Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Ankieta przeprowadzona wśród mieszkańców Włocławka dotycząca zmian, które zaszły po 1990r. dzięki samorządowi terytorialnemu Prezentujemy kilka wybranych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Ankieta przeprowadzona wśród mieszkańców Włocławka dotycząca zmian, które zaszły po 1990r. dzięki samorządowi terytorialnemu Prezentujemy kilka wybranych."— Zapis prezentacji:

1

2 Ankieta przeprowadzona wśród mieszkańców Włocławka dotycząca zmian, które zaszły po 1990r. dzięki samorządowi terytorialnemu Prezentujemy kilka wybranych ankiet

3 Ankieta nr 1 G. – prywatny przedsiębiorca 1) Jakie zmiany zaszły w budownictwie dzięki pracy samorządu? - Z pewnością powstało więcej mieszkań niż przed 1989r., zmienił się także sposób otrzymywania mieszkania, dawniej trzeba było posiadać książeczkę mieszkaniową, przydział na mieszkanie był ustalany z góry, nie mieliśmy zbyt dużego wpływu na to, gdzie otrzymamy lokal. Teraz dzięki nowym ustawom mogą funkcjonować prywatne a nie państwowe firmy budowlane, developerzy za pomocą których można samemu kupić mieszkanie.

4 2) Jakie nowe inwestycje powstały we Włocławku z inicjatywy gminy/powiatu? - Można tu przytoczyć np. budowę ronda na ul. Kilińskiego, nową trasę nr 1, trasę Królowej Jadwigi, dokonano wielu remontów dróg, państwowe Zakłady Azotowe zostały sprywatyzowane, powstała też hala sportowo- widowiskowa – Hala Mistrzów, fabryka Bomilla, a także tunel na ul. Kapitulnej

5 3) Czy we Włocławku jest bezpieczniej niż przed 1990r? -Moim zdaniem tak. Obecnie wiele miejsc jest monitorowanych, na ulicy chodzi więcej patroli, łatwiejszy jest także kontakt z policją. -4) Jakie zmiany zaszły w służbie zdrowia? Dawniej każdy zakład państwowy posiadał własnego lekarza. Teraz tak nie jest, z drugiej strony wydaję mi się, że teraz łatwiej jest np. o wizytę u specjalisty.

6 5) Co zmieniło się jeśli chodzi o szkolnictwo? - Dawniej szkoły nie były ubezpieczone, teraz już jest to obowiązkowe. W tej chwili dzięki temu, że odpowiednie organy władzy lokalnej ubiegają się o różne dotacje z Unii Europejskiej szkoły są lepiej wyposażone, nauczyciele mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności na różnych kursach, szkoleniach itd…

7 6) Czy zmiany w samorządach,(np. w gminie) przyczyniły się do rozwoju biznesu w naszym mieście? Myślę, że tak. Kiedyś( przed 1990r.) nie można było mieć własnego interesu, wszystko należało do państwa. Teraz jest inaczej. Nie ma z tym problemu, gmina organizuje nawet specjalne kursy pomagające wdrożyć się w te procedury i założyć (np. akcja Własny biznes: postaw na siebie). Z tego co wiem otrzymaliśmy nawet tytuł Gmina Fair Play czyli wyróżnienie tych gmin, które są przyjazne dla inwestorów.

8 9) Czy mieszkańcy mają teraz większy wpływ na działalność samorządów lokalnych? Na pewno tak. Kiedyś wprawdzie też odbywały się różnego rodzaju wybory, ale były one tak naprawdę ustawione z góry, to partia decydowała o wszystkim, a nie zwykli ludzie. Ludzie są też bardziej świadomi politycznie, lepiej wybierają kandydatów. Poza tym dawniej nikomu z rządzących nie zależało na prawdzie, liczyła się tylko fałszywa propaganda. Teraz radni czy inni urzędnicy państwowi muszą przestrzegać pewnych reguł obowiązujących w demokracji.

