Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Nakrywanie do stołu Nakrycia stołowe. Nakrywanie stołu zastawą stołową W zależności od rodzaju posiłków i oferowanych usług mamy różne rodzaje nakrycia.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Nakrywanie do stołu Nakrycia stołowe. Nakrywanie stołu zastawą stołową W zależności od rodzaju posiłków i oferowanych usług mamy różne rodzaje nakrycia."— Zapis prezentacji:

1 Nakrywanie do stołu Nakrycia stołowe

2 Nakrywanie stołu zastawą stołową W zależności od rodzaju posiłków i oferowanych usług mamy różne rodzaje nakrycia. Nakrycie składa się z wszystkich niezbędnych sztućców, naczyń, szkła i bielizny stołowej wymaganej do danego posiłku.

3 Nakrywanie stołów Typ nakrycia zależy od rodzaju i liczby podawanych potraw. Rodzaje nakryć: Nakrycie Á la carte Nakrycie Table dhote - w formie bufetu Kierunek nakrywania powinien być zgodny z ruchem wskazówek zegara.

4 Nakrycie Á la Carte Zastawa jest układana na krótko przed serwowaniem każdej części posiłku. Nakrycie Á la Carte zawiera: Talerz do ryb (w środku nakrycia) Nóż do ryb Widelec do ryb Talerz dodatkowy Nóż dodatkowy Serwetka Szklanka do wody Kieliszek do wina

5 Nakrywanie stołu – Á la Carte 1.Pierwszym elementem powinien być talerz do ryb w centrum każdego nakrycia. 2.Następnie ułożyć nóż i widelec do ryb. Sztućce powinny być ułożone 1,25 cm od krawędzi stołu, podawane z talerza serwisowego, od wewnętrznej do zewnętrznej strony nakrycia.

6 Nakrywanie stołu – Á la Carte 3.Położyć talerz i nóż dodatkowy, oraz serwetkę. 4. Wypolerowane szkło powinno być umieszczone w prawym górnym rogu nakrycia.

7 Stół Table dhote - w formie bufetu Sztućce są układane na cały posiłek przed podaniem pierwszego dania. Tradycyjnie nakrycie obejmuje: Nóż do dania zasadniczego Nóż do ryb Łyżka do zupy Widelec do dania zasadniczego Widelec do ryb Widelczyk deserowy Łyżeczka deserowa Boczny talerzyk Boczny nożyk Serwetka Szklanka do wody Kieliszek do wina

8 Nakrywanie do stołu Table dhote – w formie bufetu 1.Najpierw powinno się ułożyć talerz w środkowej części każdego nakrycia. 2.Następnie ułożyć nóż do dania zasadniczego, nóż do ryb, łyżkę do zupy, widelec do dania zasadniczego, widelec do ryb, widelczyk deserowy i łyżeczkę deserową. Sztućce powinny być ułożone 1,25 cm od krawędzi stołu, podawane z talerza serwisowego, od wewnętrznej do zewnętrznej strony nakrycia.

9 Nakrywanie stołu Table dhote - w formie bufetu 3.Postawić boczny talerz po lewej stronie nakrycia. Ułożyć nóż na talerzu bocznym, a serwetkę w środku nakrycia. 4. Wypolerowane szkło powinno być umieszczone w prawym górnym rogu nakrycia.

10 Ustawianie szkła Szkła umieszcza się w jednej grupie, po prawej stronie tj. powyżej noża.

11 Różne sposoby ustawienia szklanych naczyń: 1 – woda, 2 – wódka, 3 – wino białe, 4 – wino czerwone


Pobierz ppt "Nakrywanie do stołu Nakrycia stołowe. Nakrywanie stołu zastawą stołową W zależności od rodzaju posiłków i oferowanych usług mamy różne rodzaje nakrycia."

Podobne prezentacje


Reklamy Google