Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Miasto w Niemczech, położone w Bawarii nad rzeką Men.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Miasto w Niemczech, położone w Bawarii nad rzeką Men."— Zapis prezentacji:

1

2 Miasto w Niemczech, położone w Bawarii nad rzeką Men.

3

4 Na miejscu dzisiejszego miasta istniała pierwotnie celtycka osada. Pierwsza wzmianka historyczna o miejscowości pochodzi z roku 704. W 741 lub 742 r. Würzburg stał się siedzibą biskupstwa.

5

6 Miasto w Niemczech. Znajduje się w Środkowej Frankonii w Bawarii.

7 Nie zostało zburzone podczas drugiej wojny światowej. Dinkelsbühl leży niedaleko od granicy bawarsko-wirtenberskiej.

8 Miasto w Niemczech, w Bawarii. Nazwa "Rothenburg ob der Tauber" stanowi skróconą wersję "Rothenburg oberhalb der Tauber", która w języku niemieckim oznacza "Rothenburg nad Tauber" (miasto położone jest na płaskowyżu nad rzeką Tauber).

9 Na głównym placu miasta znajduje się budynek z zegarem, z którym związana jest legenda. Upamiętnia on wydarzenia w 1631, gdy pod murami oblegali miasto żołnierze hrabiego Tilly. Legenda głosi, że na dźwięk mechanicznego skowronka hrabia Tilly miał powiedzieć, iż jeśli ktokolwiek w ciągu trwania tego dźwięku wypije jeden galon wina w jednej chwili, miasto zostanie ocalone. Burmistrz Nusch przyjął wyzwanie, dzięki czemu miasto nie zostało zrównane z ziemią. Rothenburgianie obchodzą Święto Ratowania Miasta każdego roku na Zielone Świątki, podczas których odbywają się liczne festiwale, koncerty, wydarzenia kulturalne.

10

11

12 Miasto w Niemczech, w Bawarii, w rejencji Szwabia, największe miasto powiatu Donau- Ries

13 Właśnie pod tym miastem doszło do dwóch bitw podczas wojny trzydziestoletniej - I bitwa pod Nördlingen (1634) i II bitwa pod Nördlingen (1645). Miasto nie zostało zburzone podczas II wojny światowej.

14

15 Miasto na prawach powiatu w Niemczech, w Bawarii, na południu kraju. Leży nad rzeką Lech, na przedgórzu alpejskim na wysokości 489 m n.p.m.

16 Wolne Państwo Bawaria (niem. Freistaat Bayern) – to największy pod względem powierzchni kraj związkowy Republiki Federalnej Niemiec.

17 Stolica: Monachium Język: niemiecki (dialekty bawarski, szw abski,reńskofrankoński, turyngijski) Ważniejsze miasta: Monachium, Norymberga, Augsburg, Ra tyzbona, Würzburg, Ingolstadt, Fürth i E rlangen

18 Kościół pielgrzymkowy do Wies

19

20 Rozciągający się między Renem a Dunajem 550 km fragment rzymskiego systemu umocnień granicznych – tzw.limesu. Zaliczany do największych zabytków archeologicznych w Europie Środkowej. Wpisany na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO w 2005.

21

22

23

24

25

26

27

28


Pobierz ppt "Miasto w Niemczech, położone w Bawarii nad rzeką Men."

Podobne prezentacje


Reklamy Google