Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kampanie społeczne działań strażniczych

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kampanie społeczne działań strażniczych"— Zapis prezentacji:

1 Kampanie społeczne działań strażniczych

2 Dlaczego, poza niektórymi wyjątkami, kampanii tego typu jest w Polsce realizowanych tak niewiele?
Kampanie są bardzo kosztowne? Brak wiary w efektywność kampanii - organizacje wolą działać niż realizować kampanie? Jest mało organizacji strażniczych w Polsce?

3 Kampanie społeczne Zaplanowane działania polegające na komunikacji z wybranymi interesariuszami, przeprowadzane w sposób zaplanowany w określonym czasie, których celem jest wywołanie określonego stosunku do podejmowanego tematu społecznego i aktywizowanie grupy docelowej do działania. Efektywność kampanii powinna być mierzona poziomem zaangażowania grupy docelowej!

4 Programy, akcje, czy kampanie?
Program Przeciw Korupcji – organizacje kontrolują polityków a nagłaśnia się działalność tych organizacji – wykorzystanie narzędzi reklamowych; Pisanie listów Amnesty International – zaproszenie do udziału jak największej ilości osób do pisania listów – wykorzystanie narzędzi – sprofilowanych - reklamowych; Rodzić po ludzku – zaproszenie kobiet do pisania listów i wypełniania ankiet – działania publicystyczne; Pieniądze publiczne dla organizacji pozarządowych na Mazowszu - projekt kierowany był bezpośrednio do organizacji pozarządowych – marketing bezpośredni; Dostępność nieodpłatnej pomocy prawnej – projekt skierowany do wąskiej grupy organizacji i instytucji zajmujących się pomocą prawną - marketing bezpośredni. Mapa Korupcji TI – media jako źródło informacji

5 Większość działań komunikacyjnych w Polsce w tym temacie:
Informuje - o organizacji lub o konkretnych działaniach Edukuje – dostarczają wiedzy na temat problemu Eksponuje korzyści - z pożądanego zachowania Minimalizuje bariery - związane z pożądanym zachowaniem Jest zbyt mało kampanii, które dostarczają narzędzi do działania i partycypacji grup docelowych w kampanii!

6 Mówi się, że media nie są zainteresowane tematem
Jest to idealny temat dla mediów, ale organizacje powinny wymyślać mechanizmy, które umożliwiają aktywne uczestnictwo czytelników/widzów/słuchaczy w akcjach, a efekty akcji (presja społeczna wywołana aktywnym udziałem grupy docelowej) powinny faktycznie wpływać motywująco na zmianę zaistniałej sytuacji.

7 Możliwe rozwiązania i perspektywy realizacji działań medialnych:
Możliwość większej dynamiki działań - Większy udział ruchów konsumenckich – urynkowienie sektora publicznego Partnerskie projekty organizacji i mediów zarówno w sferze kontroli I i II sektora Media watchdoging Media obywatelskie - jako platforma działania w rękach czytelników/słuchaczy/widzów Kampanie 1% dla organizacji strażniczych

8 Więcej o kampaniach:


Pobierz ppt "Kampanie społeczne działań strażniczych"

Podobne prezentacje


Reklamy Google