Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

PAŃSTWA PRTNERSKIE COMENIUS 2012 - 2014. Bułgaria - państwo położone w południowo wschodniej Europie. Stolica: SOFIA.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "PAŃSTWA PRTNERSKIE COMENIUS 2012 - 2014. Bułgaria - państwo położone w południowo wschodniej Europie. Stolica: SOFIA."— Zapis prezentacji:

1 PAŃSTWA PRTNERSKIE COMENIUS 2012 - 2014

2 Bułgaria - państwo położone w południowo wschodniej Europie. Stolica: SOFIA

3 W szkole uczy się ponad 70 dzieci upośledzonych umysłowo ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.

4 Islandia – państwo położone w Europie Północnej, na wyspie Islandia i kilku mniejszych wyspach, w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Nie należy do Unii Europejskiej, lecz jest jednym z czterech kandydatów do członkostwa w niej. Stolica: Rejkjawik

5 Do szkoły uczęszczają uczniowie od 6 do 16 roku życia, W szkole jest 263 uczniów, uczących się w 3 odrębnie zlokalizowanych budynkach.

6 Portugalia, państwo europejskie położone w zachodniej części Europy Południowej na południowym zachodzie Półwyspu Iberyjskiego. Jest najdalej wysuniętym na zachód państwem Europy. Stolica: Lisbona

7 Grupa szkół Terras de Larus zawiera 3 przedszkola, 3 szkoły podstawowe, szkołę ponadpodstawową i koledż. Do tych szkół uczęszczają również dzieci głuche, autystyczne oraz upośledzone umysłowo.

8 Węgry są krajem leżącym w Europie Środkowej, nie mającym dostępu do morza. Stolica: Budapeszt

9 Szkoła leży w centrum Węgier, około 80 km. od Budapesztu, w mieście JÁSZBERÉNY. Do szkoły uczęszcza ponad 650 dzieci.

10 Włochy - państwo położone w Europie Południowej, na Półwyspie Apenińskim. Stolica: Rzym

11 Publiczna szkoła Salvo DAcquisto położona jest w San Salvo w centrum Włoch. W szkole uczy się 700 dzieci (11-14 lat) i pracuje 60 nauczycieli, w tym 9 z nich to nauczyciele- pedagodzy specjalni.

12 Turcja – państwo położone w Azji na półwyspie Azja Mniejsza, a częściowo również w Europie. Stolica: Ankara

13 W szkole uczy się ok. 1400 dzieci w wieku 6- 15 lat. Szkoła posiada oddziały dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz żłobek, oddziały nauczania początkowego i szkołę podstawową.


Pobierz ppt "PAŃSTWA PRTNERSKIE COMENIUS 2012 - 2014. Bułgaria - państwo położone w południowo wschodniej Europie. Stolica: SOFIA."

Podobne prezentacje


Reklamy Google