Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

GRECJA. FLAGA, POŁOŻENIE Grecja jest krajem położonym w południowo- wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego Posiada ona.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "GRECJA. FLAGA, POŁOŻENIE Grecja jest krajem położonym w południowo- wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego Posiada ona."— Zapis prezentacji:

1 GRECJA

2 FLAGA, POŁOŻENIE

3

4 Grecja jest krajem położonym w południowo- wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego Posiada ona długą historię oraz bogactwo kulturowe. Blisko 81% powierzchni Grecji zajmują pasma górskie. Prawie 20 % Grecji przypada na około 3000 wysp, z czego 167 jest zamieszkanych.

5

6 Grecy słyną z otwartości i gościnności, każdy jest tu mile widziany i traktowany wyjątkowo.

7 Religia Większość mieszkańców Grecji jest wyznawcami prawosławia. Monastyr Św.Trójcy

8 Do greckich klasztorów można się było dostać tylko za pomocą wiszącej drabiny sznurowej Meteory - klasztory greckie

9 STOLICA GRECJI -ATENY

10

11

12

13

14 Wulkaniczna wyspa na Morzu Egejskim tworząca z kilkoma mniejszymi wyspami, należący do Grecji, mały archipelag o tej samej nazwie, wchodzący w skład archipelagu Cyklad. Wyspa położona jest 175 km na południowy wschód od wybrzeża Grecji i 110 km na północ od wybrzeża Krety.

15 Mount Ainos

16

17 Erechtejon

18 Gaj oliwny Posąg Zeusa

19 W dziedzinie geografii bardzo ważne znaczenie miały badania starożytnych Greków, które doprowadziły do obliczenia obwody Ziemi, pomiarów wysokości gór, oraz zbadanie i opisanie obszarów od Indii po Islandię.

20 MATEMATYKA W dziedzinie matematyki poważnym osiągnięciem, które zaważyło na rozwoju tej nauki było m.in. opracowanie twierdzenia Talesa i Pitagorasa, sformułowane w 530 roku p.n.e. Pitagoras opracował również twierdzenie o sumie kątów w trójkącie. Niewątpliwym osiągnięciem było wydanie dzieła Euklidesa (żyjącego około roku 365 – 300 p.n.e.) pt. Elementy. W swojej pracy naukowej Euklides dokonał syntezy starożytnej wiedzy matematycznej w dziedzinie geometrii oraz teorii liczb. Aksjomaty geometrii Euklidesa do dziś są podstawą wiedzy o odcinku, matematyk stwierdził np.:

21 POSIŁKI

22 Musaka – grecka zapiekanka z bakłażanów Sałatka grecka

23 PLAZA PLAŻA

24

25 SPORTY WODNE

26

27 IGRZYSKA

28

29

30 Święta w Grecji Karnawał w Atenach

31 TANIEC

32

33 DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ STRYBEL FILIP MARCINIAK ADRIAN

34


Pobierz ppt "GRECJA. FLAGA, POŁOŻENIE Grecja jest krajem położonym w południowo- wschodniej części Europy, na południowym krańcu Półwyspu Bałkańskiego Posiada ona."

Podobne prezentacje


Reklamy Google