Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Comenius – projekt realizowany przy wsparciu finansowym Wspólnoty Europejskiej Anglia 2012.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Comenius – projekt realizowany przy wsparciu finansowym Wspólnoty Europejskiej Anglia 2012."— Zapis prezentacji:

1 Comenius – projekt realizowany przy wsparciu finansowym Wspólnoty Europejskiej
Anglia 2012

2 Miejsce pobytu BIRMINGHAM – Miasto położone we zachodnio-środkowej części Anglii. Drugie miasto pod względem wielkości (pierwsze to Londyn). Umieszczone w hrabstwie West Midlands.

3 Birmingham

4 Osoby znane z Birmingham
Matthew Boulton ( ) - fabrykant Joseph Priestley ( ) - chemik, filozof, duchowny i pedagog James Watt ( ) – inżynier i wynalazca Alexander Parkes ( ) - metalurg i wynalazca Francis Galton ( ) – podróżnik, przyrodnik, antropolog, eugenik, wynalazca, meteorolog, pisarz, lekarz, psychometra i statystyk John Wright (XIX w.) - wynalazca, galwanotechnik Steve Winwood (ur. 1948) - multiinstrumentalista i twórca tekstów Ozzy Osbourne (ur.1948) - brytyjski wokalista, muzyk i autor tekstów Tony Iommi (ur.1948) - brytyjski gitarzysta

5 Anglia Anglia – w przeszłości samodzielne królestwo, obecnie największa i najludniejsza część składowa Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Anglię zamieszkuje 83% całkowitej populacji państwa. Region zajmuje dwie trzecie wyspy Wielkiej Brytanii i posiada granice lądowe z Walią na zachodzie i Szkocją na północy. Wyspa oblewana jest przez Morze Północne, Morze Irlandzkie, Ocean Atlantycki i Kanał La Manche. Stolicą Anglii jest miasto Londyn.

6 Miejsca odwiedzone Londyn - Położony nad Tamizą, jest trzecim największym miastem Europy (po Moskwie i Stambule, przed Paryżem), jest także największym miastem Unii Europejskiej i jednym z większych miast świata zarówno w skali samego miasta jak i aglomeracji. Liczba mieszkańców Londynu (w granicach tzw. Wielkiego Londynu) wynosi ok. 7,6 mln (2007) na obszarze km²; cała zaś aglomeracja londyńska, łącznie ze wszystkimi przyległymi miastami liczy ok. 20 mln mieszkańców (obszar tzw. megalopolis). Około 20% mieszkańców pochodzi z Azji, Afryki i Karaibów.

7 Miejsca odwiedzone Birmingham – miasto i dystrykt metropolitalny w Wielkiej Brytanii, w Anglii, w hrabstwie metropolitalnym West Midlands. Cały ośrodek metropolitalny (wraz z m.in. Coventry, Wolverhampton, Solihull, Tamworth, Dudley, Walsall) jest drugim pod względem ludności (po Londynie) w Wielkiej Brytanii – zamieszkuje go ok. 6 mln osób. Ważny ośrodek przemysłowy (m.in. zakłady Rovera i Cadbury), kulturalny (City of Birmingham Symphony Orchestra, której dyrygentem był przez trzy lata Andrzej Panufnik) i akademicki (trzy uniwersytety). Birmingham ma rozbudowany system kanałów, które łącznie są dłuższe od kanałów w Wenecji. W mieście znajdują się stacje kolejowe Birmingham Moor Street, Birmingham Snow Hill, Birmingham New Street.

8 Miejsca odwiedzone Stamford – miasto w Anglii, w hrabstwie Lincolnshire, w dystrykcie South Kesteven. Leży 65 km na południe od miasta Lincoln i 130 km na północ od Londynu. Miasto liczy 19 525 mieszkańców. Miejsce narodzin Szekspira, jego rodzinne miasto i miejsce tworzenia pierwszych utworów literackich autorstwa Szekspira.

9 Londyn

10

11 Stanford

12

13 Birmingham

14

15 Dziękuje za uwagę! Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za treści zawarte w prezentacji Wykonał Filip Fujak


Pobierz ppt "Comenius – projekt realizowany przy wsparciu finansowym Wspólnoty Europejskiej Anglia 2012."

Podobne prezentacje


Reklamy Google