Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nowy projekt Leonardo da Vinci w Zespole SzkóŁ Zawodowych Nr 3

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nowy projekt Leonardo da Vinci w Zespole SzkóŁ Zawodowych Nr 3"— Zapis prezentacji:

1 Nowy projekt Leonardo da Vinci w Zespole SzkóŁ Zawodowych Nr 3
PLYMOUTH, 2012 r. "PERSPEKTYWY TWOJEJ PRZYSZŁEJ KARIERY ZAWODOWEJ" Projekt finansowany przez Narodową Agencję Programu „Uczenie się przez całe życie”

2 W projekcie uczestniczą uczniowie klas trzecich Technikum Nr 14:
1. Adrian Michalak Łukasz Wiergowski 2. Daniel Skupnik Mariusz Cyganek 3. Kamil Gutowski Michał Bijak 4. Kamil Wojnarowski Yevgenii Nosov 5. Kamila Skupień Paweł Kania 6. Krzysztof Krzebietke Sebastian Białecki 7. Łukasz Brożyna Karina Chacia

3 w czasie praktyk stażyści będą mieli okazję zwiedzić hrabstwo Devon i Kornwalię.

4 Kornwalia kraina geograficzno – historyczna, najbardziej wysunięte na południowy zachód hrabstwo Anglii, położone na Półwyspie Kornwalijskim, na zachód od rzeki Tamar. zajmuje powierzchnię 3563 km² łącznie z wyspami Scilly, położonymi 45 km od Land's End– najbardziej na południowy zachód wysuniętego fragmentu hrabstwa. Średnia gęstość zaludnienia hrabstwa wynosi 144 osoby na kilometr kwadratowy. Hrabstwo charakteryzują dzikie krajobrazy wrzosowiska, długa i urozmaicona linia brzegowa oraz łagodny klimat. krajobraz Kornwalii i Zachodniego Devonu w roku 2006 wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Kornwalijczycy to jeden z sześciu narodów celtyckich. Niektórzy mieszkańcy protestują przeciw obecnemu statusowi politycznemu Kornwalii i domagają się większej autonomii.

5 Hrabstwo Dewon położone we wschodniej części Półwyspu Kornwalijskiego, pomiędzy Kornwalią na zachodzie, a hrabstwami Somerset i Dorset na wschodzie. Jest jedynym hrabstwem położonym nad dwoma akwenami morskimi – Kanałem La Manche na południu i Kanałem Bristolskim na północy – z oddzielną linią brzegową, liczy 3485 km², będąc czwartym pod względem wielkości hrabstwem Anglii, Stolicą hrabstwa jest Exeter, położony na wschodzie. Devon jest hrabstwem o profilu rolniczo-przemysłowym, z dużym udziałem turystyki na terenie hrabstwa znajdują się dwa parki narodowe – Dartmoor oraz Exmoor, a także wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO fragment wybrzeża zwany Jurassic Coast, największym miastem jest Plymouth.

6 Plymouth miasto położone na malowniczym, południowo-zachodnim wybrzeżu Devon, jeden z największych portów Wielkiej Brytanii nad kanałem La Manche, położony nad rzeką Plym i Tamar, na granicy między Kornwalią a Devonem, jedno z największych miast na południowym wybrzeżu Wielkiej Brytanii. W mieście znajduje się wiele zabytków i atrakcji.

7 zwiedzać będziemy : National Marine Aquarium
największy obiekt tego typu w Wielkiej Brytanii. Zobaczyć tam można 400 gatunków zwierząt morskich. Całość podzielona jest na 6 obszarów i prezentuje życie zwierząt morskich wokół południowo - zachodniego wybrzeża Anglii. Do najciekawszych osobliwości Aquarium należą: homary, ośmiornice, rozgwiazdy, meduzy, krewetki, rekiny, koniki morskie, żółwie, koralowce i wiele innych…

8 Saltram House Dwór Jerzego II położony w atrakcyjnym, 500 akrowym parku nad brzegiem rzeki Plym.

9 Eden Project ogród botaniczny w Wielkiej Brytanii, w hrabstwie Kornwalia, położony 3 km od St Austell – największego miasta hrabstwa, stworzony w wyeksploatowanym wyrobisku kaolinu. Zgromadzono tu 18 tys. gatunków roślin z kilku stref klimatycznych świata.

10 Tintagel Miejscowość w Wielkiej Brytanii na zachodnim wybrzeżu Kornwalii, w której znajduje się zamek, należący według legend do króla Gorloisa i w którym urodził się król Artur. Młody Artur wychowywał się wraz z Sir Kay w Tintagel pod okiem czarnoksiężnika Merlina. W zamku Artur nauczył się podstawowych zasad rycerstwa. Merlin nauczył młodego Artura jak korzystać z posiadanej wiedzy, jak rządzić mądrze i sprawiedliwie. Artur nauczył się władać bronią i jeździć konno w okolicach Tintagel. Artur - w okresie dzieciństwa doznał wizji zamku pięknego i potężnego. Zamkiem tym był Camelot - miał on powstać na wzór okolic Tintagel. Pierwotnie zamek był przytwierdzony do lądu, ale w wyniku wieloletnich erozji został wybudowany most.

11 Looe to miasto w Wielkiej Brytanii, na Półwyspie Kornwalijskim, malowniczo położone w dolinie rzeki Looe przy jej ujściu do Kanału La Manche, składa się z dwóch części - zachodniej i wschodniej, położonych na sąsiadujących wzgórzach, popularny ośrodek wypoczynku letniego, historyczny port rybacki na południowym wybrzeżu Kornwalii, który ciągle ma duże połowy.

12 Exeter ośrodek administracyjny hrabstwa Devon, port nad rzeką Exe, w pobliżu jej ujścia do Kanału La Manche. najważniejszym zabytkiem jest Katedra Świętego Piotra - została zbudowana z ciepłego kamienia w miodowym kolorze. budowę gmachu rozpoczęli Normanowie w 1114 roku, wieże katedry również pochodzą z tego okresu. w 1270 roku, biskup Bronescombe przebudował cały budynek - proces ten trwał 90 lat.

13 Dartmoor park Narodowy tworzą w większości granitowe, kopulaste wzniesienia z okresu karbonu, położone na Półwyspie Kornwalijskim, na północ od Plymouth, w hrabstwie Devon, największym wzniesieniem jest (High Willhays) o wysokości 621 m n.p.m., ze względu na oryginalny krajobraz, faunę oraz liczne obiekty zabytkowe, od prehistorycznych aż po współczesne kamieniołomy granitu, utworzono w 1951r park narodowy o powierzchni 953 km², w parku dominuje roślinność w formie wrzosowisk i torfowisk, niektóre elementy wyglądają jak sceny z Władcy Pierścieni.

14 Kornwalijskie Mont Saint Michael
St Michael's Mount to maleńka wysepka połączona z lądem groblą, dostępna tylko w czasie odpływu. na wysepce można zobaczyć zamek , herbaciany ogród , kaplicę, port i kilka domów.

15 Land's End  przepiękny cypel z wysokimi na 60m klifami i obłędnie pięknymi widokami. najbardziej wysunięte na zachód miejsce w Anglii.

16 nasz pobyt w plymouth organizuje :
Prezentację przygotowano w ramach zajęć kulturowych


Pobierz ppt "Nowy projekt Leonardo da Vinci w Zespole SzkóŁ Zawodowych Nr 3"

Podobne prezentacje


Reklamy Google