Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Pobieranie prezentacji. Proszę czekać

Breakfast : W dzisiejszych czasach są to głównie płatki śniadaniowe i sok, lecz tradycyjny brytyjski posiłek składa się z: jajek, bekonu, pomidorów,

Podobne prezentacje


Prezentacja na temat: "Breakfast : W dzisiejszych czasach są to głównie płatki śniadaniowe i sok, lecz tradycyjny brytyjski posiłek składa się z: jajek, bekonu, pomidorów,"— Zapis prezentacji:

1

2

3 Breakfast : W dzisiejszych czasach są to głównie płatki śniadaniowe i sok, lecz tradycyjny brytyjski posiłek składa się z: jajek, bekonu, pomidorów, kiełbasy i chleba.

4 Lunch Drugim posiłkiem jest lunch, na który zwykle Brytyjczycy jedzą kanapki.

5 Dinner Obiad w Wielkiej Brytanii odbywa się dosyć późno, bo ok. godziny 18-19. Zazwyczaj są to ryba lub pieczona wołowina z frytkami.

6 Roast dinner Tradycją jest jedzenie w niedzielę tzw. Roast dinner, w którego skład wchodzi: pieczone mięso, pieczone ziemniaki, Yorkshire Pudding i warzywa.

7 Tea Time O godzinie 17 brytyjskiego czasu odbywa się Tea Time, czyli tzw. picie herbaty. Przeciętny mieszkaniec tego kraju pije około 8 filiżanek herbaty dziennie.

8 THE END


Pobierz ppt "Breakfast : W dzisiejszych czasach są to głównie płatki śniadaniowe i sok, lecz tradycyjny brytyjski posiłek składa się z: jajek, bekonu, pomidorów,"

Podobne prezentacje


Reklamy Google