Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM Gabriel Milczarek II b.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM Gabriel Milczarek II b."— Zapis prezentacji:

1 BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM Gabriel Milczarek II b

2 Bezpieczeństwo poruszania się po drogach. Inaczej poruszamy się w mieście, inaczej na wsi. Droga na wsi wygląda tak: rów pobocze jezdnia Piesi na wsi poruszają się po poboczu zawsze lewą stroną drogi, żeby widzieć nadjeżdżające pojazdy. Kiedy pobocze jest wąskie, należy iść jeden za drugim.

3 Tak wygląda droga w mieście: torowisko pojazdów szynowych jezdnia droga rowerowa chodnik Piesi w mieście poruszają się korzystając z chodnika.

4 Przechodzenie przez jezdnię. Przez jezdnię przechodzimy tylko w wyznaczonych miejscach. O tym, że możemy wejść na jezdnię informuje nas zielone światło na sygnalizatorze świetlnym. Kiedy nie ma sygnalizatora musimy się upewnić, że do przejścia nie zbliża się żaden pojazd.

5 Niebezpieczne sytuacje podczas przechodzenia przez jezdnię. Szczególną ostrożność należy zachować podczas przechodzenia przez jezdnię na zakręcie oraz przy wzniesieniu.

6 Poprawa bezpieczeństwa na drogach.  Poza obszarem zabudowanym przy zmierzchu i przy złej pogodzie należy używać elementów odblaskowych.

7 Bezpieczeństwo w czasie podróżowania.  Podział środków komunikacji: środki komunikacji indywidualnej: środki komunikacji zbiorowej:

8 Bezpieczeństwo w środkach komunikacji indywidualnej.  Podróżując samochodem należy mieć zapięte pasy bezpieczeństwa.  Kierowca roweru powinien poruszać się tylko w wyznaczonych do tego miejscach.  Rowerzysta musi znać znaki drogowe i zasady bezpiecznej jazdy.

9 Bezpieczeństwo w środkach komunikacji zbiorowej.  Pasażerowie oczekujący na środek komunikacji miejskiej powinni stać w specjalnie wyznaczonym miejscu – na przystanku.  Wsiadając do pojazdu należy przepuścić osoby wysiadające.  Podczas jazdy nie można rozpraszać kierowcy.  W środkach komunikacji miejskiej należy ustępować miejsce osobom starszym, matkom z małymi dziećmi oraz osobom chorym.

10 Zabawa w bezpiecznych warunkach.  Zabroniona jest zabawa w pobliżu jezdni lub torów pojazdów szynowych.

11 Podsumowanie:  Stosowanie się do zasad bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiednie zachowanie podczas podróży uchroni nas od wypadku.  SZANUJMY ZDROWIE I ŻYCIE NASZE ORAZ OSÓB W NASZYM OTOCZENIU!

12 Bibliografia:  http://kodeks-drogowy.org/ruch- drogowy/ruch-pieszych http://kodeks-drogowy.org/ruch- drogowy/ruch-pieszych  Własne doświadczenie :D  Obrazki z cliparta :P+ zdolność rysowania w ‘paincie’  http://www.prawko-kwartnik.info/brd.html


Pobierz ppt "BEZPIECZEŃSTWO W RUCHU DROGOWYM Gabriel Milczarek II b."

Podobne prezentacje


Reklamy Google