Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Szkoła pomaga uczniom rozwinąć skrzydła Zapewniamy wszechstronny rozwój w różnych sferach:naukowejemocjonalnej komunikacji interpersonalnej.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Szkoła pomaga uczniom rozwinąć skrzydła Zapewniamy wszechstronny rozwój w różnych sferach:naukowejemocjonalnej komunikacji interpersonalnej."— Zapis prezentacji:

1

2 Szkoła pomaga uczniom rozwinąć skrzydła Zapewniamy wszechstronny rozwój w różnych sferach:naukowejemocjonalnej komunikacji interpersonalnej

3 Mały Archimedes to program rozwijania umiejętności uczniów w zakresie kompetencji kluczowych w ramach przedmiotów: Chemia Fizyka Matematyka Geografia Biologia Do programu przystąpiliśmy w 2010 roku. Realizacja projektu pomaga uczniom rozwijaniu swoich zainteresowań, osiągnięciu lepszych wyników na egzaminie gimnazjalnym oraz w wyborze dalszej ścieżki edukacyjnej tzn. świadomego wyboru profilu szkoły średniej.

4 Każdego roku organizowane są wyjazdy na pokazy fizyczne, zajęcia w obserwatorium astronomicznym Na zajęciach Małego Archimedesa uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i wykonywania różnorodnych doświadczeń

5 Wyjeżdżaliśmy: na pokazy chemiczne organizowane przez UMCS w Lublinie do Ośrodka Atomistyki w Świerku Festiwal Innowatorów w Augustowie Współpracujemy z Zakładem Dydaktyki Chemii UMCS uczestnicząc w projekcie PROFILES, którego celem jest upowszechnienie w nauczaniu przedmiotów przyrodniczych metod kształcenia wspierających aktywność badawcza uczniów. Efekt rozwiązywania trudniejszych zadań z chemii - dwoje uczniów - Ewa i Michał zostało laureatami Wojewódzkiego Konkursu Chemicznego Na zajęciach chemicznych wykonywaliśmy ciekawe doświadczenia pogłębiające wiedzę o otaczającym świecie np.: badaliśmy właściwości różnych gazów odkrywaliśmy związki chemiczne obecne w kuchni sprawdzaliśmy wpływ stosowania nawozów mineralnych rozwiązywaliśmy ciekawe zadania

6

7 Szczególnie interesujące są organizowane każdej wiosny wyjazdy do Ogrodu Botanicznego UMCS w Lublinie, w czasie których możemy poznawać rzadkie i niespotykane okazy roślin. Na zajęciach z biologii zajmujemy się zagadnieniami teoretycznymi i praktycznymi pozwalającymi rozwijać nasze zainteresowania i doskonalić umiejętności. W tym roku finalistką Wojewódzkiego Konkursu biologicznego została Karolina.

8 JĘZYK ANGIELSKI Nauka języków obcych, zwłaszcza języka angielskiego (klasy z rozszerzeniem programowym) jest jednym z priorytetów edukacyjnych w naszej szkole. Uczniowie rozszerzają swoje umiejętności językowe i wiedzę o kulturze krajów anglojęzycznych dzięki bogatej ofercie zajęć dodatkowych. Oto najważniejsze z nich: - zajęcia dodatkowe wyrównujące szanse edukacyjne -Dni Kultury Angielskiej -Projekt Comenius -konkursy językowe (szkolne, wojewódzkie i ogólnopolskie)

9 Angielski

10 Chemia Fizyka Chemia


Pobierz ppt "Szkoła pomaga uczniom rozwinąć skrzydła Zapewniamy wszechstronny rozwój w różnych sferach:naukowejemocjonalnej komunikacji interpersonalnej."

Podobne prezentacje


Reklamy Google