna Rozpędzik Gabriela Bartyzel

2 S PIS T REŚCI : Carcassonne Neuschwanstein Tadż Mahal Mekka Buenos Aires Akropol Wyspy Galapagos Machu Picchu

3 C ARCASSONNE … Zamek Carcassonne to potężna fortyfikacja wchodząca w skład zabytkowego miasta o tej samej nazwie, które stanowi największy i najsłynniejszy zabytek w Europie. Wrażenie na zwiedzających robi Cite - górna część miasta. Znajdują się tu podwójne pasma murów z licznymi bramami. Niezwykle umocnione Carcassonne obejmuje m.in. 53 wieże.

4 N EUSCHWANSTEIN … Nowy Łabędzi Kamień, XIX-wieczny zamek, w Bawarii, na pograniczu Niemiec i Austrii. Jego fundatorem był król Ludwik II Bawarski. Pierwsze prace nad budową zamku rozpoczęły się 5 września 1869 roku. Ten zamek jest pierwowzorem dla projektu zamku w Disneylandzie.

5 T AD Ż M AHAL … 375 lat temu rozpoczęto wznoszenie jednej z najsłynniejszej budowli świata. Tadż Mahal został wzniesiony w Agrze. Agra leży w odległości ok. 200 kilometrów od Delhi– dawnej stolicy Indii. Jest to jeden z głównych punktów wielu wycieczek zagranicznych.

6 M EKKA … Najświętsze miasto muzułmanów, dostępne tylko dla wyznawców tej religii. Miejsce urodzenia Mahometa. Cel pielgrzymek wszystkich muzułmanów z całego świata.Mekka od 1924 należy do Arabii Saudyjskiej.

7 B UENOS A IRES … Z hiszp. Pomyślne Wiatry stolica Argentyny, największe miasto tego kraju i jedno z największych w Ameryce Południowej.

8 A KROPOL … W Grecji znajdująca się na wzgórzu cytadela z pałacami i świątyniami.

9 W YSPY G ALAPAGOS … Galapagos rozsławił przede wszystkim Karol Darwin, a właściwie teoria ewolucji, do której poparcia często wykorzystywano zjawiska przyrodnicze spotykane na archipelagu.

10 M ACHU P ICCHU … Machu Picchu jest najpiękniejszym i najlepiej zachowanym miastem Inków. Położone jest w południowym Peru w Andach Peruwiańskich.

11


Pobierz ppt "N A J P I Ę K N I E J S Z E M I E J S C A Ś W I A T A … Klaudia Tomczyk Klaudia Zyznawska Justyna Rozpędzik Gabriela Bartyzel."

Podobne prezentacje


Reklamy Google