Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Największe miasta POLSKI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Największe miasta POLSKI."— Zapis prezentacji:

1 Największe miasta POLSKI

2 Spis treści Warszawa Kraków Gdańsk Wrocław

3 Warszawa położenie herb flaga

4 Warszawa (nazwa formalna: miasto stołeczne Warszawa)- to miasto jest stolicą Polski od 1596r. Jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Jest to miasto największe pod względem liczby ludności ( mieszkańców) i wielkości (517,90 km²). W Warszawie mieszczą się siedziby parlamentu (Sejmu i Senatu), Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

5 Warszawa nocą Belweder
Zamek Królewski

6 Kraków położenie herb flaga

7 Kraków – miasto w południowej Polsce, położone nad Wisłą
Kraków – miasto w południowej Polsce, położone nad Wisłą. Trzecie pod względem liczby mieszkańców, drugie pod względem powierzchni i jedno z najstarszych miast Polski o wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. W przeszłości Kraków pełnił rolę stolicy państwa i siedziby władców.

8 Zamek Królewski Kościół Mariacki Sukiennice

9 Gdańsk położenie herb flaga

10 Gdańsk (kaszubski Gduńsk, niemiecki Danzig, łac. Gedania, Dantiscum, wł. Danzica) – miasto w Polsce nad Morzem Bałtyckim, o ponad tysiącletniej historii, stolica województwa pomorskiego oraz archidiecezji gdańskiej. Gdańsk jest również miastem królewskim, swego czasu najludniejszym i najbogatszym w I Rzeczypospolitej.

11 Ośrodek Kultury „Żak” Ratusz Dniem i Nocą

12 Wrocław położenie herb flaga

13 Wrocław (łac. Wratislavia lub Vratislavia, czes. Vratislav, niem
Wrocław (łac. Wratislavia lub Vratislavia, czes. Vratislav, niem. Breslau, węg. Boroszló) - historyczna stolica Śląska, jedno z największych (czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce) i najstarszych miast w Polsce, położone po obu stronach środkowej Odry, na Nizinie Śląskiej.

14 Wrocławskie Muzeum Narodowe Rynek wrocławski
Panorama Wrocławia z wieży katedry św. Jana

15 Koniec


Pobierz ppt "Największe miasta POLSKI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google