Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Włochy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Włochy."— Zapis prezentacji:

1 Włochy

2 Ludność     Włochy są jednym z najludniejszych krajów Europy; zamieszkuje je około 60 mln mieszkańców. To kraj mający niegdyś jeden z najwyższych wskaźników przyrostu naturalnego w Europie, a obecnie boryka się z przewagą zgonów nad urodzeniami. Językiem urzędowym Włoch jest rzecz jasna włoski, jednak rodowici Włosi posługują się licznymi odmianami języka włoskiego. Poszczególne grupy etniczne posługują się np. językiem niemieckim czy cygańskim.

3 Największe miasta       Stolicą Włoch i zarówno największym miastem w tym kraju jest Rzym. Miasto to położone jest w środkowej części kraju w otoczeniu wzgórz. Jednymi z największych miast Włoch są również: Mediolan, Neapol czy też Turyn.

4 Położenie geograficzne
   To państwo leży w Europie Południowej, posiada ono na swoim terytorium dwie enklawy: Watykan i San Marino. Włochy cechuje krajobraz wyżynny i górzysty. Na obszarze tego państwa znajdują się dwa systemy górskie, są to Alpy i Apeniny. Powierzchnia Włoch wynosi km².

5 Kultura Włochy są krajem prawie jednonarodowościowym. Jedynie pewne wymieszanie kultur można zauważyć na terenach przygranicznych w północnej części kraju. Szczególnym okresem związanym z Włochami jest karnawał, a zwłaszcza festiwal masek w Wenecji. Rytm życia rodzinnego wyznaczony jest przez zwyczaje i tradycje religijne. Nie ma tu jednak wielu świąt ogólnonarodowych, za to jest bardzo dużo świąt lokalnych.

6 Zabytki Głównymi zabytkami są: Koloseum Bazylika św. Piotra
Panteon Krzywa Wieża w Pizie


Pobierz ppt "Włochy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google