Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Azerbejdżan Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. Prezentację przygotowano.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Azerbejdżan Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. Prezentację przygotowano."— Zapis prezentacji:

1 Azerbejdżan Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. Prezentację przygotowano w ramach projektu: Grupy lokalnych inicjatyw w zachodnich rejonach Azerbejdżanu. Opracowanie: Beata Szcześniak – Piwowarska Zdjęcia: Beata Szcześniak – Piwowarska oraz http://commons.wikimedia.org/

2 Gdzie leży Azerbejdżan ?

3 .

4

5 Masyw górski Wielkiego Kaukazu – wytycza granicę między Europą i Azją.

6 Życie codzienne Kultura

7 Baku, stolica Azerbejdżanu – starsza, niska zabudowa oraz wzniesione w 2012 r trzy ogniste wieże Flame Towers- zwane płomieniem nowoczesności.

8 Azerbejdżan, Baku – niskie domy w centrum miasta są zastępowane wysokimi blokami. Od kilku lat boom budowlany trwa również w innych częściach Azerbejdżanu – powstają drogi, szkoły, hotele oraz wiele innych obiektów.

9 Azerbejdżan słynie z ręcznie tkanych dywanów. Każdy dywan to unikalne połączenie kolorów i wzorów, które zawsze coś oznaczają. Dywany są sprzedawane np. na starym mieście w Baku (na zdj.). Stare miasto (Iczeri Szeher) jest obiektem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

10 Azerbejdżan, miejscowość Lachicz – kobiety tkające dywany

11 Świeży chleb – nieodłączny element każdego posiłku i jeden z symboli kaukaskiej gościnności.

12 Większość mieszkańców Azerbejdżanu to muzułmanie. W odróżnieniu od większości krajów muzułmańskich niezbyt restrykcyjnie przestrzega się tu praw i zasad islamu. Kobiety najczęściej noszą ubiory europejskie.

13 W Azerbejdżanie na płaskowyżach Gobustanu można zobaczyć kilka tysięcy rytów naskalnych, z których najstarsze powstały około 12000 lat p.n.e

14 Przyroda

15 Azerbejdżan, rejon Gadabej – na Kaukazie w wielu miejscach można wybrać się na górską wędrówkę bez wytyczonych ścieżek i opisanych szlaków.

16 Plantacja herbaty w rejonie lenkorańskim, płd Azerbejdżan – herbata to narodowy napój w Azerbejdżanie, a niewielkie herbaciarnie czajchany są najpopularniejszym miejscem spotkań.

17 Porośnięte lasami Góry Tałyskie w Parku Narodowym Hirkan, Płd. Azerbejdżan

18 W Azerbejdżanie znajduje się połowa wszystkich wulkanów błotnych na świecie.

19 Yaxşı yol, czyli szczęśliwej podróży!


Pobierz ppt "Azerbejdżan Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r. Prezentację przygotowano."

Podobne prezentacje


Reklamy Google