Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

MODNE WINA ul. Bohaterów II. AWP 12, 59-900 Zgorzelec * * Handy: +49 15 20 / 712 3 981 6 Rodzaje śniadań - Rodzaj śniadania.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "MODNE WINA ul. Bohaterów II. AWP 12, 59-900 Zgorzelec * * Handy: +49 15 20 / 712 3 981 6 Rodzaje śniadań - Rodzaj śniadania."— Zapis prezentacji:

1 MODNE WINA ul. Bohaterów II. AWP 12, Zgorzelec * * Handy: / Rodzaje śniadań - Rodzaj śniadania wynika przede wszystkim z nawyków żywieniowych gości. Rozróżnić należy przy tym pierwotne (tradycyjne, klasyczne) nawyki, jeśli chodzi o śniadania od tych współczesnych. 1.Klasyczne formy oferty śniadaniowej Do form klasycznych należy śniadanie kontynentalne oraz angielskie. Do form klasycznych należy śniadanie kontynentalne oraz angielskie. Śniadanie kontynentalne Śniadanie kontynentalne to śniadanie, powstałe pierwotnie na kontynencie europejskim to śniadanie, powstałe pierwotnie na kontynencie europejskim i typowe po dziś dzień, jest bardzo skromne i typowe po dziś dzień, jest bardzo skromne - Bułki i /lub chleb - Masło, konfitura i miód - Kawa, ale też herbata, kakao lub czekolada czekolada Śniadanie angielskie Śniadanie angielskie z punktu widzenia genezy śniadań hotelowych śniadanie z punktu widzenia genezy śniadań hotelowych śniadanie angielskie było tym najbogatszym angielskie było tym najbogatszym - Soki owocowe i warzywne - Owsianka (kaszka z płatków owsianych) - Tost (ulubione pieczywo) - Marmolada (z pomarańczy) - Masło - Herbata (ale też kawa lub kakao) - Potrawy z ryb i jaj - Wędlina i szynka oraz kiełbaski śniadaniowe śniadaniowe - małe grilowane potrawy z baraniny i cielęciny baraniny i cielęciny - Owoce (ogólnie jako kompot) W połączeniu z produktami zbożowymi, tak zwanymi Cereals (np. płatki kukurydziane, prażony ryż czy śrutowane zboża) przyjęło się określenie śniadanie angielsko-amerykańskie, jako że Cereals należą do ulubionych potraw Amerykanów. 2. Współczesne formy oferty śniadaniowej Obok prostego śniadania, które z biegiem czasu doczekało się kilku uzupełnień, istnieje też oferta dodatkowa à la carte oraz śniadanie w formie bufetu. Obok prostego śniadania, które z biegiem czasu doczekało się kilku uzupełnień, istnieje też oferta dodatkowa à la carte oraz śniadanie w formie bufetu.

