Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Liceum Ogólnokształcące im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Liceum Ogólnokształcące im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie"— Zapis prezentacji:

1 Liceum Ogólnokształcące im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie
Drugie Życie Liceum Ogólnokształcące im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie

2 Cel główny jaki sobie postawiliśmy:
DOTARCIE DO JAK NAJWIĘKSZEJ LICZBY OSÓB Najważniejsze było rozpoczęcie dyskusji na temat dawstwa, w tym jakże surowym środowisku.

3 ETAPY

4 I. PRZYGOTOWANIE GAZETKI SZKOLNEJ

5

6

7 II. PRZYGOTOWNE HAPPENNIGU I WYSTAWIENIE GO DLA SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ ORAZ PODCZAS MTB.
Temat hapenningu oparty był na prawdziwych wydarzeniach, które miały miejsce 10 lat temu. Jest to historia młodego studenta III roku politechniki, który po udanej sesji bawił się na jednej z dyskotek poznańskich. W wyniku szarpaniny został ugodzony nożem w tętnice szyjną. Jego mózg umarł. Sam stał się dawcą narządów i uratował trzy życia. Link w załączniku.

8 III. ZAPROSZENIA Na spotkanie z lekarzem przygotowaliśmy specjalne zaproszenia. Dostarczyliśmy je Stroście Powiatu Czarnkowsko- Trzcianeckiego oraz pracownikom Wydziału Promocji i Ochrony Zdrowia Powiatu Czarnkowsko – Trzcianeckiego.

9

10 IV. SPOTKANIE Z LEKARZEM MEDYCYNY
ARKADIUSZEM KRÓLIKOWSKIM

11 Wspaniały człowiek, jak widać żywo zainteresował tematem uczestników spotkania.

12 V. PRZYGOTOWANIE ULOTKI- PRZEZNACZONA BYŁA DLA UCZNIÓW, RODZICÓW UCZNIÓW I UCZESTNIKÓW MTB .

13 VI.SZCZEGÓŁOWE OMÓWIANIE TEMATU TRANSPLANTOLOGII PODCZAS SPOTKANIA Z RODZICAMI WRAZ Z ROZDAWANIEM OŚWIADCZEN WOLI.

14

15 VII. PRZYGOTOWANIE I PRZEPROWADZENIE ANKIETY DLA RODZICÓW ORAZ OPRACOWANIE WYNIKÓW.

16 Wyniki ankiety ukazują, że większość badanej populacji jest za przeszczepianiem narządów. Co oczywiście nas cieszy, natomiast, za cel główny postawiliśmy sobie rozpowszechnianie oświadczeń woli, stąd martwi nas niezdecydowanie wśród badanych dotyczące wypełnienia oświadczeń woli. Ankieta była wypełniana przed prezentacją , mamy nadzieję ,że niezdecydowani podjęli jedyną słuszną decyzję i wypełnili oświadczenie woli.

17 6. Jakie Pana(i) zdaniem są najczęstsze obawy w stosunku do takich procedur związanych z transpalntacją? a) Korupcja i manipulacje w Służbie Zdrowia b) Zagrożenie życia i zdrowia wiążące się z pobranie organów c) Niski poziom Opieki Zdrowotnej w Polsce d) Słaby poziom edukacji na temat transplantacji narządów e) Sposób w jaki media naświetlają tematy związane z transplantologią f) Powody religijne Wniosek: warto angażować się w takie akcje jak Kampania Drugie Życie i edukować od najmłodszych do najstarszych!!!

18 VIII. UCZESTNICTWO W OTWRTYCH MISTRZOSTWCH WIELKOPOLSKI W MARATONIE ROWEROWYM MTB W CZARNKOWIE – 26 MAJ.

19 Do Czarnkowa przyjechało ponad 200 maratończyków - kobiet i mężczyzn
Do Czarnkowa przyjechało ponad 200 maratończyków - kobiet i mężczyzn. Poza Wielkopolanami zjawili się pod skocznią narciarską pasjonaci kolarstwa z innych rejonów kraju z Krakowa, Bydgoszczy, Mazowsza z Gorzowa Wielkopolskiego. I MY wśród nich- cel główny- rozpowszechnianie Oświadczeń Woli. Zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania. Wielu deklarowało, że już wcześniej interesowali się tematem ale nie wiedzieli skąd pozyskać takie oświadczenie. My je mieliśmy!! Burmistrz Czarnkowa Franciszek Strugała

20

21

22

23 W naszą akcję spontanicznie zaangażowali się ratownicy medyczni z Grabowskiego Centrum Ratowniczego. Wielkie podziękowania dla Pana Mirona Leśniarka oraz dwóch uroczych Pań Marty Mydlak i Moniki Wrzesińskiej .

24

25

26

27

28

29

30 Uczestnicy: Adam Strzępka Robert Ziółkowski Ada Gruszkiewicz Adam Brzechwa Agnieszka Łusiewicz Blanka Semperska Daria Brykarczyk Hanna Pertek Monika Cwykczłonek Monika Gaborek Patrycja Kostrzewa Tomasz Winiarskiczłonek DZIĘKUJEMY ZA UWAGĘ!!!


Pobierz ppt "Liceum Ogólnokształcące im. Janka z Czarnkowa w Czarnkowie"

Podobne prezentacje


Reklamy Google