Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Hiszpania 2013 Blanes to kurort w comarce Selva, wprowincji Girona, w Katalonii, w Hiszpanii. Liczy 30 693 mieszkańców. Graniczy z innym znanym ośrodkiem.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Hiszpania 2013 Blanes to kurort w comarce Selva, wprowincji Girona, w Katalonii, w Hiszpanii. Liczy 30 693 mieszkańców. Graniczy z innym znanym ośrodkiem."— Zapis prezentacji:

1 Hiszpania 2013 Blanes to kurort w comarce Selva, wprowincji Girona, w Katalonii, w Hiszpanii. Liczy mieszkańców. Graniczy z innym znanym ośrodkiem ruchu turystycznego Lloret de Mar.

2 Montserrat

3 Montserrat – klasztor benedyktyński, położony w masywie górskim Montserrat w Katalonii, 40 km na północny zachód od Barcelony znany z kultu figury Matki Boskiej, tzw "Czarnulki" (La Moreneta). Usytuowany jest na zlepieńcowych formacjach skalnych, w trzech czwartych drogi na szczyt, ok 1000 m n p m. Drugi co do ważności, zaraz po Santiago deCompostela ośrodek pielgrzymkowy w Hiszpanii i ośrodek nacjonalizmu katalońskiego. Malownicza góra na której znajduje się klasztor jest najwyżej położonym miejscem na równinie katalońskiej i z tego powodu była odwiedzana przez ludzi chcących zobaczyć z jej szczytu wschód słońca. Ze szczytu widać cała Katalonię.

4 Barcelona

5 Camp Nou – stadion piłkarski w Barcelonie w Hiszpanii, na którym są rozgrywane mecze klubu FC Barcelona. Jego trybuny mieszczą osób, czyniąc go największym czynnym stadionem w Europie i na świecie. UEFA sklasyfikowała stadion na 5 gwiazdek, jako że arena spełnia najwyższe standardy konstrukcyjne. Na stadionie rozgrywane są mecze reprezentacji Katalonii w piłce nożnej, a niegdyś rozgrywane były także mecze reprezentacji Hiszpanii.

6 Barcelona– miasto w północno-wschodniej Hiszpanii, nad Morzem Śródziemnym, stolica prowincji o tej samej nazwie oraz wspólnoty autonomicznej Katalonii. Drugie co do wielkości miasto Hiszpanii. Główny ośrodek przemysłu kraju (samochody, komputery, prod. chemikaliów, przetwórstwo żywności) i finansowy regionu. Duży port morski oraz port lotniczy – Prat de Llobregat.

7 Loret de Mar Lloret de Mar – miasto w Hiszpanii, w prowincji Girona, na Costa Brava. Znany kurort oraz uzdrowisko. Pierwsza osada powstała w tym miejscu ok lat temu. Zamieszkiwali tu Iberowie, a później Rzymianie. Miasto zostało założone w 1409 roku przez piratów z Tossa de Mar jako baza wypadowa ataków na aragońskie statki. Znajduje się tu także budynek, w którym przebywał Francisco Franco

8 Monako

9 Monako– niewielkie miasto - państwo położone w Europie Południowej nad Morzem Śródziemnym w obrębie Riwiery francuskiej


Pobierz ppt "Hiszpania 2013 Blanes to kurort w comarce Selva, wprowincji Girona, w Katalonii, w Hiszpanii. Liczy 30 693 mieszkańców. Graniczy z innym znanym ośrodkiem."

Podobne prezentacje


Reklamy Google