Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

-CO MUSISZ ZOBACZY Ć ZANIM UMRZESZ. Po prostu otwórz oczy i rozejrzyj się dookoła…

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "-CO MUSISZ ZOBACZY Ć ZANIM UMRZESZ. Po prostu otwórz oczy i rozejrzyj się dookoła…"— Zapis prezentacji:

1 -CO MUSISZ ZOBACZY Ć ZANIM UMRZESZ

2 Po prostu otwórz oczy i rozejrzyj się dookoła…

3 długi, wysoki Jeżeli byłeś w USA a go nie odwiedziłeś & szeroki - żałuj. -raj dla geologów

4 . to jedna z największych atrakcji środkowo-wschodniej części USA i Kanady. Rzeka Niagara, płynąca z jeziora Erie do jeziora Ontario, musi pokonać prawie stumetrową różnicę poziomów. Mniej więcej w połowie drogi rzeka rozwidla się na dwie części i spada dwiema około 50-metrowymi kaskadami. 50m

5 W 1987 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. ZBIORCZA NAZWA SYSTEMÓW OBRONNYCH CHIN PRZED NAJAZDAMI MONGOŁÓW. TRADYCYJNIE PRZYJMUJE SIĘ, ŻE WIELKI MUR ROZCIĄGA SIĘ NA DŁUGOŚCI 2400 KM. BUDOWA TRWAŁA PONAD 1000 LAT.

6 GRUPA NATURALNIE POWSTAŁYCH KOLUMN STOJĄCYCH W MORZU, TUŻ PRZY BRZEGU W PARKU NARODOWYM PORT CAMPBELL W AUSTRALII. CHOCIAŻ NAZWA NA TO WSKAZUJE, KOLUMN WCALE NIE JEST 12. CIĄGŁY PROCES EROZJI POWODUJE, ŻE KOLUMNY SKALNE SĄ CAŁY CZAS PODMYWANE, CZĘŚĆ Z NICH ULEGŁA JUŻ ZAWALENIU. Z PONAD 10 JEST JUŻ TYLKO 7.

7 SFINKS TO MITYCZNE STWORZENIE, PRZEDSTAWIANE ZAZWYCZAJ JAKO LEW Z LUDZK Ą G Ł OW Ą. BUDOWAŁO GO 100TYS. ROBOTNIKÓW PRZEZ 20 LAT Z 2,3MLN KAMIENNYCH BLOKÓW.

8 NIZINA W AMERYCE POŁUDNIOWEJ ZAJMUJĄCA OBSZAR 3,5 MLN KM². NIZINA LEŻY W WILGOTNYM KLIMACIE RÓWNIKOWYM. ROCZNA SUMA OPADÓW WYNOSI ŚREDNIO 2000 MM.

9 Machu Picchu – najlepiej zachowane miasto Inków. Położone jest na wysokości 2090- 2400 m n.p.m., na przełęczy pomiędzy Wayna Picchu i Machu Picchu w Andach Peruwiańskich. Poniżej płynie rzeka Urubamba.

10 To tu poznaje się prawdzi wą miłość. Stolica Francji – centrum nauki, kultury i sztuki.

11 JEDEN Z NAJBARDZIEJ ZNANYCH WULKANÓW NA KONTYNENTALNEJ CZĘŚCI EUROPY, POŁOŻONY NA TERENIE WŁOCH. WEZUWIUSZ, ZALICZANY DO STRATOWULKANÓW, JEST JEDNYM Z PIĘCIU NAJNIEBEZPIECZNIEJSZYCH WULKANÓW ŚWIATA. POCZĄTKI JEGO AKTYWNOŚCI SIĘGAJĄ OKRESU SPRZED OKOŁO 16 TYS. LAT. WEDŁUG OSTATNICH POMIARÓW, JEGO WYSOKOŚĆ WYNOSI 1281 M N.P.M., GŁĘBOKOŚĆ KRATERU – 230 M, ŚREDNICA – 550-650 M. DZISIEJSZY STOŻEK ZNAJDUJE SIĘ NA KALDERZE UTWORZONEJ PODCZAS WYBUCHU Z 79 ROKU.

12 Park położony jest w Stanach Zjednoczonych, na terenie stanów Wyoming, Montana i Idaho. Park Narodowy Yellowstone jest najstarszym parkiem narodowym na świecie. Na terenie parku znajdują się słynne gejzery, gorące źródła, wulkany błotne, fumarole i wodospady.

13 Cudne VIII - wieczne miasto nad Wełtawą niezniszczone przez konflikty zbrojne w całości zachowało swe pierwotne piękno.

14 http://google.pl/grafika http://pl.wikipedia.org/wiki/Sfinks http://pl.wikipedia.org/wiki/Park_Narodow y_Yellowstone http://pl.wikipedia.org/wiki/Machu_Picchu http://pl.wikipedia.org/wiki/Nizina_Amazo nki http://pl.wikipedia.org/wiki/Dwunastu_Apo sto%C5%82%C3%B3w_(Australia) http://pl.wikipedia.org/wiki/Wodospad_Nia gara http://pl.wikipedia.org/wiki/Wezuwiusz

15 Mo ż e teraz b ę dziecie bardziej doceniać otaczaj ą cy nas ś wiat… Jędrzej Borówka ;)


Pobierz ppt "-CO MUSISZ ZOBACZY Ć ZANIM UMRZESZ. Po prostu otwórz oczy i rozejrzyj się dookoła…"

Podobne prezentacje


Reklamy Google