Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

LODÓWKI.

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "LODÓWKI."— Zapis prezentacji:

1 LODÓWKI

2 Dzięki tej prezentacji zapoznamy każdego z zawartością lodówek
Dzięki tej prezentacji zapoznamy każdego z zawartością lodówek. A co za tym idzie różnorodnością spożywanych przez nas pokarmów.

3 A jak to bywa u nas polaków…

4 A za chwilkę przykład lodówki zwykłego ,,Kowalskiego” - -wegetarianina…

5

6 Lodówki mięsożernych i nie tylko… Czyli lodówki jak u większości w domu ;)

7

8

9

10

11

12

13 Zapewne wielu z nas zastanawiało się co mają w lodówce nasi sąsiedzi…

14 Niemcy

15

16 A teraz troszkę informacji o tradycyjnych potrawach w różnych częściach świata.

17 Francja Kuchnia francuska - uważana jest często za jedną z najlepszych na świecie, wywarła przez wieki duży wpływ na inne kuchnie, zwłaszcza zachodniej Europy. Najczęściej kojarzona jest (choć nie zawsze słusznie) z żabimi udkami, ślimakami, bagietką, serami i winem. W rzeczywistości kuchnia francuska nie jest jednolita. Oprócz dużych różnic pomiędzy poszczególnymi regionami, można wyróżnić także tzw. haute cuisine (wysoką kuchnię) - drogie, tradycyjne dania, przygotowywane przez znanych często kucharzy oraz nouvelle cuisine (nową kuchnię), która narodziła się w opozycji wobec tej pierwszej. Nouvelle cuisine opiera się na lekkich, zdrowych i krótko przyrządzanych daniach.

18 Talerz z croissantami

19 Niemcy Kuchnia niemiecka - to zbiorcza nazwa kilku popularnych kuchni regionalnych z różnych regionów Niemiec. Kuchnia niemiecka wbrew obiegowym opiniom jest bogata w różnorodność potraw i dań. To bogactwo tradycji wykracza poza uznane stereotypy dotyczące konsumpcji piwa, podawanego z wieprzowiną, kapustą i ziemniakami. Lokalne praktyki kulinarne, i wielość składników wzbogacone doświadczeniami sąsiadów wpływają na współczesny obraz kuchni niemieckich. W kuchni niemieckiej można spotkać wpływy włoskie, greckie, hiszpańskie, tureckie, polskie, czeskie i słowackie oraz dalekowschodnie.

20 Talerz ze szparagami i sosem holenderskim Tradycyjny chleb niemiecki

21 Włochy Kuchnia włoska – jedna z dwóch najbardziej popularnych kuchni europejskich obok kuchni francuskiej. Kuchnia włoska charakteryzuje się korzystaniem z dużej ilości warzyw i przypraw takich jak oregano, bazylia, pieprz, estragon, tymianek, rozmaryn, a także używaniem parmezanu. W kuchni tej dość powszechnie stosuje się też oliwę, pomidory oraz cebulę i czosnek, a także oliwki. Kuchnia włoska wyspecjalizowała się szczególnie w potrawach mącznych oraz w rybnych i owocach morza.

22 Pizza Spaghetti

23 Chiny Kuchnia chińska to zbiorcza nazwa wszystkich zwyczajów kulinarnych ludów mieszkających w Chinach, a często również w innych krajach wschodniej i południowo-wschodniej Azji. Geograficzne odmiany kuchni chińskiej

24 Zupa z pierożkami wonton i makaronem
Ryż

25 Grecja Kuchnia grecka to ten dział sztuki kulinarnej wywodzącej się i charakterystycznej dla Grecji i Greków. Zazwyczaj postrzegana jest jako zdrowa i prosta. Charakteryzuje się m.in. popularnym w kuchniach śródziemnomorskich i bałkańskich, częstym stosowaniem czosnku, oliwy z oliwek, liści winorośli, dużej ilości warzyw (zwłaszcza pomidorów, papryki, świeżych ziół), baraniny i ryb. Wina greckie są znane i cenione już od czasów starożytności.

26 Musaka

27 Anglia Kuchnia angielska – sztuka kulinarna wywodząca się z Anglii, stanowiąca część obszerniejszej kuchni brytyjskiej. Do najbardziej tradycyjnych potraw tej kuchnii zalicza się pieczone mięso (szczególnie wołowinę lub jagnięcinę), stanowiące podstawę tzw. Sunday roast, szeroka gama puddingów oraz placków (pies). Innymi charakterystycznymi daniami są ryba z frytkami (fish and chips) oraz śniadanie angielskie (full English breakfast).

28 Ryby i frytki

29 Turcja Kuchnia turecka – to kuchnia pochodząca z terytorium Turcji. Swoje bogactwo zawdzięcza potrawom pochodzącym z różnych regionów Imperium osmańskiego. Najpopularniejsze są: meze – przystawki podawane z alkoholami börek – rodzaj pierogów z ciasta z farszem mięsnym, serowym lub warzywnym dolma – warzywa z farszem lub liście winogron w które zawija się ryż z mięsem köfte – gotowane lub pieczone mięso pilav – dania ryżowe

30 Tradycyjny wypiek

31 KONIEC ;) Prezentacje przygotowali: Anna Kuśmirowska Monika Mikołajewska Witold Świstek


Pobierz ppt "LODÓWKI."

Podobne prezentacje


Reklamy Google