Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Olga Chorąży Julia Kosęda. Kształt Powierzchnia Włoch ma kształt buta. Graniczą z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Olga Chorąży Julia Kosęda. Kształt Powierzchnia Włoch ma kształt buta. Graniczą z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią."— Zapis prezentacji:

1 Olga Chorąży Julia Kosęda

2 Kształt Powierzchnia Włoch ma kształt buta. Graniczą z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią.

3 Prezydent Obecnie Prezydentem Włoch jest Giorgo Napolatino.

4 Jedzenie Prosto z Włoch Spaghetti Pizza Lasagne Ravioli Risotto Brushetta Lody Panna Cotta Tiramisu Zupa Minestrone

5 Flaga i godło Flaga Włoch przedstawia trzy takie same, zielono-biało- czerwone prostokąty. Godło Włochów przedstawia białą Gwiazdę na szarym, zębatym kole w wieńcu z oliwy i dębu. Pod tym znaj- duję się napis REPVBBLICA ITALIANA.

6 Rzym Rzym jest stolicą i największym miastem we Włoszech. Zabytki Rzymu to Colosseum, Forum Romanum, fontanna De Trevi, fontanna Czterech rzek, pomnik wilczycy i wiele, wiele więcej. W Rzymie znajduje się miasto-państwo Watykan. Największe miasta Włoch

7 Mediolan Mediolan jest stolicą mody. To wspaniałe miasto. W tym mieście jest najsłynniejsza opera- La Scala Słynny obraz Leonarda Da Vinci Ostatnia Wieczerza znajduje się w Mediolanie.

8 Wenecja Wenecja to miasto na wodzie. Pełne romantycznych gondoli oraz miłości. Wenecja to miasto wiecznie trwających karnawałów. Są tu piękne i różne maski oraz stroje o jakich marzy każda dziewczynka. Malownicze uliczki, romantyzm to jest klimat który nie opuszcza mieszkańców i turystów Wenecji

9 Florencja Florencja jest stolicą Toskanii. Tworzył tam Michał Anioł W Galerii Uffizzich znajduje się wiele dzieł sztuki między innymi rzeźby Michała Anioła-David i Pieta.

10 Piza Piza jest miastem założonym przez Etrusków i Ligurów. W Pizie urodził się znany piłkarz reprezentacji Włoch Giorgio Chiellini. Krzywa Wieża w Pizie to symbol tego miasta.

11 Bardzo dziękujemy za obejrzenie. Julia Kosęda Olga Chorąży


Pobierz ppt "Olga Chorąży Julia Kosęda. Kształt Powierzchnia Włoch ma kształt buta. Graniczą z Francją, Szwajcarią, Austrią i Słowenią."

Podobne prezentacje


Reklamy Google