Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Trzy główne strefy Bazylea To drugie co do wielkości w Szwajcarii miasto jest północną bramą wjazdową do tego kraju i graniczy zarówno z Francją

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Trzy główne strefy Bazylea To drugie co do wielkości w Szwajcarii miasto jest północną bramą wjazdową do tego kraju i graniczy zarówno z Francją"— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Trzy główne strefy

5

6

7

8 Bazylea To drugie co do wielkości w Szwajcarii miasto jest północną bramą wjazdową do tego kraju i graniczy zarówno z Francją jak i z Niemcami. Położone nad Renem, który pod względem gospodarczym jest najważniejszą drogą wodną w Europie, jest również uważane za "kulturalne serce Szwajcarii". W Starym Mieście dominuje architektura późnego gotyku - przykładami są: ratusz miejski i katedra. Obrazy i rzeźby pochodzące z okresu od XV do X wieku można oglądać w Muzeum Sztuk Pięknych. Znajduje się tutaj też najbardziej znany w Szwajcarii Ogród Zoologiczny, którego sukcesy w rozmnażaniu zwierząt zagwarantowały przetrwanie wielu gatunków zagrożonych wymarciem.

9 Miasto w północno- wschodniej Szwajcarii, nad Jeziorem Zuryskim oraz rzekami Limmat i Sihl, stolica kantonu Zurychu największe miasto i główny ośrodek gospodarczy kraju. Zurych jest największym kompleksem urbanistycznym Szwajcarii. Zurych

10 Genewa, drugie miasto pod względem liczby mieszkańców. Położona jest w południowo-zachodniej części kraju, nad Jeziorem Genewskim i rzeką Rodan. Miasto jest stolicą francuskojęzycznego kantonu Genewa. Obszar miejski Genewy obejmuje również część Francji i liczy około 1 240 000 mieszkańców.

11

12 Zamek Chillon

13

14

15 Naprawdę warto obejrzeć to miasto, posiada piękny ratusz i katedrę w stylu gotyckim. Miasto Bazylea tworzy razem z gminami Riehen i Bettingen kanton Bazylea-Miasto. Miasto dzieli się na Małą Bazyleę (Kleinbasel) na prawym i Wielką Bazyleę (Grossbasel) ze Wzgórzem Katedralnym na lewym brzegu Renu. Do miasta wcielono dawną osadę rybacką Kleinhüningen.

16 Przełęcz Jungfraujoch znajduje się w Alpach Berneńskich, pomiędzy szczytem o tej samej nazwie a górą Mönch. To jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc w górach Szwajcarii. Słynie przede wszystkim z dużego ośrodka turystycznego. Właśnie tutaj znajduje się też najwyżej położona stacja szynowej kolei zębatej w Europie. Dzięki temu Jungfraujoch jest łatwo dostępna dla turystów, przez co niestety nie można tu liczyć na ciszę i spokój. Każdego roku przyjeżdża tu ponad 2 mln turystów. Mimo takich tłumów i tak warto odwiedzić Jungfraujoch, choć z wyrafinowaną górską turystyką to miejsce nie ma już zbyt wiele wspólnego. Można tu za to przenocować w hotelu, zjeść w restauracji lub zrobić zakupy w sklepie. Niezapomnianych wrażeń estetycznych dostarcza Pałac Lodowy, pełen wykutych w lodzie rzeźb.

17


Pobierz ppt "Trzy główne strefy Bazylea To drugie co do wielkości w Szwajcarii miasto jest północną bramą wjazdową do tego kraju i graniczy zarówno z Francją"

Podobne prezentacje


Reklamy Google