Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

W każdym państwie jest coś ciekawego do zwiedzenia czy obejrzenia. Ta prezentacja będzie małym przewodnikiem po niektórych państwach.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "W każdym państwie jest coś ciekawego do zwiedzenia czy obejrzenia. Ta prezentacja będzie małym przewodnikiem po niektórych państwach."— Zapis prezentacji:

1

2 W każdym państwie jest coś ciekawego do zwiedzenia czy obejrzenia. Ta prezentacja będzie małym przewodnikiem po niektórych państwach.

3 Stolicą Polski jest Warszawa. Warszawa jest ważnym europejskim ośrodkiem naukowym, kulturalnym, politycznym oraz gospodarczym. Mieszczą się w niej siedziby parlamentu (Sejmu i Senatu), Prezydenta RP, Rady Ministrów i innych władz centralnych. Warszawa jest także stolicą województwa mazowieckiego.

4 Stolicą Niemiec jest Berlin. Berlin leży w północno- wschodniej części Niemiec. Położony jest nad rzeką Szprewą i Hawelą oraz ich dopływami. Rzeka Szprewa w dzielnicy Spandau wpada do Haweli, prawego dopływu Łaby. Berlin znajduje się między płaskowyżami Barnim i Teltow. Leży około 70 kilometrów od granicy z Polską.

5 Stolicą Francji jest Paryż. Paryż (fr. Paris) - stolica i największa aglomeracja Francji, położona w centrum Basenu Paryskiego, nad Sekwaną (La Seine). Miasto stanowi centrum polityczne, ekonomiczne i kulturalne kraju, jedno z 10 największych w Europie. Znajdują się tu liczne zabytki i atrakcje turystyczne, co powoduje, że Paryż jest co roku odwiedzany przez wiele milionów turystów.

6 Stolicą Rosji jest Moskwa. Moskwa Moskwa – stolica Rosji i największe miasto tego kraju. Najważniejszy ośrodek gospodarczy i kulturalny Rosji. Siedziba najwyższych władz państwowych w tym prezydenta Rosji. Jeden z najciekawszych ośrodków turystycznych Europy, jednocześnie symbol imperium radzieckiego.

7 Stolicą Wielkiej Brytanii jest Londyn. Londyn – miasto w południowo-wschodniej części Wielkiej Brytanii, stolica tego państwa, a także stolica Anglii. Położony nad Tamizą, jest drugim największym miastem Europy (po Moskwie, przed Paryżem), jest także jednym z większych miast świata.

8 Stolicą Belgii jest Bruksela. Bruksela - miasto i stolica Belgii oraz Unii Europejskiej, położone w środkowej części kraju nad rzeką Senne.

9 Stolicą Danii jest Kopenhaga. Kopenhaga – stolica i największe miasto Królestwa Danii. Położona jest na wschodnim wybrzeżu wyspy Zelandia i częściowo Amager.

10 Stolicą Szwecji jest Sztokholm. Sztokholm – największe miasto i stolica Szwecji. Siedziba rządu, parlamentu oraz rodziny królewskiej. Miasto zamieszkuje osób, ale cały zespół miejski

11 Stolicą Grecji są Ateny. Ateny – stolica i największe miasto Grecji. Jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych Europy z zabytkami kultury antycznej.

12 Stolicą Portugalii jest Lizbona. Lizbona jest stolicą Portugalii. Położona jest na wybrzeżu Atlantyku nad ujściem Tagu. W granicach administracyjnych Lizbony mieszka około mieszkańców.

13 Stolicą Hiszpanii jest Madryt. Madryt – stolica Hiszpanii, położona w środkowej części kraju u podnóża Sierra de Guadarrama (Wyżyna Kastylijska) nad rzeką Manzanares.

14 Stolicą Holandii jest Amsterdam. Amsterdam - największe miasto Holandii i jej stolica konstytucyjna. Wszystkie instytucje rządowe oraz przedstawicielstwa obcych państw znajdują się w Hadze

15 Prezentację wykonała Aleksandra Rutkowska – Osyf Klasa VI a Rok szkolny 2007/2008 Podczas tworzenia prezentacji korzystałam z zasobów Internetu.


Pobierz ppt "W każdym państwie jest coś ciekawego do zwiedzenia czy obejrzenia. Ta prezentacja będzie małym przewodnikiem po niektórych państwach."

Podobne prezentacje


Reklamy Google