Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE PROJEKT ZREALIZOWANY PRZEZ UCZNIÓW KLAS I PUBLICZNEGO GIMNAZJUM IM. KS.G.PIRAMOWICZA W MACIEJOWICACH W RAMACH E-AKADEMII PRZYSZŁOŚCI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE PROJEKT ZREALIZOWANY PRZEZ UCZNIÓW KLAS I PUBLICZNEGO GIMNAZJUM IM. KS.G.PIRAMOWICZA W MACIEJOWICACH W RAMACH E-AKADEMII PRZYSZŁOŚCI."— Zapis prezentacji:

1 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE PROJEKT ZREALIZOWANY PRZEZ UCZNIÓW KLAS I PUBLICZNEGO GIMNAZJUM IM. KS.G.PIRAMOWICZA W MACIEJOWICACH W RAMACH E-AKADEMII PRZYSZŁOŚCI

2 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Naszą akcję rozpoczęliśmy od poinformowania Pana Wójta Naszą akcję rozpoczęliśmy od poinformowania Pana Wójta o tym co i kiedy chcemy zrobić. Pogratulował nam pomysłu! o tym co i kiedy chcemy zrobić. Pogratulował nam pomysłu!

3 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Następnie informowaliśmy o naszym pomyśle uczniów szkoły, zrobiliśmy gazetkę, pokazywaliśmy film o honorowym krwiodawstwie, prosiliśmy o przekazanie tych informacji w domu, w rodzinie, ponieważ krew mogą oddawać tylko pełnoletnie osoby. Następnie informowaliśmy o naszym pomyśle uczniów szkoły, zrobiliśmy gazetkę, pokazywaliśmy film o honorowym krwiodawstwie, prosiliśmy o przekazanie tych informacji w domu, w rodzinie, ponieważ krew mogą oddawać tylko pełnoletnie osoby.

4 Roznosiliśmy ulotki i wieszaliśmy plakaty na terenie całej gminy Maciejowice. Roznosiliśmy ulotki i wieszaliśmy plakaty na terenie całej gminy Maciejowice.

5 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Właściciele sklepów chętnie wieszali nasze plakaty Właściciele sklepów chętnie wieszali nasze plakaty w swoich oknach. w swoich oknach.

6 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE W poniedziałek przed naszą akcją rozdaliśmy ulotki wszystkim osobom na Rynku. W poniedziałek przed naszą akcją rozdaliśmy ulotki wszystkim osobom na Rynku.

7 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Dzieci dostawały balony a ich rodzice informacje o tym kiedy przyjedzie ambulans.

8 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Czytali, czytali… Czytali, czytali…

9 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Tego dnia każdy kto odwiedził Maciejowice Tego dnia każdy kto odwiedził Maciejowice dowiedział się o naszej akcji. dowiedział się o naszej akcji.

10 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Naszą kampanię informacyjną wspierał nasz ksiądz. Naszą kampanię informacyjną wspierał nasz ksiądz. W dniu przyjazdu ambulansu po każdej mszy zachęcał parafian do honorowego oddania krwi. Dziękujemy za pomoc i wsparcie! W dniu przyjazdu ambulansu po każdej mszy zachęcał parafian do honorowego oddania krwi. Dziękujemy za pomoc i wsparcie!

11 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Ci którzy kupowali, ci którzy handlowali, każdy mógł się dowiedzieć o tym, że w niedzielę naszą gminę odwiedzi Ci którzy kupowali, ci którzy handlowali, każdy mógł się dowiedzieć o tym, że w niedzielę naszą gminę odwiedzi ambulans. ambulans.

12 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE DŁUGO WYCZEKIWANA CHWILA – PRZYJECHALI!

13 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE I zaczęły przychodzić pierwsze osoby, które tego dnia chciały oddać honorowo krew i przyłączyć się do naszej I zaczęły przychodzić pierwsze osoby, które tego dnia chciały oddać honorowo krew i przyłączyć się do naszej akcji. akcji.

14 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Przychodzili, przychodzili….

15 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Ilość osób, która tego dnia oddała honorowo krew zupełnie nas zaskoczyła! Ilość osób, która tego dnia oddała honorowo krew zupełnie nas zaskoczyła!

16 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE W końcu zrobiła się kolejka…czasami trzeba było czekać około godziny. Pracownicy Powiatowej Stacji Krwiodawstwa z Garwolina byli zaskoczeni taką frekwencją. W końcu zrobiła się kolejka…czasami trzeba było czekać około godziny. Pracownicy Powiatowej Stacji Krwiodawstwa z Garwolina byli zaskoczeni taką frekwencją.

17 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Z uśmiechem opuszczali ambulans… Z uśmiechem opuszczali ambulans… i z 7 tabliczkami czekolady i z 7 tabliczkami czekolady

18 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Znajome twarze nauczyciele z naszej szkoły również nas nie zawiedli! również nas nie zawiedli!

19 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE To już 45 osoba, która tego dnia oddała krew! To już 45 osoba, która tego dnia oddała krew!

