Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Grupa gimnazjalistów zrzeszona w Stowarzyszeniu Wspierania i Rozwoju Wsi "Ecoeurowieś" od 1 stycznia 2011r będzie realizowała Projekt "Szczawieńskie szybowanie".

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Grupa gimnazjalistów zrzeszona w Stowarzyszeniu Wspierania i Rozwoju Wsi "Ecoeurowieś" od 1 stycznia 2011r będzie realizowała Projekt "Szczawieńskie szybowanie"."— Zapis prezentacji:

1

2 Grupa gimnazjalistów zrzeszona w Stowarzyszeniu Wspierania i Rozwoju Wsi "Ecoeurowieś" od 1 stycznia 2011r będzie realizowała Projekt "Szczawieńskie szybowanie". Będzie on współfinansowany przez Polsko - Amerykańską Fundację Wolność, a realizowany w ramach Programu Równać Szanse.

3 Misja programu: WYRÓWNYWANIE SZANS NA DOBRY START W DOROSŁE ŻYCIE MŁODZIEŻY Z MAŁYCH MIASTECZEK Głównym celem projektu Szczawieńskie szybowanie jest zwiększenie umiejętności młodzieży w pozyskiwaniu wsparcia w realizacji swoich inicjatyw zwłaszcza podczas tworzenia Młodzieżowego Klubu Modelarskiego w Szczawnie Zdroju.

4 Szczegółowymi celami projektu są: nabycie kompetencji społecznych, obywatelskich i językowych nabycie kompetencji ICL nabycie kompetencji naukowo technicznych Czas trwania projektu od 1.01.2011 do 1.07.2011

5 Działania 1. Spotkania robocze w pomieszczeniu klubowym i pracowni IT. Na nich przygotujemy zasady konkursów: plastycznego i fotograficznego na nazwę i logo klubu, listy potrzebnych materiałów do realizacji konkursów a następnie programów odlotowych imprez. W spotkaniach będą uczestniczyć również liderzy ze stowarzyszenia tak by nam pomóc w organizacji działań. 2. Imprezy promujące projekt: prezentacja działań projektu w placówkach oświatowych: Szkole Podstawowej i Przedszkolu, ogłoszenie zasad konkursu plastycznego, fotograficznego i na logo i nazwę klubu, przekazanie materiałów do realizacji zadań, wskazanie nagród. 3. Warsztaty metodyczne z modelarstwa w pracowni i w muzeum lotnictwa: tu pozyskamy wiedzę lotniczą i związaną z lotnictwem ekologicznym wiedzę o konstruowaniu modeli redukcyjnych, RC-zdalnie sterowanych z napędem elektrycznym, balonów, latawców, zajęcia na szkolnym symulatorze lotów.

6 4. Warsztaty na lotnisku w Jeleniej Górze, zajęcia z lotnikami instruktorami: w kabinie pilota, w szybowcu poznamy wyposażenie, podstawy nawigacji lotniczej, zapoznają nas z ruchem lotniczym na lotnisku i wokoło niego. Nauczą nas posługiwać się spadochronem i przygotują do nabycia pierwszych uprawnień sportowych. 5. Odlotowe pikniki organizowane razem z samorządami uczniowskimi szkół i samorządowcami, współfinansowane przez władze : Święto Balona - udostępnienie rodzicom i ich pociechom skonstruowanych modeli zdalnie sterowanych, pokazy balonów oraz Święto chińskiego latawca – impreza kończąca projekt. Przygotujemy pokaz latawców płaskich z motywami chińskimi. Przeprowadzimy konkurs na najlepiej skonstruowany latawiec. 6. Spotkanie podsumowujące projekt – dokonamy ewaluacji działań projektu.

7 Projekt będziemy współrealizowany z Aeroklubem Ziemi Wałbrzyskiej, UKS-em i Samorządami szkół Planowane efekty projektu: 15 uczestników nabędzie uprawnienia sportowe – młodzika 2 wystawy prac strona internetowa projektu wyjazd i zajęcia na lotnisku skonstruowanie 15 modeli redukcyjnych i 1 RC, latawców i balonów.

8 Harmonogram działań: Styczeń 2011 - spotkania grupy: przygotowanie ulotek promujących projekt, zaprojektowanie strony WWW projekt, spotkanie z burmistrzem miasta. Luty 2011 - zaprezentowanie działań projektu społecznościom szkolnym i przedszkola, ogłoszenie konkursów i przekazanie materiałów do działań, rozdanie ulotek, zakup 15 modeli redukcyjnych i 1 RC, pierwsze warsztaty z modelarstwa- ustalenie regulaminu pracowni, planu działań i osób odpowiedzialnych za ich realizacje. Marzec 2011 - warsztaty z modelarstwa - zasady lotów i oblatywania modeli szybowców, balonów i latawców, poznanie zasad ich budowy, przepisów sportowych dla młodzików, przeprowadzenie konkursów, przyznanie nagród zakupionych przez Rady Rodziców, udokumentowanie działań na stronie i w gablotach.

9 Kwiecień 2011 - warsztaty z modelarstwa, metodyka budowy modeli, regulacja i oblatywanie (zajęcia z wykorzystaniem zestawów materiałowych) zorganizowanie wystawy prac konkursowych w bibliotece, przygotowanie plakatów i zaproszeń na odlotowe imprezy Święto Balona i Latawca. Maj 2011 - warsztaty z budowy balonów na grzane powietrze FB, zajęcia i warsztaty na lotnisku w Jeleniej Górze, spotkania robocze przed imprezami. Czerwiec 2011- warsztaty z budowy latawców płaskich FLP, przygotowanie ulotek na zakończenie projektu, zaproszeń na Święto Latawca, dokonanie ewaluacji działań projektu.


Pobierz ppt "Grupa gimnazjalistów zrzeszona w Stowarzyszeniu Wspierania i Rozwoju Wsi "Ecoeurowieś" od 1 stycznia 2011r będzie realizowała Projekt "Szczawieńskie szybowanie"."

Podobne prezentacje


Reklamy Google