9 10) Czy łatwiej jest obecnie nawiązać kontakt z przedstawicielami władzy? Tak, teraz jest o to łatwiej, poza tym często radni mają określone dyżury, dni w których odpowiadają na pytania, rozpatrują różne sprawy. Istnieje też możliwość aby spotkać się z prezydentem.

10 11) Czy współczesna gmina pomagają rozwijać kulturę, sztukę? Wydaje mi się, że tak. Jeśli chodzi o teatr czy inne ośrodki artystyczne można chyba wystawiać więcej sztuk czy programów, bo nie ma już cenzury, jest wolność słowa. Powstają też teatry. Można składać wnioski o dotacje na restauracje i konserwacje zabytków

11 Ankieta nr 2 1) Jakie najważniejsze zmiany zaszły dzięki samorządowi terytorialnemu po 1990r? - Lepiej wykorzystuje się otrzymane pieniądze na rozwój miasta w każdej dziedzinie 2)Jakie powstały nowe inwestycje? Powstało ich wiele, ale najważniejsze wg mnie to to budowa Hali Mistrzów, remonty w szkołach, remont basenu miejskiego. 3)Jakie problemy udało się rozwiązać? Remont drogi krajowej nr 1

12 4) Jakie osiągnięcia gminy/powiatu uważa Pan za najważniejsze? Uważam, że najważniejsze jest opracowanie programu rewitalizacji najstarszej części miasta, śródmieścia 5) Czy w naszym mieście jest bezpieczniej niż 20 lat temu? Jeśli tak to co na to wpływa? Tak, jest bezpieczniej, wpływ na to ma z pewnością straż miejska

13 6) Czy dzięki władzom lokalnym poprawiła się służba zdrowia? Jeśli tak to co jest tego najlepszym dowodem? Tak, poprawiła się. Można to zauważyć w szpitalach i przychodniach. Poprawiła się jakość usług i standardy. 7) Czy wg Pana mieszkańcy mają większy udział w życiu samorządów? - Niestety niewiele. Takie akcje są zbyt mało nagłośnione, dlatego trudno dowiedzieć się zbyt wielu informacji na ten temat.

14 Ankieta nr3 1) Jakie najważniejsze zmiany zaszły po 1990r. wg Pani/Pana dzięki samorządom terytorialnym? Powstało wiele nowych ośrodków zdrowia itp 2) Jakie powstały nowe inwestycje? -Hala Mistrzów -Multikino -Supermarkety -Aleja królowej Jadwigi

15 3) Jakie najważniejsze problemy udało się rozwiązać ? Remont drogi krajowej nr1 4) Jakie osiągnięcia gminy uważa Pan/Pani za najważniejsze? Rewitalizacja centralnej części miasta. 6) Co nowego powstało po konsultacji z mieszkańcami ? Trudno to stwierdzić.

16 7) Czy w naszym mieście jest bezpieczniej niż 20 lat temu? Jeśli tak to co Pana/Pani zdaniem na to wpływa? W obecnym czasie wzrosło niebezpieczeństwo, zagrażające mieszkańcom, brak miejsc pracy, zajęcia dla młodzieży. 8) Czy dzięki zmianom w samorządach terytorialnych poprawiła się służba zdrowia? Jeśli tak to co jest tego najlepszym dowodem ? Niestety nie. Dalej trzeba bardzo długo czekać na badania. 9)Czy wg Pana/Pani mieszkańcy mają większy udział w życiu samorządów? Niestety nie. Brak współpracy, akcje są bardzo mało nagłaśniane.

17 Ankieta nr4 1) Jakie najważniejsze zmiany zaszły po 1990r. wg Pani/Pana dzięki samorządom terytorialnym? Powstało o wiele nowych szkół. To na pewno duży sukces 2) Jakie powstały nowe inwestycje? Nowe inwestycje to np. Hala Mistrzów, Multikino itp.

18 3) Jakie najważniejsze problemy udało się rozwiązać ? Udał się rozwiązać problem dotyczący oczyszczalni ścieków. 4) Jakie osiągnięcia gminy uważa Pan/Pani za najważniejsze? Rewitalizacja miasta. 5) Co nowego powstało po konsultacji z mieszkańcami ? Nie wiem. Ciężko mi stwierdzić.

