Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Tradycyjne śniadanie serwowane jest na ciepło. Śniadanie angielskie to efekt klęsk głodowych w dawnej Anglii. Rolnicy wstający o poranku do pracy.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Tradycyjne śniadanie serwowane jest na ciepło. Śniadanie angielskie to efekt klęsk głodowych w dawnej Anglii. Rolnicy wstający o poranku do pracy."— Zapis prezentacji:

1

2

3

4 Tradycyjne śniadanie serwowane jest na ciepło. Śniadanie angielskie to efekt klęsk głodowych w dawnej Anglii. Rolnicy wstający o poranku do pracy w polu mieli możliwość jedzenia zazwyczaj tylko jednego ciepłego i obfitego posiłku dziennie. Śniadanie obfitujące w tłuszcz i kalorie miało być dla nich źródłem energii aż do wieczora, kiedy to wracali do domu aby spożyć wieczorny posiłek.

5 Typowy dzień każdego Anglika zaczyna się w pierwszej kolejności od tradycyjnej angielskiej herbaty. Jest ona nieodzownym elementem tradycyjnego angielskiego menu.

6 Angielskie śniadanie zawsze dzieli się na dwie części – tłustą i słodką: Elementy części tłustej: -smażone na głębokim oleju ziemniaki (wcześniej ugotowane i pokrojone w nieregularną dużą kostkę), - smażone pieczarki, - smażony black pudding – rodzaj grubej kaszanki w plastrach, - smażony bekon, smażony tostowy chleb frie slice, - smażone małe monety z ryby – fishcake,

7 -smażone ciastka ziemniaczane (Hash Brown – rodzaj ciastka ziemniaczanego w chrupiącej skórce), - smażone w całości pomidory, - smażone małe kiełbaski (najczęściej z porem wmieszanym do farszu), - fasolka w sosie pomidorowym z puszki - jajecznica z dodatkiem mleka.

8 Część słodka u Anglików to swoisty śniadaniowy deser na który składają się : -gorące tosty z masłem i marmoladą - lub z lemon/orange curd – czyli wspaniałym słodkim kremem o smaku cytrynowym lub pomarańczowym. Takie słodkie zakończenie posiłku, pozwala doskonale przełamać zbytnią obfitość i wytrawność wcześniejszego etapu śniadania.

9 Dodatkowo podaje się: - płatki zbożowe z mlekiem - owsiankę - soki owocowe

10 Recipe of the day Przepis dnia to: - smażony bekon, - jajko sadzone - tost z dżemem - sok z pomarańczy

11


Pobierz ppt "Tradycyjne śniadanie serwowane jest na ciepło. Śniadanie angielskie to efekt klęsk głodowych w dawnej Anglii. Rolnicy wstający o poranku do pracy."

Podobne prezentacje


Reklamy Google