Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Podstawowe informacje o projekcie ZSKP w projekcie Zadanie Wyjazdy AMW Festiwal Nauki Ekodolina Szymbark Toruń Warszawa Gdańsk – Sobieszewo.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Podstawowe informacje o projekcie ZSKP w projekcie Zadanie Wyjazdy AMW Festiwal Nauki Ekodolina Szymbark Toruń Warszawa Gdańsk – Sobieszewo."— Zapis prezentacji:

1 Podstawowe informacje o projekcie ZSKP w projekcie Zadanie Wyjazdy AMW Festiwal Nauki Ekodolina Szymbark Toruń Warszawa Gdańsk – Sobieszewo

2 Projekt pokazuje, że nauka nie musi być nudna, a przedmioty ścisłe wcale nie są trudne! Do realizacji Projektu przystąpiła Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie. Przedsięwzięcie obejmie cztery województwa w północno-zachodniej części Polski: pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie i lubuskie. Uczniowie będą uczestniczyć w Projekcie od pierwszych dni w nowej szkole przez kolejne trzy lata, od roku 2010 do 2013 uczniowie biorą udział w zorganizowanych zajęciach w szkole. Projekt oferuje rozwijanie innowacyjnych form nauczania i dostarcza ciekawych materiałów dydaktycznych. Poprzez zastosowanie nowoczesnych metod uczenia się, szkoła ma szansę stać się atrakcyjnym miejscem spędzania czasu dla młodzieży. Ponadto Projekt jest okazją na podniesienie kwalifikacji nauczycieli oraz jakości oferty edukacyjnej placówek.

3 Projekt Kompetencje kluczowe drogą do kariery zakłada realizację: zajęć pozalekcyjnych z matematyki, fizyki, chemii, biologii, informatyki i przedsiębiorczości, zajęć pozaszkolnych w formie wyjazdów na wykłady, imprezy, obozy naukowe i edukacyjne, szkolnych pikników i konferencji popularyzujących naukę, wystaw i prezentacji promujących osiągnięcia naukowe, kompleksowego doradztwa zawodowego. Programy, scenariusze i pomysły na przebieg zajęć pozalekcyjnych, obozów, pikników i innych zajęć pozaszkolnych wypracują sami nauczyciele i uczniowie przy współpracy eksperta – Superwizora ds. Realizacji Projektu. Działania Zespołów Badawczych polegają na zebraniu i usystematyzowaniu informacji o pewnych zagadnieniach (w oparciu o analizę zjawiska, eksperyment, opracowanie na podstawie literatury przedmiotu lub konstruowanie modeli). Rezultaty tych działań mają charakter różnego rodzaju opracowań (esejów, wywiadów, rysunków, albumów, gier itp.), które uczniowie przygotowują, a następnie prezentują w określonych warunkach.

4 Założenia programowe projektu umożliwią: udział w atrakcyjnych zajęciach, wykładach, prezentacjach z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi dydaktycznych i rozwiązań edukacyjnych, integrację poprzez pracę zespołową, pikniki, akademie, obozy, prezentacje ponadregionalne, festiwale nauki, poszerzanie zainteresowań z tzw. przedmiotów ścisłych pod opieką nauczycieli szkolnych i akademickich, zastosowanie wiedzy w praktyce, analityczne, logiczne i twórcze myślenie, wzrost zdawalności i wyników na egzaminach maturalnych.

5 W naszym Technikum prowadzone są zajęcia w trzech grupach tematycznych: matematyka, biologia i przedsiębiorczość. Największym zainteresowaniem ze strony uczniów cieszy się jednak matematyka. Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie z oddziałem w Człuchowie w ramach projektu organizuje dla wszystkich uczestników darmowe wyjazdy, których celem jest poszerzenie naszej wiedzy z danego zakresu, poznanie nowych ludzi i dokonanie wyboru uczelni na której chcielibyśmy później studiować. W związku z czym nasza szkoła odwiedziła już kilka uczelni. Byliśmy już w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni oraz 2-krotnie na Politechnice Gdańskiej, pierwszy raz odwiedziliśmy wydział fizyki i nauk związanych z matematyką, a następnie wydział chemii i nauk biologicznych z uwzględnieniem tematu ekologii.

6 Nasza szkoła wzięła udział w obozie naukowym w Sobieszewie. Zwiedziliśmy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Byliśmy także na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz w Planetarium. Mieliśmy okazje zobaczyć sortowanie i utylizacje odpadów komunalnych w Eko-dolinie. W najbliższym czasie planujemy wyjazd do Polpharmy w Starogardzie Gdańskim. Spis treści

7 Akademia Marynarki Wojennej Wyjazdy Spis treści

8 Szymbrak Wyjazdy

9 Politechnika Gdańska Wyjazdy

10 Sobieszewo

11 Wyjazdy

12 Warszawa

13 Toruń Wyjazdy

14

15

16

17

18


Pobierz ppt "Podstawowe informacje o projekcie ZSKP w projekcie Zadanie Wyjazdy AMW Festiwal Nauki Ekodolina Szymbark Toruń Warszawa Gdańsk – Sobieszewo."

Podobne prezentacje


Reklamy Google