Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PRZEGLĄD PRASY 5 marca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PRZEGLĄD PRASY 5 marca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik."— Zapis prezentacji:

1 PRZEGLĄD PRASY 5 marca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik prasowy tel. (41) 342-17-54 Zeskanuj kod QR i przeczytaj przegląd prasy w Serwisie Biura Prasowego

2 PORTAL „E-VIVE.PL” „Pozytywny lobbing”. Wspólna petycja świętokrzyskich parlamentarzystów W atmosferze zgody i wypracowania wspólnych celów odbyło się spotkanie marszałka Adam Jarubasa, Zarządu Województwa i świętokrzyskich parlamentarzystów. Wspólne uzgodnienia skutkują podpisaniem przez wszystkich reprezentantów w parlamencie petycji, która trafi do minister Elżbiety Bieńkowskiej w sprawie podziału środków w nowej perspektywie finasowania. W poniedziałek marszałek Adam Jarubas, Zarząd Województwa oraz świętokrzyscy parlamentarzyści spotykali się aby omówić podział pieniędzy, który trafi do naszego regionu z nowej perspektywy finasowania. – Spotkanie przebiegło spokojnie – podkreślił członek Zarządu Piotr Żołądek. Jak podkreślił Piotr Żołądek, wszyscy świętokrzyscy parlamentarzyści byli zgodni, że pieniądze, które trafia do regionu są zbyt małe. W związku z tym wszyscy reprezentacji mieszkańców świętokrzyskiego w parlamencie podpiszą się pod petycją o zwiększeniu środków dla naszego regionu. – Dokument trafi do minister rozwoju regionalnego Elżbiety Bieńkowskiej. Zawiezie go marszałek w środę (06.03), kiedy będzie negocjował kolejne pieniądze dla regionu – podkreślił członek Zarządu. - Zaproponowany podział środków nie wpłynie na wyrównanie szans miedzy regionami. Zyskają województwa już teraz silniejsze gospodarczo – uważa Piotr Żołądek. Do świętokrzyskiego ma trafić 998 milinów euro. To o dwa miliony więcej niż w kończącym się okresie programowania. Podział pieniędzy unijnych to zastosowanie tzw. metody berlińskiej, która uwzględnia liczbę mieszkańców, bezrobocie i różnice pomiędzy PKB.

3 PORTAL „ONET.PL” Nabór wniosków w trzech konkursach PROW Rozpoczął się nabór wniosków w ostatnich trzech w tym roku konkursach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w regionie świętokrzyskim. O pieniądze mogą starać się gminy planujące inwestycje internetowe, przedsięwzięcia dotyczące gospodarki wodnej i scalania gruntów. PROW województwa świętokrzyskiego ma do rozdysponowania w tych trzech konkursach jeszcze około 33 mln zł. Największa pula pieniędzy – 20 mln zł - jest przeznaczona na rozwój infrastruktury rolnictwa i leśnictwa przez gospodarowanie zasobami wodnymi. - Dotychczas konkursy z tego zakresu cieszyły się w województwie świętokrzyskim największą popularnością. Od 2007 roku wsparliśmy zrealizowane na terenie całego regionu inwestycje kwotą prawie 200 mln zł. Dlatego też teraz na to działanie przeznaczyliśmy największą kwotę dofinansowania, ogłaszając ostatnie konkursy z obecnego okresu finansowania UE - poinformowała zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Biura Rozwoju Regionalnego (ŚBRR) ds. PROW Mirosława Mochocka. Około 10 mln zł z PROW jest przeznaczone na inwestycje umożliwiające dostęp do internetu lub modernizację sieci internetowej. Te projekty mają umożliwić połączenie mieszkańców świętokrzyskich wsi i małych miejscowości z siecią szerokopasmowego internetu budowaną w regionie w ramach Programu Rozwój Polski Wschodniej. Najmniej - ok. 3 mln zł - przeznaczono na wsparcie projektów dotyczących scalania gruntów. Pełną dokumentację trzech konkursów ogłoszono w poniedziałek na stronach ŚBRR i Świętokrzyskiego Urzędu Marszałkowskiego. Same wnioski na projekty dotyczące scalania gruntów i budowy sieci internetowych będą przyjmowane do końca kwietnia, a dotyczące gospodarki zasobami wodnymi – do połowy mają. W ramach PROW na lata 2007-2013 w województwie świętokrzyskim do końca ubiegłego roku na wsparcie projektów rozwijających obszary wiejskie podpisano ponad 1500 umów na kwotę blisko 370 mln zł.

4

5

6

7


Pobierz ppt "PRZEGLĄD PRASY 5 marca 2013 roku Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach Biuro Prasowe tel. (41) 342-13-45; fax. (41) 344-60-46 rzecznik."

Podobne prezentacje


Reklamy Google