Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Głównym założeniem pracy w Miejskim Przedszkolu Nr 9 w Częstochowie są priorytety zawarte w Koncepcji Pracy Przedszkola wg których prowadzone są liczne.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Głównym założeniem pracy w Miejskim Przedszkolu Nr 9 w Częstochowie są priorytety zawarte w Koncepcji Pracy Przedszkola wg których prowadzone są liczne."— Zapis prezentacji:

1 Głównym założeniem pracy w Miejskim Przedszkolu Nr 9 w Częstochowie są priorytety zawarte w Koncepcji Pracy Przedszkola wg których prowadzone są liczne działania.

2 Jesteśmy przedszkolem kształtującym potrzeby i umiejętności dbania o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci Jesteśmy przedszkolem wdrażającym edukację czytelniczą poprzez rozwijanie zainteresowania książką oraz udział w akcjach czytelniczych. Jesteśmy przedszkolem podnoszącym jakość kształcenia poprzez usprawnianie planowania pracy wychowawczo- dydaktycznej w oparciu o podstawę programową wychowania przedszkolnego. Jesteśmy przedszkolem wdrażającym system pomocy psychologiczno – pedagogicznej

3  Zabawy ruchowe z Kubusiem Puchatkiem, Tygryskiem – zabawy we wszystkich grupach- Eventy ruchowe 

4

5  zabawy z piłką pod okiem piłkarzy Z Klubu Sportowego  SKRA Częstochowa 

6

7  udział w konkursie I Przeglądu Piosenki O Zdrowiu organizowanego przez Urząd Miasta, Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Częstochowie  zajęcie I miejsca oraz występ w inauguracyjny w Miejskim Domu Kultury w Częstochowie.

8

9  „ Tydzień Zdrowia”- wspólne gotowanie z kucharzami- uczniami ze Szkoły Gastronomicznej

10  Działania wynikające z realizacji dodatkowych programów zdrowotnych (Akademia Zdrowego Przedszkolaka, Zachowaj równowagę, Czyste powietrze wokół nas, Akcja „Szkoła Czystych Rąk”i innych) Realizacja programu zdrowotnego Akademia Zdrowego Przedszkolaka   Punktem wyjścia działań Akademii Zdrowego Przedszkolaka było zdrowe żywienie małych dzieci.. Obecnie nasze działania koncentrują się nie tylko wokół zdrowego odżywiania ale również bezpieczeństwa i profilaktyki zdrowia wśród dzieci.  Akademia Zdrowego Przedszkolaka to projekt społeczno-edukacyjny organizowany przez firmę Lionfitness, cykl akcji prozdrowotnych, w skład którego wchodzą 3 zagadnienia:  - Piramida Żywienia Przedszkolaka  - Bezpieczny Przedszkolak  - Przedszkolak Pełen Zdrowia  Zespół ekspertów Akademii Zdrowego Przedszkolaka opracowuje materiały edukacyjne w formie warsztatów (opartych głównie na zabawach) i prezentacji, które mają angażować do wspólnej pracy pracowników przedszkoli, rodziców i dzieci.

11

12

13  Celem programu jest wdrażanie zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej u dzieci i młodzieży poprzez kształtowanie prozdrowotnych postaw i, w konsekwencji, zapobieganie rozwojowi nadwagi i otyłości oraz innym chorobom przewlekłym. Program jest adresowany do przedszkoli i szkół, by zmotywować je do podjęcia na własnym terenie działań zapobiegających rozwojowi nadwagi i otyłości wśród dzieci i młodzieży. Jest to podstawa do rozwoju środowiska niezbędnego do promowania zasad prawidłowego żywienia i aktywności fizycznej oraz nadzoru nad stanem odżywienia wśród dzieci i młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym.

14

15  - zorganizowanie w salach kącików czytelniczych  - „Dzień Książkowego Misia” – zabawy wspólne w grupach z bohaterami bajek

16

17 „Wieczór z poezją i bajką”- czytanie wierszy znanych polskich poetów dzieciom przez rodziców z grupy 6 latków

18

19  - w Telewizji Regionalnej Orion w związku z otrzymaniem nagrody- I miejsce w konkursie I Przeglądu O Zdrowiu i występu inauguracyjnego w MDK.  - ukazał się nasz artykuł pt.”Europo witaj nam w przedszkolu” w Biuletynie Oświatowym WOM Nr 3/(89)2013  - redagowanie życzeń okolicznościowych (Dzień Babci i Dziadka itp.) w Gazecie Wyborczej

20  Wykonała:  nauczycielka Agnieszka Urbańska


Pobierz ppt "Głównym założeniem pracy w Miejskim Przedszkolu Nr 9 w Częstochowie są priorytety zawarte w Koncepcji Pracy Przedszkola wg których prowadzone są liczne."

Podobne prezentacje


Reklamy Google