Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tańce standardowe to grupa tańców prezentowanych na turniejach tańców towarzyskich.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tańce standardowe to grupa tańców prezentowanych na turniejach tańców towarzyskich."— Zapis prezentacji:

1

2 Tańce standardowe to grupa tańców prezentowanych na turniejach tańców towarzyskich.
Zaliczają się do nich: Walc angielski Walc wiedeński Tango Quickstep Foxtrot

3 Walc angielski to prosty rytmicznie taniec, ruchy i obroty świadczą o silnym pokrewieństwie z walcem wiedeńskim, pochodzi z Anglii i po raz pierwszy został wykonany około roku 1910 w Londynie. Kliknij tutaj

4 Walc wiedeński –taniec towarzyski, szybsza odmiana walca
Walc wiedeński –taniec towarzyski, szybsza odmiana walca. Tempo walca wiedeńskiego wynosi ok. 60 taktów na minutę, co przy nieparzystym metrum (zazwyczaj 3/4) daje do 180 uderzeń na minutę. Charakterystyczne dla tego tańca są szybkie wirowe obroty. Po raz pierwszy został wykonany w1815, podczas kongresu wiedeńskiego.

5 Tango argentyńskie - taniec towarzyski i rodzaj muzyki zapoczątkowany w Argentynie. Istnieją różne odmiany tanga: tango amerykańskie, tango fińskie, tango międzynarodowe. Część tych odmian zostało zestandaryzowanych dzięki czemu łatwiej jest sędziować zawody taneczne.

6 Quickstep to taniec towarzyski należący do grupy tańców standardowych
Quickstep to taniec towarzyski należący do grupy tańców standardowych. Po raz pierwszy w Europie pojawił się w Anglii, w pierwszej połowie ubiegłego stulecia, będąc poniekąd szybką odmianą fokstrota. Podobnie jak fokstrot charakteryzuje się metrum parzystym (4/4). Przy tempie taktów/min, Quickstep jest najszybszym tańcem standardowym

7 Fokstrot, foxtrot - amerykański taniec towarzyski , dotarł do Europy około 1918 roku; metrum parzyste, rytm synkopowany, tempo szybkie. Słowo "foxtrot" oznacza krok lisa - pochodzi od nazwiska aktora Harry Foksa, który wprowadził do tego tańca kroki kłusujące. Fokstrot uważany jest za jeden z najtrudniejszych tańców i nazywany "najtrudniejszym spacerem świata".

8 Tańce latyno-amerykańskie
Tańce latyno-amerykańskie - grupa tańców prezentowanych na turniejach tańców towarzyskich , obok tańców standardowych. Do grupy tej zaliczają się: Samba Rumba Cha-Cha-Cha Paso doble Jive Tańce latynoamerykańskie są najczęściej szybkie, dynamiczne, o wyrazistej muzyce. Ważne w nich są zmysłowe ruchy bioder i całego ciała. W tych tańcach ważna jest izolacja ciała, czyli odizolowanie górnej partii ciała, od dolnej.

9 Samba Samba to taniec brazylijski. Prawdopodobnie wywodzi się z tańca "w kółko" afrykańskich murzynów ze szczepu Bantu, bowiem samba turniejowa tańczona jest „ po kole". Obecnie także jeden z tańców towarzyskich, wchodzący w zestaw pięciu tańców latynoamerykańskich obok rumby, cha-cha paso doble i jive'a. Kliknij tutaj

10 Rumba Rumba –latyno-amerykański taniec towarzyski wywodzący się z Kuby. Nazywana tańcem miłości lub tańcem namiętności. Wchodzi w skład dziesięciu tańców towarzyskich. Rumba rozliczana jest na "raz, dwa, trzy, cztery". Rozliczenie tempa kroku podstawowego to wolny, szybki, szybki. Trzymanie podobnie jak w innych tańcach latynoamerykańskich może być otwarte (za jedną rękę) lub zamknięte (obiema rękoma).

11 Cha-cha-cha Cha-cha, cha-cha-cha to najmłodszy kubański, latyno-amerykański taniec towarzyski w metrum parzystym 4/4 i typowym tempie takty/min, wywodzący się z rumby i mambo.W cha-chy trzeba mieć mocne i przeprostowane nogi aby wyglądało to efektownie. Kliknij tutaj

12 Paso doble Paso doble (passodoble, hiszp.podwójny krok) to hiszpański taniec w metrum 2/4. Tematycznie taniec ten przypomina walki na arenie torreadorów z bykami tzw. corridę. Partner występuje w roli toreadora (hiszp. torero), a partnerka odgrywa rolę byka. Sam taniec składa się z trzech części: Wejście na arenę, Obrazuje samą walkę z bykiem i zabicie byka, Parada po zakończeniu walki.

13 Jive Jive to taniec towarzyskich, powstały w Ameryce po 1910.
Do Europy dotarł z amerykańskimi żołnierzami, początkowo pod nazwą jitterbug (ang,jitter - mieć tremę, podskakiwać nerwowo; bug owad, pluskwa), w 1940, jego odmianą jest boogie-woogie. Jest bardzo podobny do rock and rolla. Jive jest tańcem bardzo szybkim i dynamicznym. Kroki wykonuje się dynamicznie wbijając ciężar ciała w parkiet, tak jakby chciało się szybko po rozgniatać te uciekające pluskwy.


Pobierz ppt "Tańce standardowe to grupa tańców prezentowanych na turniejach tańców towarzyskich."

Podobne prezentacje


Reklamy Google