19 6) Czy w naszym mieście jest bezpieczniej niż 20 lat temu? Jeśli tak to co Pana/Pani zdaniem na to wpływa? W naszym mieście jest coraz gorzej. Strach wieczorem wyjść z domu, szczególnie w dzielnicach takich jak śródmieście czy ulice nad Wisłą. Tu często zdarzają się napady i rozboje. 7) Czy dzięki zmianom w samorządach terytorialnych poprawiła się służba zdrowia? Jeśli tak to co jest tego najlepszym dowodem ? Według mnie nie poprawiła się. Wciąż trzeba oczekiwać na wizytę nawet kilka miesięcy. Opieka lekarska w szpitalach jest zła i pozostawia wiele do życzenia. 8)Czy wg Pana/Pani mieszkańcy mają większy udział w życiu samorządów? Mieszkańcy nie mają większego udziału w życiu samorządów. Większość decyzji jest podejmowana bez ich udziału.

20 Ankiet nr 5 1) Jakie najważniejsze zmiany zaszły po 1990r. dzięki samorządom terytorialnym? -Zwiększyło się zaangażowanie społeczeństwa w rozwój miasta. Lepiej wykorzystuje się dotacje i inne otrzymane pieniądze. 2) Jakie powstały nowe inwestycje? Bulwary im. m. J. Piłsudskiego, budowa przystani wodnej na rzece Wiśle, remont mostu im. Rydza- Śmigłego, remonty skrzyżowań.

21 3)Czy w naszym mieście jest bezpieczniej niż 2o lat temu? Jeśli tak to co P/Pani zdaniem na to wpływa? Odnosi się wrażenie, że następuje poprawa stanu bezpieczeństwa za sprawą Straży miejskiej i policji. 4) Czy dzięki władzom lokalnym poprawiła się służba zdrowia? Jeśli tak to co jest tego najlepszym dowodem Tak. Samorząd wspiera akcje mające na celu profilaktykę i badania zdrowotne. 5) Czy wg Pana/ Pani mieszkańcy mają większy udział w życiu samorządów? Tak, powstają liczne organizacje społeczne, które mogą zgłaszać władzom samorządu lokalne problemy.

22 1)Czy w naszym mieście zaszły pozytywne zmiany(np. nowe inwestycje) dzięki działalności samorządu lokalnego? 2)Czy poprawiła się służba zdrowia? 4)Czy w mieście jest bezpieczniej niż 20 lat temu? 5)Czy gmina pomaga mieszkańcom w założeniu i rozwoju własnego biznesu? 6)Czy mieszkańcy mają większy udział w życiu samorządu lokalnego?

23 Podsumowanie wszystkich ankiet 80 % ankietowanych uważa, że w naszym mieści jest bezpiecznie 75% ankietowanych jest zdania, że samorząd lokalny pomaga w rozwoju własnego biznesu 100% ankietowanych zauważa, że powstały nowe inwestycje 20% jest niezadowolonych z działalności samorządów

24

25 Centrum handlowe Wzorcownia

26 Hala sportowo-widowiskowa Hala Mistrzów

27 Rewitalizacja Placu Wolności

28 Plac Wolności

29 Aleja im. Królowej Jadwigi

30 Multikino we Włocławku

31 Remont mostu im. E. Rydza-Śmigłego

32 Nowy budynek firmy Delecta

33 Skatepark

34 Droga krajowa nr 1(częściowe remonty)

35 Wykonały Katarzyna Przybyło, Wiktoria Skonieczna, Justyna Męczeklaska, Marta Ziętarska kl. IIa LO Mgr Ewa Dybał ZSK im. ks. J. Długosza Ul. Łęgska 26 Włocławek


Pobierz ppt "Ankieta przeprowadzona wśród mieszkańców Włocławka dotycząca zmian, które zaszły po 1990r. dzięki samorządowi terytorialnemu Prezentujemy kilka wybranych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google