Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie Gmina Mikołów

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie Gmina Mikołów"— Zapis prezentacji:

1 Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie Gmina Mikołów

2 Wywiad z rodowitą mieszkanką miasta Mikołowa, lat 38.
1. Co wg Pani zmieniło się przez 20 lat w naszym mieście? Sądzę, że w przeciągu 20 lat w naszym mieście wiele się zmieniło. Infrastruktura miasta w bardzo szybkim tempie się rozrastała i unowocześniała, powstało wiele udogodnień komunikacyjnych, przybyło wiele nowych domów, na obrzeżach miasta jak i w powiecie, wykonano wiele remontów zabytkowej części miasta.

3 2. Czy łatwiej jest załatwić sprawy w urzędach niż wcześniej, jeśli tak to dlaczego?
Hmm… Dawno nie załatwiałam urzędowych spraw, lecz z rozmów ze znajomymi dowiedziałam się, że pracownicy urzędów wystawiają pomocną dłoń do klienta. Niestety na wiele prawnych spraw nie mają wpływu i nie mogą załatwić wszystkiego w należytym tempie. Uważam też, że nadal obowiązuje potworna biurokracja i chodzenie z okienka do okienka, wypełnianie wielu dokumentów jest denerwujące.

4 3. Czy wg Pani młodzież ma większe możliwości uprawiania sportu
3. Czy wg Pani młodzież ma większe możliwości uprawiania sportu? O, tak stanowczo. Młodzież w naszym mieście ma bardzo duże możliwości uprawiania sportu. W szybkim tempie powstają nowe boiska, hale sportowe, baseny. W szkołach młodzież uczęszcza na SKS-y a także w MOSiR, działa kilka interesujących klubów sportowych. Z tego co wiem, dzieci i młodzież osiągają świetne wyniki sportowe nawet na skalę światową .

5 4. Czy popiera Pani program „ORLIK”?
Oczywiście , fantastyczny pomysł, młodzież może rozwijać swoje umiejętności sportowe, ćwiczyć dla relaksu i zdrowia. Nie jest to odpłatne i mogą korzystać wszyscy. W Mikołowie znajdują się już 3 ORLIKI w różnych częściach miasta by każdy miał do nich dostęp.

6 5. Co w ostatnim czasie wybudowano, wyremontowano w Mikołowie?
W ostatnich kilku latach Mikołów bardzo się zmienił. Jak już wspomniałam powstały 3 „ORLIKI”, we wrześniu br. ma zostać oddana hala sportowa, wybudowano kryty basen. Natomiast w samym mieście wyremontowano wszystkie szkoły, przy przedszkolach powstały nowe place zabaw, wyremontowano wszystkie kamienice wokół rynku miasta, a także sam plac rynkowy z fontanną.

7 6. Czy szkoły mają lepsze warunki do edukacji młodzieży niż w przeszłości ?
Na pewno, w szkołach są dobrze wyposażone pracownie komputerowe i inne tematyczne, lecz wiem, że szkoły borykają się z brakiem pieniędzy i wiele by można było jeszcze w nich zrobić .

8 7. Czy narzeka Pani na funkcjonowanie miasta, jeśli tak to dlaczego?
Niestety wiele dróg naszego miasta jest w opłakanym stanie, mało parkingów samochodowych , w centrum większość z nich płatna, brak ścieżek rowerowych i ścieżek zdrowia. Uważam także, że budownictwo mieszkaniowe w ogóle się nie rozwija, miasto niewiele robi w tym kierunku by przynajmniej w części zaspokoić potrzeby mieszkaniowe mieszkańców. Także gospodarka komunalna jest niezadowalająca-nie ma wystarczającej ilości koszy do segregowania odpadów, a od właścicieli domów nie są egzekwowane opłaty za wywóz nieczystości gdyż korzystają oni z osiedlowych koszy.

9 8. Czy wzrosła ilość zajęć pozalekcyjnych, jeżeli tak to jakie to zajęcia i czemu służą?
Sądzę, że tak, mam dwóch synów w wieku szkolnym, którzy uczęszczają na wiele zajęć pozalekcyjnych, tak sportowych jak i intelektualnych (basen, boiska sportowe, szkoły, języki, treningi pamięci, zajęcia plastyczne, ZHP i inne), a służą one rozwijaniu sprawności fizycznej, umysłowej i młodzież ma wypełniony czas wolny.

10 9. Czy wzrosła lub zmalała przestępczość przez te 20 lat w naszym mieście, dlaczego?
Czasy się znacznie zmieniły i kiedyś człowiek bezpieczniej czuł się na ulicach miasta. Obecnie wiele ludzi jest bez pracy i w nielegalny sposób starają się zdobyć pieniądze, a także młodzież, która się buntuje, działa przeciwko prawu, czuje się bezkarna, spożywa różne używki, aczkolwiek zauważam także, że działalność Policji jest skuteczniejsza, są patrole wieczorne, kontrola dzielnic, w których przebywa dużo osób z przeszłością kryminalną. Nie podoba mi się działanie, postępowanie i prawa Straży Miejskiej.

11 W skład Zespołu Projektowego wchodzą:
Rafał Bańczyk ur rok, klasa 2c Krzysztof Tłok ur rok , klasa 2c Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich Opiekun Zespołu: Mgr Agnieszka Głowacka-Wolniczak Wyrażamy zgodę na wykorzystanie i przetwarzanie naszych danych osobowych przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, z siedzibą w Warszawie przy ul. Noakowskiego 10, w celach promocyjnych i informacyjnych programu Młodzieżowa Akcja Obywatelska – 20 lat później zgodnie z przepisami Ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U r. Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) teraz i w przyszłości. Wiemy, że przysługuje nam prawo wglądu do naszych danych oraz do ich poprawienia, a także ewentualnego usunięcia.


Pobierz ppt "Gimnazjum nr 1 im. Powstańców Śląskich w Mikołowie Gmina Mikołów"

Podobne prezentacje


Reklamy Google