Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Kamil Rakoczy ENGLISH BREAKFAST Tradycyjne śniadanie angielskie składa się z co najmniej kilku składników smażonych na głębokim tłuszczu lub pieczonych.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Kamil Rakoczy ENGLISH BREAKFAST Tradycyjne śniadanie angielskie składa się z co najmniej kilku składników smażonych na głębokim tłuszczu lub pieczonych."— Zapis prezentacji:

1

2 Kamil Rakoczy

3 ENGLISH BREAKFAST Tradycyjne śniadanie angielskie składa się z co najmniej kilku składników smażonych na głębokim tłuszczu lub pieczonych w piekarniku. Składa się z: Jajek plastrów bekonu parówek wieprzowych krojonej w plastry kiełbasy Pomidorów Grzybów fasolki w sosie pomidorowym

4 Spożywany jest najczęściej między 12.30 a 14.30. Najlepsze jedzenie w pubie podawane jest właśnie w porze lunchu. W wielu z nich można zjeść tradycyjne dania, np pieczony ziemniak z takim nadzieniem jak: masło, gotowana fasola, ser, krewetki; pieczeń, jarzyny, chleb. Przykładowe lunche : Ploughman's Lunch Ś wie ż e pieczywo, ser, i słodkie pikle. Steak and Kidney Pie Kawałki nerek wołowych i wieprzowych uduszone w g ę stym sosie, podane z przypieczonym chrupi ą cym ciastem. Shepherd's Pie Duszona mielona wołowina z jarzynami przykryta "czapk ą " z puree ziemniaczanego.

5 Tradycyjny niedzielny lunch to najlepszy przykład kuchni angielskiej - dobre jedzenie przyrządzone prosto, a zarazem smacznie. Podstawę posiłku stanowi pieczeń (jagnięca lub wołowa), podawana zazwyczaj z odpowiednimi dodatkami (sos miętowy lub galaretka z czerwonej porzeczki do pieczeni jagnięcej, musztarda lub sos chrzanowy do pieczeni wołowej). Przykładowy niedzielny lunch: Roast Beef Yorkshire Pudding - pikantne ciasto upieczone w piecu, sos chrzanowy i pieczone ziemniaki, to tradycyjne dodatki do pieczonej wołowiny.

6 Brytyjczycy obiad spo ż ywaj ą od 19 do 23 godziny. Klasyczny zestaw to ryba z frytkami. (FISH AND CHIPS) Na deser podaj ą ciasto czekoladowe. Tradycyjnym ciastem na Bo ż e Narodzenie jest Christmas pudding. Brytyjczycy obiad spo ż ywaj ą od 19 do 23 godziny. Klasyczny zestaw to ryba z frytkami. (FISH AND CHIPS) Na deser podaj ą ciasto czekoladowe. Tradycyjnym ciastem na Bo ż e Narodzenie jest Christmas pudding. Przykładowy obiad w Anglii (fish and chips) Przykładowy obiad w Anglii (fish and chips)

7 Tradycyjne angielskie danie bożonarodzeniowe, odmiana puddingu. Przepis jest dość zawiły, w wielu domach pudding przygotowywany jest według własnego przepisu. Prawdziwy pudding dojrzewa nawet do dwóch miesięcy.

8 Potrawa kuchni angielskiej, o nieznanym pochodzeniu, znana i spo ż ywana na terenie ca ł ej Wielkiej Brytanii.

9 Jest małym ciastkiem przeznaczonym dla jednej osoby, zwykle w małej, papierowej foremce. Najcz ęś ciej sprzedawane w zestawach. Serwowane z polew ą, posypk ą oraz innymi dekoracjami i dodatkami s ą uwa ż ane za prototyp nowoczesnego ciastka.

10 Tylko 10% Brytyjczyków zjada obecnie typowe brytyjskie śniadanie złożone z jajek na bekonie, większość pije dużo kawy zamiast przysłowiowej herbaty z mlekiem. Przeciętny mieszkaniec tego kraju pije około 8 filiżanek herbaty dziennie. Tradycja mówi, iż o godzinie 17 brytyjskiego czasu odbywa się Tea Time, czyli tzw. picie herbaty.

11


Pobierz ppt "Kamil Rakoczy ENGLISH BREAKFAST Tradycyjne śniadanie angielskie składa się z co najmniej kilku składników smażonych na głębokim tłuszczu lub pieczonych."

Podobne prezentacje


Reklamy Google