Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PREZENTACJA NA TEMAT MIASTA KATOWICE

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PREZENTACJA NA TEMAT MIASTA KATOWICE"— Zapis prezentacji:

1

2 PREZENTACJA NA TEMAT MIASTA KATOWICE
Maja Gacka

3 Katowice Katowice są jednym z najmłodszych dużych miast Polski. Ta 340 tysięczna metropolia to niekwestionowane centrum polityczne, gospodarcze, naukowe i kulturalne województwa śląskiego, liczącego 4,9 mln mieszkańców. Dodatkowym atutem miasta jest obecność władz samorządowych i centralnych różnych szczebli.

4 Gospodarka Pozycję Katowic na mapie Polski niegdyś wyznaczały posiadane bogactwa naturalne. Dziś o atrakcyjności górnośląskiej metropolii decyduje dynamiczny rozwój sektorów: usługowego, produkcyjnego i handlowego, a także chłonność rynku konsumpcyjnego i inwestycyjnego oraz obecność 40 tysięcy firm zarejestrowanych na terenie miasta.

5 Komunikacja Katowice leżą na skrzyżowaniu szlaków komunikacyjnych arterii drogowych łączących kraje Północnej i Południowej oraz Wschodniej i Zachodniej Europy. Sprawną komunikację między stolicą Śląska a miastami całej Polski oraz europejskimi stolicami umożliwiają główne trakty kolejowe przebiegające przez miasto. Międzynarodowy Port Lotniczy "Katowice" w Pyrzowicach koło Katowic zapewnia bezpośrednie rejsowe połączenia z Warszawą, Düsseldorfem i Frankfurtem.

6 Kultura Katowice to centrum kulturalne województwa. Filharmonia Śląska, Teatr Śląski, Muzeum Śląskie już z nazwy pełnią funkcję ośrodków regionalnych. Obok nich działają liczne galerie, kina i teatry awangardowe. Tu organizowanych jest szereg ogólnopolskich imprez kulturalnych.

7 Historia Początki Katowic datowane są na 1598 rok. Istniejąca wówczas osada w obrębie Kuźnicy Boguckiej, na przestrzeni wieków, zmieniła się w aglomerację miejską. Na tym terenie splatały się różnorakie kultury, narodowości i religie pozostawiając po sobie bogate dziedzictwo kulturowe.

8 Turystyka i Rekreacja Parki, baseny, korty tenisowe, sale treningowe i wzrastająca liczba ścieżek rowerowych zapewniają możliwość aktywnego wypoczynku w obrębie miasta. Centralne położenie Katowic względem całego województwa umożliwia szybkie przemieszczenie się w jego najatrakcyjniejsze zakątki, zarówno w Beskidy, jak i na obszary Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

9


Pobierz ppt "PREZENTACJA NA TEMAT MIASTA KATOWICE"

Podobne prezentacje


Reklamy Google