MULTIMEDIALNY SCENARIUSZ ZAJĘĆ
Edukacja: Poziom: Temat: Czas realizacji: społeczna klasa I bezpieczeństwo na drogach 1 godz. lekcyjna
CELE ŚRODKI DYDAKTYCZNE METODY I FORMY PRACY PRZEBIEG ZAJĘĆ SPIS TREŚCI
CELE Ogólne kształcenie wiedzy o zachowaniu związanym z bezpieczeństwem w poruszaniu się; rozwijanie znajomości przepisów ruchu drogowego; nauka o znakach drogowych; kształcenie umiejętności słuchania ze zrozumieniem; wykorzystywanie bajek edukacyjnych w kształceniu odpowiednich postaw społecznych. Szczegółowe Uczeń: wie, co znaczy zachować bezpieczeństwo na drodze; wie, jak nie należy postępować podczas przechodzenia przez jezdnię; wie, jak poruszać się bezpiecznie w drodze do szkoły i ze szkoły; wie, jak prawidłowo przejść przez ulicę; słucha ze zrozumieniem; wie, o czym jest obejrzany film; odpowiada na pytania nauczyciela związane z filmem.
ZAGADNIENIA Kształcenie wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, nauka o przepisach ruchu drogowego, nauka o znakach drogowych.
METODY I FORMY PRACY ŚRODKI DYDAKTYCZNE Metody i formy pracyŚrodki dydaktyczne burza mózgów; pogadanka praca w grupach gry interaktywne praca z komputerem komputer przeglądarka internetowa
PRZEBIEG ZAJĘĆ 1.Powitanie z uczniami. 2.Wprowadzenie do tematu - Nauczyciel włącza film edukacyjny Pytania związane z obejrzanym filmem: Jak należy przechodzić przez jezdnię? Jak nie należy przechodzić? Co należy zrobić, gdy chcemy przejść przez jezdnię? Rozwijanie kreatywności u uczniów oraz umiejętności słuchania ze zrozumieniem. 4.Podsumowanie zajęć i zakończenie lekcji.