20 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Tego dnia 66 osób odwiedziło ambulans i zebrano prawie 35 litrów krwi.

21 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Namawialiśmy również pracowników gminy aby w ten szczególny Namawialiśmy również pracowników gminy aby w ten szczególny dzień zrobili coś dla innych. dzień zrobili coś dla innych. Jak widać nie zawiedli! Jak widać nie zawiedli!

22 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE A tak wyglądał ambulans w środku, 4 osoby A tak wyglądał ambulans w środku, 4 osoby równocześnie mogły oddawać krew. równocześnie mogły oddawać krew.

23 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Jak widać pobranie krwi jest bezbolesne. Jak widać pobranie krwi jest bezbolesne.

24 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Cała procedura związana z pobraniem krwi jest niesłychanie prosta. Pamiętajcie o tym, niedługo skończycie 18 lat. Cała procedura związana z pobraniem krwi jest niesłychanie prosta. Pamiętajcie o tym, niedługo skończycie 18 lat. Ta krew ratuje życie! Ta krew ratuje życie! Do tej pory nie stworzono sztucznej krwi, nic nie zastąpi daru, którym również Wy możecie się podzielić. Do tej pory nie stworzono sztucznej krwi, nic nie zastąpi daru, którym również Wy możecie się podzielić.

25 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Chociaż to niedziela, pracownicy Stacji Krwiodawstwa cały dzień ciężko pracowali. Chociaż to niedziela, pracownicy Stacji Krwiodawstwa cały dzień ciężko pracowali.

26 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Nawet pan kierowca był zapracowany, dbał Nawet pan kierowca był zapracowany, dbał o prawidłowe przechowywanie próbek krwi. o prawidłowe przechowywanie próbek krwi.

27 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Mimo, że cała akcja odbyła się w ambulansie, to wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Mimo, że cała akcja odbyła się w ambulansie, to wszystko odbyło się zgodnie z procedurami.

28 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE W tym roku szkolnym uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ks. G. Piramowicza w Maciejowicach w ramach projektu e-Akademia Przyszłości przystąpili do akcji TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE. Chcieliśmy zwrócić uwagę na braki w bankach krwi w naszym kraju. Akcja miała na celu rozpropagowanie wśród mieszkańców naszej gminy honorowego krwiodawstwa i uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby drugiego człowieka. Chcieliśmy zainteresować tym problemem lokalną społeczność, rozreklamować nasza akcję w całej gminie poprzez ulotki, plakaty, informacje w internecie i pozyskać jak największą liczbę nowych dawców krwi. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych 23 stycznia krew oddało aż 66 osób i udało się nam zebrać prawie 30 litrów tego cennego lekarstwa. Bardzo dziękujemy pracownikom z Powiatowego Centrum Krwiodawstwa w Garwolinie za pomoc w zorganizowaniu akcji. W tym roku szkolnym uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Ks. G. Piramowicza w Maciejowicach w ramach projektu e-Akademia Przyszłości przystąpili do akcji TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE. Chcieliśmy zwrócić uwagę na braki w bankach krwi w naszym kraju. Akcja miała na celu rozpropagowanie wśród mieszkańców naszej gminy honorowego krwiodawstwa i uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby drugiego człowieka. Chcieliśmy zainteresować tym problemem lokalną społeczność, rozreklamować nasza akcję w całej gminie poprzez ulotki, plakaty, informacje w internecie i pozyskać jak największą liczbę nowych dawców krwi. Pomimo niesprzyjających warunków atmosferycznych 23 stycznia krew oddało aż 66 osób i udało się nam zebrać prawie 30 litrów tego cennego lekarstwa. Bardzo dziękujemy pracownikom z Powiatowego Centrum Krwiodawstwa w Garwolinie za pomoc w zorganizowaniu akcji.

29 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE

30 Pomimo mrozu dzielnie nadzorowaliśmy przebieg akcji Pomimo mrozu dzielnie nadzorowaliśmy przebieg akcji

31 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE

32 DZIĘKUJEMY DZIĘKUJEMY

33 TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE Projekt TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE został zrealizowany przez uczniów klas I Publicznego Gimnazjum Projekt TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE został zrealizowany przez uczniów klas I Publicznego Gimnazjum im. Ks.G.Piramowicza w Maciejowicach im. Ks.G.Piramowicza w Maciejowicach w roku szkolnym 2010/2011. w roku szkolnym 2010/2011. Koordynatorzy akcji: Dyrektor szkoły Pan Andrzej Nakonieczny i szkolny psycholog Ewelina Pal. Koordynatorzy akcji: Dyrektor szkoły Pan Andrzej Nakonieczny i szkolny psycholog Ewelina Pal.


Pobierz ppt "TWOJA KREW-MOJE ŻYCIE PROJEKT ZREALIZOWANY PRZEZ UCZNIÓW KLAS I PUBLICZNEGO GIMNAZJUM IM. KS.G.PIRAMOWICZA W MACIEJOWICACH W RAMACH E-AKADEMII PRZYSZŁOŚCI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google