Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Warszawa Kraków Gdańsk Wrocław Warszawa (nazwa formalna: miasto stołeczne Warszawa )- to miasto jest stolicą Polski od 1596r. Jest ważnym ośrodkiem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Warszawa Kraków Gdańsk Wrocław Warszawa (nazwa formalna: miasto stołeczne Warszawa )- to miasto jest stolicą Polski od 1596r. Jest ważnym ośrodkiem."— Zapis prezentacji:

1

2 Warszawa Kraków Gdańsk Wrocław

3

4 Warszawa (nazwa formalna: miasto stołeczne Warszawa )- to miasto jest stolicą Polski od 1596r. Jest ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Jest to miasto największe pod względem liczby ludności (1 700 536 mieszkańców) i wielkości (517,90 km²). W Warszawie mieszczą się siedziby parlamentu (Sejmu i Senatu), Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

5 Warszawa nocą Belweder Zamek Królewski

6

7 Kraków – miasto w południowej Polsce, położone nad Wisłą. Trzecie pod względem liczby mieszkańców, drugie pod względem powierzchni i jedno z najstarszych miast Polski o wysokich walorach kulturowych i architektonicznych. W przeszłości Kraków pełnił rolę stolicy państwa i siedziby władców.

8 Zamek Królewski Kościół Mariacki Sukiennice

9

10 Gdańsk (kaszubski Gduńsk, niemiecki Danzig, łac. Gedania, Dantiscum, wł. Danzica ) – miasto w Polsce nad Morzem Bałtyckim, o ponad tysiącletniej historii, stolica województwa pomorskiego oraz archidiecezji gdańskiej. Gdańsk jest również miastem królewskim, swego czasu najludniejszym i najbogatszym w I Rzeczypospolitej.

11 Ośrodek Kultury Żak Ratusz Dniem i Nocą

12

13 Wrocław (łac. Wratislavia lub Vratislavia, czes. Vratislav, niem. Breslau, węg. Boroszló ) - historyczna stolica Śląska, jedno z największych (czwarte pod względem liczby ludności miasto w Polsce) i najstarszych miast w Polsce, położone po obu stronach środkowej Odry, na Nizinie Śląskiej.

14 Wrocławskie Muzeum Narodowe Rynek wrocławski Panorama Wrocławia z wieży katedry św. Jana

15


Pobierz ppt "Warszawa Kraków Gdańsk Wrocław Warszawa (nazwa formalna: miasto stołeczne Warszawa )- to miasto jest stolicą Polski od 1596r. Jest ważnym ośrodkiem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google