Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Publiczne Przedszkole Wróbelka Elemelka w Lamkach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Publiczne Przedszkole Wróbelka Elemelka w Lamkach."— Zapis prezentacji:

1 Publiczne Przedszkole Wróbelka Elemelka w Lamkach

2 Publiczne Przedszkole Wróbelka Elemelka wzięło po raz pierwszy udział w akcji V edycji Piramidy Żywienia Przedszkolaka Zboża zjadamy energię z nich mamy, która rozpoczęła się we wrześniu 2013 roku.

3 Udział w akcji wzięły dwie grupy przedszkolne 3-4, 5-6 latków. Na zebraniu pani dyrektor poinformowała rodziców o udziale w akcji, zachęcała do zaangażowania i śledzenia strony internetowej przedszkola.

4 Na początku akcji dzieci poznały poszczególne piętra piramidy żywienia, zrozumiały dlaczego tworzą kształt piramidy, dokładnie wysłuchały bajki pt.,, Podróż Do Wnętrza Piramidy przeczytanej przez Dietetyczkę.

5 Przedszkolacy dzielnie poradzili sobie z ułożeniem pięter piramidy, a także postanowili stworzyć własną piramidę.

6 Podczas kolejnych zajęć, nauczycielki omawiały z dziećmi kolejne piętra piramidy zaczynając od produktów zbożowych. Dzieci oglądały plansze, poprzez zmysł dotyku i wzroku poznały wygląd produktów zbożowych oraz uczestniczyły w samodzielnym wypieku chleba podczas wycieczki do piekarni.

7 Podczas zajęć dzieci wypiekały ciasteczka zbożowe, które potem ze smakiem zjadły na podwieczorek.

8 Przedszkolaki chętnie brały udział w zabawach ruchowych z woreczkami Przewożenie Zboża do Młyna, Podajemy Worki z Mąką, Mało Nas Do Pieczenia Chleba.

9 Omawiając kolejny produkt-płatki, dzieci dowiedziały się, że najzdrowsze są te NIE przetworzone, a kolorowe, czekoladowy, musli są niezdrowe. Dzieci podczas prezentacji multimedialnej poznały rośliny, z których powstaje olej.

10 Dzieci wysłuchały bajki przeczytanej przez starszą koleżankę, a następnie pokolorowały obrazki. Przedszkolacy poznały kraj, z którego pochodzi ryż, poznały wygląd i rodzaje ryżu.

11 Dzieci poznały również: soczewicę, kaszę jaglaną, fasolę mung przy udziale, których wspólnie z rodzicami wykonały zbożowe mandale.

12 Na gazetce przedszkolnej, rodzice mogli znaleźć informację na temat wyżej wymienionych produktów oraz przepisy kulinarne związane z nimi.

13 Podczas całej akcji, rodzice mogli korzystać z przepisów, ciekawych artykułów zamieszczanych na stronie internetowej naszego przedszkola w zakładce Zdrowy Przedszkolak. W ramach akcji nauczycielki wprowadziły dzieci w świat zdrowego żywienia. http://wrobelek-elemelek.manifo.com/akademia- zdrowego-przedszkolaka


Pobierz ppt "Publiczne Przedszkole Wróbelka Elemelka w Lamkach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google