Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Sandra Ligaszewska 2a Złe nawyki żywieniowe. Sandra Ligaszewska 2a Spis treści Wprowadzenie Zanim zjem, pomyślę Dieta Zdrowa żywność? Fuj! Fast foody,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Sandra Ligaszewska 2a Złe nawyki żywieniowe. Sandra Ligaszewska 2a Spis treści Wprowadzenie Zanim zjem, pomyślę Dieta Zdrowa żywność? Fuj! Fast foody,"— Zapis prezentacji:

1 Sandra Ligaszewska 2a Złe nawyki żywieniowe

2 Sandra Ligaszewska 2a Spis treści Wprowadzenie Zanim zjem, pomyślę Dieta Zdrowa żywność? Fuj! Fast foody, to lubię! Bo to wymaga refleksji... Zakończenie

3 Sandra Ligaszewska 2aWprowadzenie Co jada przeciętny Polak? Rano chleb z serem czy wędliną plus jakiś pomidor i oczywiście herbata, kawa, sok... Co jada przeciętny Amerykanin? Najczęściej w drodze do pracy wstępuje do Burger Kinga czy McDonalda i kupuje zestaw śniadaniowy. Widzicie różnicę?

4 Sandra Ligaszewska 2a Zanim zjem, pomyślę Ile razy jadłeś nie będąc głodnym? Po porostu otworzyłeś lodówkę i zajrzałeś w poszukiwaniu małego co nieco... Z pewnością zdarzyło Ci się coś takiego. A potem wpadasz w histerię i zarządzasz natychmiastową dietę...

5 Sandra Ligaszewska 2a Dieta Każdy chciałby mieć figurę Cindy Crawford czy Davida Hasselhoffa. Jednak by osiągnąć taką sylwetkę należy stosować odpowiednią dla naszego organizmu dietę i regularnie uprawiać jakiś sport.

6 Sandra Ligaszewska 2aDieta Na początek trzeba się zapoznać z piramidą zdrowego żywienia. Jeżeli nasze dzienne menu zgadza się mniej więcej z piramidą to już połowa sukcesu.

7 Sandra Ligaszewska 2a Dieta - Piramida Słodkości – to co lubimy najbardziej. Niestety powinniśmy się ich wystrzegać. Jednak od czasu do czasu dobrze jest zjeść bogatą w magnez czekoladę. Podstawowa rzecz: pieczywo czyli produkty zbożowe. Zawarta w nich skrobia dostarcza energii mięśnią, a błonnik reguluje pracę jelit. Jedz codziennie 5 porcji z produktów zbożowych. Warzywa zaopatrzą Ciebie w wiele soli mineralnych, a także i błonnika. Spożywaj je 4 razy dziennie. Źródło witamin – owoce. Podobnie jak warzywa dostarczają one wiele soli mineralnych. Zaleca się je jeść 3 razy dziennie. Produkty mleczne zaleca się spożywać 2 razy dziennie. Dwie szklanki mleka dziennie zapewnią odpowiednią ilość wapnia, a także dużo białka. Pozostałą ilość potrzebnego białka dostarczy jedna porcja ryby, drobiu, grochu fasoli lub mięsa.

8 Sandra Ligaszewska 2a Zdrowa żywność? Fuj! Chyba każdemu zdrowa żywność kojarzy się z paskudnym jedzeniem. Prawda jest taka, że dla każdego znajdzie się coś dobrego. Wystarczy udać się do specjalisty, który ułoży specjalnie dla potrzeb naszego organizmu i gustów żywieniowych dietę.

9 Sandra Ligaszewska 2a Zdrowa żywność? Nie dziękuję. Kolejnym minusem zdrowej żywności są koszty. Niestety, ale za lepsze płaci się więcej. Do tego nie w każdym sklepie znajdziemy specjalne jedzenie. Są sklepy tylko ze zdrowymi rzeczami (np.. Smak Natury na Kabatach).

10 Sandra Ligaszewska 2a Zdrowa żywność jest modna. Na szczęście ostatnio modnym staje się kupowanie i jedzenie zdrowej żywności. Ludzie chcą wyglądać zdrowo, chcą żyć zdrowo i upodabniać się do swych idoli z Hollywood.

11 Sandra Ligaszewska 2a Fast foody, to lubię! Nie masz w domu obiadu, restauracja za daleko jest... I nagle przypominasz sobie o McDonaldzie za rogiem! Ooo! Niezastąpiony fast food, na niego zawsze możemy liczyć...

12 Sandra Ligaszewska 2a Nie mam czasu... Na gotowanie obiadów, robienie zakupów i innych rzeczy. Łatwiej jest pójść do fast fooda. Ale zastanówmy się... Czy nie lepiej poświęcić dwie godziny na przygotowanie jedzenia w domu, niż niszczyć sobie nerki od sody, jelit od związków chemicznych? Wybór należy do Ciebie!

13 Sandra Ligaszewska 2a Bo to wymaga refleksji... Jedzenie jest bardzo ważne w naszym życiu. Dlatego dobierajmy jak najlepsze składniki pokarmowe. Lecz warto się zastanowić co i jak będziemy jeść.

14 Sandra Ligaszewska 2aZakończenie Mam nadzieje, że zrozumiecie jak ważna jest zdrowa żywność. Że nie warto jeść cokolwiek bo lubię, bo to naprawdę może zaszkodzić, lepiej wydać 5 złoty więcej na zdrowy chleb, zdrową wędlinę i żyć dłużej o jeden dzień

15 Sandra Ligaszewska 2a K O N I E C Prezentację przygotowała Sandra Ligaszewska


Pobierz ppt "Sandra Ligaszewska 2a Złe nawyki żywieniowe. Sandra Ligaszewska 2a Spis treści Wprowadzenie Zanim zjem, pomyślę Dieta Zdrowa żywność? Fuj! Fast foody,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google