Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Opracowanie: Beata Szcześniak – Piwowarska

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Opracowanie: Beata Szcześniak – Piwowarska"— Zapis prezentacji:

1 Opracowanie: Beata Szcześniak – Piwowarska
Azerbejdżan Prezentację przygotowano w ramach projektu: Grupy lokalnych inicjatyw w zachodnich rejonach Azerbejdżanu. Opracowanie: Beata Szcześniak – Piwowarska Zdjęcia: Beata Szcześniak – Piwowarska oraz Projekt jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w 2012 r.

2 Gdzie leży Azerbejdżan ?

3 .

4

5 Masyw górski Wielkiego Kaukazu – wytycza granicę między Europą i Azją.

6 Życie codzienne Kultura

7 Baku, stolica Azerbejdżanu – starsza, niska zabudowa oraz wzniesione w 2012 r trzy ogniste wieże „Flame Towers”- zwane płomieniem nowoczesności.

8 Azerbejdżan, Baku – niskie domy w centrum miasta są zastępowane wysokimi blokami. Od kilku lat boom budowlany trwa również w innych częściach Azerbejdżanu – powstają drogi, szkoły, hotele oraz wiele innych obiektów.

9 Azerbejdżan słynie z ręcznie tkanych dywanów
Azerbejdżan słynie z ręcznie tkanych dywanów. Każdy dywan to unikalne połączenie kolorów i wzorów, które zawsze coś oznaczają. Dywany są sprzedawane np. na starym mieście w Baku (na zdj.). Stare miasto (Iczeri Szeher) jest obiektem wpisanym na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

10 Azerbejdżan, miejscowość Lachicz – kobiety tkające dywany

11 Świeży chleb – nieodłączny element każdego posiłku i jeden z symboli kaukaskiej gościnności.

12 Większość mieszkańców Azerbejdżanu to muzułmanie
Większość mieszkańców Azerbejdżanu to muzułmanie. W odróżnieniu od większości krajów muzułmańskich niezbyt restrykcyjnie przestrzega się tu praw i zasad islamu. Kobiety najczęściej noszą ubiory europejskie.

13 W Azerbejdżanie na płaskowyżach Gobustanu można zobaczyć kilka tysięcy rytów naskalnych, z których najstarsze powstały około lat p.n.e

14 Przyroda

15 Azerbejdżan, rejon Gadabej – na Kaukazie w wielu miejscach można wybrać się na górską wędrówkę bez wytyczonych ścieżek i opisanych szlaków.

16 Plantacja herbaty w rejonie lenkorańskim, płd Azerbejdżan – herbata to „narodowy” napój w Azerbejdżanie, a niewielkie herbaciarnie „czajchany” są najpopularniejszym miejscem spotkań.

17 Porośnięte lasami Góry Tałyskie w Parku Narodowym Hirkan, Płd
Porośnięte lasami Góry Tałyskie w Parku Narodowym Hirkan, Płd. Azerbejdżan

18 W Azerbejdżanie znajduje się połowa wszystkich wulkanów błotnych na świecie.

19 Yaxşı yol, czyli szczęśliwej podróży!


Pobierz ppt "Opracowanie: Beata Szcześniak – Piwowarska"

Podobne prezentacje


Reklamy Google