2 - obok innego pieczywa szczególne są tu sucharki i ciasto są tu sucharki i ciasto - potrawy z jaj i zimne pieczenie - produkty mleczne MODNE WINA ul. Bohaterów II. AWP 12, Zgorzelec * * Handy: / Śniadanie proste i rozbudowane Śniadanie proste i rozbudowane Całkiem proste śniadanie serwowane jest również dzisiaj (np. w Całkiem proste śniadanie serwowane jest również dzisiaj (np. w Hotelu Garni). Wraz z rosnącym dobrobytem i większymi Hotelu Garni). Wraz z rosnącym dobrobytem i większymi wymaganiami, wynikającymi z rozwijającego się międzynarodo- wymaganiami, wynikającymi z rozwijającego się międzynarodo- wego ruchu turystycznego, proste śniadanie uzupełniane było wego ruchu turystycznego, proste śniadanie uzupełniane było stopniowo, stając się śniadaniem bardziej rozbudowanym: stopniowo, stając się śniadaniem bardziej rozbudowanym: - gotowane jajko - ser i wędlina w niewielkich ilościach ilościach Uzupełnienie śniadania z karty Uzupełnienie śniadania z karty Niektórzy goście chcą uzupełnić owo rozbudowane śniadanie, Niektórzy goście chcą uzupełnić owo rozbudowane śniadanie, czyniąc je jeszcze bardziej treściwym. Tej potrzebie wychodzi czyniąc je jeszcze bardziej treściwym. Tej potrzebie wychodzi naprzeciw oferta śniadaniowa w karcie dań: naprzeciw oferta śniadaniowa w karcie dań: - świeże owoce oraz soki owocowe i warzywne owocowe i warzywne - Potrawy z jaj, jak również kiełbasa lub szynka kiełbasa lub szynka - Mleko, produkty mleczne i ser 1.Narodowe określenia dla śniadań Zrozumiałym jest, że hotele i restauracje szczególną uwagę poświęcają produktom z własnego kraju i uwzględniają je w ofercie dla gości. Stąd też wynikają specyficzne określenia dla różnych rodzajów śniadań. Zrozumiałym jest, że hotele i restauracje szczególną uwagę poświęcają produktom z własnego kraju i uwzględniają je w ofercie dla gości. Stąd też wynikają specyficzne określenia dla różnych rodzajów śniadań. Potrawy zamówione przez gościa à la carte ujmowane są w rachunku oddzielnie. Śniadanie holenderskie - rozmaite zimne i ciepłe potrawy z ryb ryb - obok innego pieczywa szczególny jest tu różnego rodzaju chleb chrupki jest tu różnego rodzaju chleb chrupki Śniadanie skandynawskie - ser i produkty mleczne - müsli Śniadanie szwajcarskie

3 MODNE WINA ul. Bohaterów II. AWP 12, Zgorzelec * * Handy: / Śniadanie w formie bufetu oraz brunch Śniadanie w formie bufetu oraz brunch Chodzi tu o bardzo bogatą i obszerną ofertę. Abstrahując od niewielkich odstępstw, w Chodzi tu o bardzo bogatą i obszerną ofertę. Abstrahując od niewielkich odstępstw, w bufecie znajdują się wszelkie typowe dla śniadania potrawy. Po początkowych bufecie znajdują się wszelkie typowe dla śniadania potrawy. Po początkowych trudnościach taka forma śniadania stała się dość rozpowszechniona. Ma to cały szereg trudnościach taka forma śniadania stała się dość rozpowszechniona. Ma to cały szereg przyczyn: przyczyn: 4. Śniadanie w formie bufetu oraz brunch a)Szybko rosnący dobrobyt jak również potrzeby wynikające z międzynarodowego ruchu turystycznego, b)Bardzo różne nawyki żywieniowe gości, c)Niedobór fachowców w zakresie obsługi restauracyjnej, d)Łatwe ujęcie kosztów, jak również uproszczenie ustalania cen, e)Zmniejszenie nakładu pracy przy obsłudze W powiązaniu ze śniadaniem w formie bufetu obsługa, poza zapewnieniem ciepłych napojów, zatroszczyć się musi jedynie o to, by bufet był zawsze ponownie zaopatrzony oraz aby jego nienaganny i smakowity stan oraz widok został zachowany również dla ostatniego gościa. Śniadanie w formie bufetu po lewej z różnymi sokami owocowymi i warzywnymi, opatrzonymi stosownym opisem dla informacji Śniadanie w formie bufetu po prawej z różnymi rodzajami müsli, mlekiem i twarożkiem

4 MODNE WINA ul. Bohaterów II. AWP 12, Zgorzelec * * Handy: / Różne tace wypełnione serem, wędliną, szynką itd. Domowe marmolady i różne rodzaje miodu Zadowoleni goście! Dla dodatkowych informacji do dyspozycji jest też wydawany przez hotel/ restaurację biuletyn oraz oferta menu na dany dzień. Można też przyjść po dokładkę. A może lampkę szampana, np. Lason ? A może lampkę szampana, np. Lason ?

5 MODNE WINA ul. Bohaterów II. AWP 12, Zgorzelec * * Handy: /


Pobierz ppt "MODNE WINA ul. Bohaterów II. AWP 12, 59-900 Zgorzelec * * Handy: +49 15 20 / 712 3 981 6 Rodzaje śniadań - Rodzaj śniadania."

Podobne prezentacje


Reklamy Google