Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Machu Picchu, Jezioro Titicaca i Ukajali. Leżące w Ameryce Południowej Peru jest już od dawna celem wypraw wielu podróżników. Niezwykła puszcza amazońska.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Machu Picchu, Jezioro Titicaca i Ukajali. Leżące w Ameryce Południowej Peru jest już od dawna celem wypraw wielu podróżników. Niezwykła puszcza amazońska."— Zapis prezentacji:

1 Machu Picchu, Jezioro Titicaca i Ukajali

2 Leżące w Ameryce Południowej Peru jest już od dawna celem wypraw wielu podróżników. Niezwykła puszcza amazońska oraz pozostałości starożytnej kultury Inków przyciągają jak magnez.

3 To odkryte niespełna sto lat temu miasto położone jest na wysokości 2090- 2400 m n.p.m. na przełęczy pomiędzy Wayna Picchu i Machu Picchu w masywie Kordylierów, w Andach Peruwiańskich.

4 Tarasy uprawne InkówStrażnicy w Machu Picchu

5 Lago Titicaca jest najwyżej położonym na świecie jeziorem żeglownym. Leżące na wysokości 3821 m n.p.m. jezioro słynie do dziś z Wysp Słońca- według legend miał się tutaj narodzić bóg Viracocha.

6 Indianki na Jeziorze TiticacaŻycie na pływającej wyspie

7 Río Ukajali jest jedną z najbardziej znanych rzek Ameryki Południowej. Ta mityczna rzeka była tematem książek min. Arkadego Fiedlera, który opisał życie mieszkających tam plemion indiańskich.

8 Statek na UkajaliMini port nad rzeką

9


Pobierz ppt "Machu Picchu, Jezioro Titicaca i Ukajali. Leżące w Ameryce Południowej Peru jest już od dawna celem wypraw wielu podróżników. Niezwykła puszcza amazońska."

Podobne prezentacje


Reklamy Google